pondělí 8. dubna 2019

Papírnictví By Myyna se změní na MANKAI Paper

Možná si ještě vzpomínáte, jak jsem v lednu psala o tom, že plánuji na jaro rebranding své značky. Plány se nijak nezměnily, důvody zůstaly a vlastně se i rozšířily, čímž se upevnilo moje rozhodnutí k radikálnímu kroku.

Neděje se nic světoborného, ale pro mne to je velmi důležitá věc a obrovská změna.

Navíc změna, která přichází k třetím narozeninám e-shopu (duben) a k šestým narozeninám značky By Myyna (květen).

Jak vidíte v nadpisu, moje ilustrované papírnictví By Myyna se postupně změní na MANKAI Paper. Slovo "mankai" znamená v japonštině "rozkvetlý", "kvést", "rozkvést". Název Rozkvetlý papír jsem nakonec vymyslela já sama, i když, kdyby nebylo Lovebrandu, nikdy bych k tomu názvu nejspíš nedošla. Dvouhodinový workshop, který jsme si s společně daly na konci února (ano, tři ženy jsme tam byly), a který byl pro mne hodně zajímavý a přínosný, mě odnavigoval správným směrem a já jsem si díky němu po pár dnech "vplula do přístavu" zcela sama.

Tak tedy, představuji vám MANKAI Paper.

Celé je to šíleně náročný proces a vymyšlením názvu to nekončí. Už to vymýšlení byl proces sám o sobě. Dále jsem to musela zajistit technicky v podobě domén a nového IG účtu (protože Myyna zůstává a já vysvětlím proč) a stejně tak jsem musela zajistit novou grafiku.

Jako první bylo nutné vyřešit logotyp a identitu, respektive pro začátek vymyslet logo, určit barvy a font.

Původně jsem měla v plánu přenechat návrh loga profesionálům, protože si myslím, že loga by měli dělat lidi, kteří s tím mají zkušenosti, ale nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu sama, protože slovo mankai je tak příjemné na pohled, že jsem vlastně hned od začátku měla představu, jak by mohlo logo vypadat.

Nakonec samozřejmě vypadá uplně jinak.

Od shora dolů vidíte různé varianty téhož. Úplně nahoře je plná verze loga, následuje minimalističtější, pokud bude potřeba, potom jenom iniciály, což se bude hodit třeba na malé plochy, pak jenom verze loga s maskotem včelkou a dole je oválná verze, například pro sociální sítě.

Reverzní verzi loga pro malé plochy do kulata jsem už použila na nový ig účet.


Byl to hodně dlouhý, ale přirozený vývoj (celý zrod toho loga by stačil na celý jeden článek), který vykrystalizoval v tuhle finální podobu a já jsem spokojená. Logo je maximálně variabilní, jeho jednoduché prvky fungují dohromady i každý zvlášť. V případě potřeby jdou využít jeho různé varianty. A hlavní barvou zůstává bílá a oranžová. Pro uzemnění jsem přidala šedou.
Logo je použitelné i v hodně zmenšené verzi a to je důležité.

Jako maskota jsem si zvolila včelu. K čemuž mám opět spoustu důvodů. Jednak jsou včely pro život na Zemi velmi důležité a vlastně nepostradatelné. Už Albert Einstein řekl, že až vymřou včely, lidstvo je přežije o čtyři roky. Včela je pilný tvor, a já se za pilnou považuju taky, což je možná trochu neskromný příměr, ale jsem umělec a umělci rádi přehánějí. A dále, motiv včely a včelích úlů nese fasáda jednoho z mých nejoblíbenějších domů v Teplicích. Moje včela na logu, pokud byste si ji hodně zvětšili, nemá tykadla, ale má růžky. Je to takovej trošku rarášek, ale víte to jen vy a já.

Co bude s Myynou?

Nevím, jestli vás to potěší, ale Myyna zůstává. Jednak jsem si na ní zvykla, baví mě, je to moje alter-ego a jednak mě už dávno spousta známých a přátel oslovuje "Míno". Myyna tedy zůstává jako výtvarnice, proto se mi i náramně hodí, že se firemní facebooková stránka nedá jen tak přejmenovat a fb vyžaduje, aby byl minimálně půl roku, pokud se nemýlím, součástí nového názvu na fb i název původní. Tedy MANKAI Paper By Myyna se mi celkem šikne. A asi to tak nechám i do budoucna.

Co pro vás Myyna má? Intenzivně řeším realizaci akvarelových workshopů, které na všech frontách slibuji už minimálně dva roky. A těším se na ně. (Zatím. Před prvním se leknu, co mě to napadlo a začnu být hodně nervózní. Ale budou.)

Jak mne teď najdete, pokud zapomenete nový název?

Nebojte, původní doména bymyyna.cz, bude i nadále fungovat, i když vidět bude už jen ta nová mankaipaper.cz. (Počítám, že se tak stane během tohoto týdne.) Celý proces bude ještě nějakou dobu trvat.

V příštích pár dnech se bude na e-shopu postupně všechno měnit, od domény po informace a nastavení, ale shop bude samozřejmě normálně v provozu. Produkty budou měnit logo postupně podle toho, jak se budou vyprodávat ještě verze s původním názvem. Takže u některých produktů může přeměna trvat třeba i rok, pokud jich mám teď na skladě ještě hodně.

Ještě jedna důležitá věc, papírnictví jako takové se na Instagramu přesouvá na nový účet mankaipaper. Na bymyyna účtu zůstane pouze ta umělecká kreativní část, i když to tam budu ještě nějakou chvíli tlačit dohromady (uměleckou část a produkty). Do budoucna bych to ale chtěla mít rozdělené. Buďte prosím tak hodní a přihlašte se mi na ten produktový IG, ať se tam necítím tak sama a hlavně, ať nemám pocit, že to nikoho nezajímá. Děkuju pěkně.

Bylo by ještě strašně moc o čem psát, je toho tolik, co se děje, ale i tak jste stateční, pokud jste dočetli sem. Já už jenom dodám, že mám anglické slovo v názvu proto, protože bych moc ráda prodávala i do zahraničí. A tak tomu jdu trochu naproti, a až Shoptet konečně udělá to velké kouzlo a můj e-shop bude mít možnost být nejen v češtině (zatím, pokud chcete víc jazykových mutací, můžete jet několik souběžných e-shopů najednou, což není z hlediska účetnictví a skladového hospodářství zrovna pohodlné a navíc je to drahé), pak to bude mít teprv význam, ten "paper" v názvu. Tak doufám, že se to brzy stane.

MANKAI Paper je dospělý název mého autorského papírnictví, a i když je dospělý život v mnohém dost těžký, těším se na něj, otevírá zas spoustu nových možností.

Děkuju všem, kteří mi tenhle vývoj umožňují. Svým báječným zákaznicím a zákazníkům, a všem kdo mi fandí.

Vaše Myyna

27 komentářů:

 1. Meno mi evokuje opicu. Ked predavas na ceskom trhu, netreba davat japonske nazvy :-) , ale to ty iste vies.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach ty anonymy! Možná, že kdyby sis to přečetla, ty bezejmenná opičko, možná bys zjistila, proč mám ten název přizpůsobený i pro zahraničí. ;)

   Vymazat
  2. mne neevokuje opicu, ale je ťažko zapamätateľný podľa mňa..:( tak strašne dlho a urputne sa nad niečim rozmýšľa, až sa to prestrelí, prekombinuje, preexponuje...
   ja som už stará, ale práve ten životný nadhľad mi vnáša do života jednoduchosť a prirodzenosť...pre mňa je krásne slovo napr. PAPERIE /páperie
   je v tom paper anglický, le paperí / akoby franc., ale pritom páperíčko ľahučké, vzdušné, poletujúce vo vánku...aha áno, už stačí..:)))
   každopádne veľa úspechov,
   andrea

   Vymazat
  3. Andreo, děkuju, chápu, uplně chápu proč Vás to napadlo. Nicméně, předložka pap- bylo to první, co jsme v agentuře vypustili a naprosto si zakázali přemýšlet tímhle směrem, když jsme vymýšleli jméno. Byl by to spolehlivý způsob, jak zapadnout do davu. A to jsme nechtěli. :) Jde jen o zvyk. Kdo by si před šesti lety myslel, že si někdo zapamatuje Myynu s dvěma tvrdýma Y. :)))
   Mějte se krásně!

   Vymazat
 2. Bezva Míno, gratuluji, logo i název se mi líbí, fandím dál a přeji mnoho krásných úspěchů.... a těším se. Alena

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Myyno, vše se mi líbí. Název je veselý a poetický, logo je jednoduché a nevtíravé. Moc se těším na workshopy, jednoho bych se ráda zúčastnila.
  Přeji Vám hodně radosti a veselosti při tvoření a ať se daří obchůdku v novém kabátku.
  Lenka Chramostová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lenko, děkuju za podporu, workshopy vyhlásím hned, jak to bude možné. Nejdřív musím sehnat všechny možné potřeby a dát dohromady program workshopu, ale dám to včas vědět sem i na facebook a instagram.

   Vymazat
 4. Nazev i logo super. Libi se mi variabilita i barvy. Preju hodne novych zakazniku! Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, díky! Ta variabilita mě hrozně baví, potřebuju mít svobodu, takže jsem si to snad navrhla dobře. Čas ukáže. :)

   Vymazat
 5. Marki, já jsem si tak zvykla na Myynu, že mankai mi zatím přes pusu nejde. A přidávám se k anonymovi nahoře, že jak jsem rychle prolítla FB, aniž bych četla, prostě jen rolovala, tak mi to taky evokovalo opice. Ještě jsem si říkala, že se pak budu muset podívat, co kreslíš, k čemu to slovo je.
  Ale ty jsi spokojená, ztotožněná, a proto ti přeji, aby se ti dařilo i s novým jménem. I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pořádku, děkuju Ivet, každý máme ty představy jinak hozené, mně by to třeba vůbec nenapadlo. :) Měj se krásně a mávám!

   Vymazat
 6. Marki, přemýšlela jsem o tom a říkala jsem si, jestli to není přenos jen u některých jako výslovnost monkey. Když jsem teď viděla změnu na FB Mankai Papers By Myyna, tak už mi to tak nepřišlo. Zda proto, že teď vím, co to je? On přece jen mozek je zajímavá záležitost. :-) Nebo prostě ta velká písmena? Nevím, ale dávám další zpětnou vazbu. :-) Držím pěsti. Jestli nejsem už přihlášená, tak to publikuji jako anonym. :-) I.

  OdpovědětVymazat
 7. Já si zas na poprvé řekla myyna bude manka ☺ asi půjde pohádkovým směrem. ☺
  Každopádně se mi to líbí. Iveta��

  OdpovědětVymazat
 8. No a je to tady a moc se mi líbí nový název, logo a moc držím palce a jsem přesvědčena, že to bude super a bude se dařit !!! A zdravím doma - po velké cestě ! Šá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Šá za Vaše přesvědčení, jsem přesvědčena spolu s Vámi a určitě to bude super! Děkuju moc za mnohaletou podporu a mávám do Ostravy! :)

   Vymazat
 9. Také mi nový název nejde přes pusu, ono se není čemu divit, tolik let s by Myynou ;) Ale Mankai paper by Myyna zní skvěle. Pro nás staré fanynky je to o zvyku, novým to ani nepřijde. Gratuluji ke správnému rozhodnutí každá změna je dobrá a posunuje nás dopředu. A držím pěsti aby se ti podařilo překročit hranice. Krásný den :) ❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, díky, doufám, že půjde jen o zvyk. Já už s tím názvem žiju dva měsíce, tak jsem v pohodě a věřím, že to brzy naskočí i ostatním. paaaa

   Vymazat
 10. Helejce je to dobrý! Mně se Mankai líbí - jak vizuálně tak zvukově.

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravím, logo pěkné,ale tedˇpo úpravě s tou tečkou je ještě víc šmrncovní- to měly "Manky" pravdu -:)) Taky přeji hodně štěstí pod novým labelem,těším se na nové zboží a workshopy !! Krásný den, Olina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olino, děkuju za podporu, Manky jsem si vzala k srdci a tak jsem ráda, že logo neutrpělo, ba naopak. :) Moc Vás zdravím!

   Vymazat
 12. Strašně moc gratuluju, logo je dokonalý a moc se mi líbí a celá věc vypadá jako svěží vítr do plachet, teď ještě ať si Shoptet trochu mákne!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omlouvám se, ukázalo to, že to napíše jméno, Andrea Green Beauty:*

   Vymazat
  2. Andrejko ahoj, já jsem všechny, koukám, vycukala s tím anonynem. :))) Děkuju za koment, jsem moc ráda, že se Ti to líbí a mávám!

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!