sobota 8. června 2019

Kultura za sedm no. 16

Filmy

Bába z ledu - mám ráda Bohdana Slámu a jeho obyčejné příběhy neobyčejně ujetých lidí, mám opravdu strašně ráda Zuzanu Kronerovou (aktuálně se na ní těším v divadelní hře Gin Game), ale tenhle film mým oblíbeným nejspíš nebude. Martin to třeba vstřebal mnohem líp než já. Já jsem nepobrala Novýho, ze kterého je stařec a já ho furt vidím jako štramáckého vodohospodáře z Velkého sedla, no prostě, jsem z toho filmu v rozpacích. Každopádně, kloubouk dolů před Zuzanou Kronerovou, která se ve svých pětašedesáti letech kvůli filmu musela začít otužovat v ledové řece. Fujtajbl.
Jo a Vilhelmová zahrála skvěle mega čůzu.


Zdroj www.csfd.cz


Seriál

After Life - a máme tu další pecku v podání brilantního Rickyho Gervaise, ze kterého všichni učůrávají na potkání. Jeho smysl pro humor je nedostižný, má tah na branku jako blázen, ale to téma mě dávalo hrozně zabrat. Pořád jsem na to musela myslet a moc jsem se teda nezasmála. Pani ze hřbitova bych chtěla mít za tetu.

Zdroj www.cafd.cz

Divadlo

Návštěva - až do listopadu beznadějně vyprodané představení Národního divadla na Nové scéně. Jako přátelé, to je mazec, David Prachař je bůh a to jsem si vždycky myslela, že je to úplný idiot, když kvůli víle opustil Danu Batulkovou. No, možná je, ale jako herec mě dostal do kolen.
Je to hodně ujetý představení a rozhodně není pro slabé povahy a pro povahy s omezeným smyslem pro humor. Doporučuju všema deseti.

Zdroj www.narodnidivadlo.cz


Hudba

Tohle vám sem musím nasdílet, nedá se nic dělat, moje nové objevy. A přeju hezký víkend!

Crystalized - Martina Topley-Bird a Mark Lanegan

Long Distance - Turin Brakes

https://www.youtube.com/watch?v=XVnQS_FPeng