sobota 9. února 2019

Kultura za sedm no. 12

Filmy

Divoši je snímek, který režíroval Oliver Stone, a který mi naprosto unikl. Je z roku 2012, je parádně obsazený, ale toho Stonea (ježiš, to český skloňování cizích jmen mě jednou zabije) jsem tam nějak hledala marně. Jsem na jeho věci velmi opatrná od té doby, co jsem viděla jako mládě Četu a dost to mnou otřáslo, ale tohle je vyložená plážová limoška. Dobře se na to dívalo, Benicio Del Toro je ďábelský jako obvykle a Travolta mě taky hodně bavil. Na a pak ti dva týpci z pláže, na ty se koukalo vyloženě s radostí, takže proč ne.

Zdroj www.csfd.cz

Mechanický pomeranč a další režisér ze šuplíčku "magor". Kubrickovi jsem nikdy moc nerozuměla, ale Shining miluju a Mechanický pomeranč je legenda, kterou jsem měla "rozdělanou" asi od šestnácti, kdy jsem zhruba po dvaceti minutách utekla od televize s tím, že tohle nemám zapotřebí. Ale přeci jen... kvůli těm interiérům a v podstatě vtipným situacím, jsem se rozhodla se na to podívat znova a nelituju. Je to hodně zajímavý a myslím, že to právem patří mezi základní vzdělání milovníků kinematrografie. Už jenom ty rozsáhlé rozbory, které najdete všude po internetu a pikantnosti, které se k filmu vztahují, ho činí zajímavým.

Myslím, že málokdo měl takový cit pro interiéry, jako Kubrick. Povšimněte si prosím shozené knihovny v Jaffe House (dům od skupiny architektů Team 4), je to String a hned jsem si vzpomněla na Soňu Malinovou.

Zdroj www.csfd.cz

Miss Hanoi byla ztráta času.

Zdroj www.csfd.cz

Dvojitý agent je docela koukatelná akční krimoška, i když je to trošku blbost, ale zas na toho Richarda se dá celkem dívat, takže jako oddychovka, proč ne...

Zdroj www.csfd.cz

Předčítač je starý (2008), určitě ten film znáte a já si asi v půlce uvědomila, že jsem ho už viděla, ale vůbec to nevadilo. Mám ráda ty poválečné reálie, módu, která se tehdy nosila, polorozbořené domy a naději. Tenhle film to všechno má a Kate Winslet je skvělá. Mám pocit, že teď hraje v samých blbostech a myslím, že je to škoda.


Zdroj www.csfd.cz

Listopad. Až to uvidíte, tak možná začnete Myynu nenávidět, ale já vím minimálně o třech lidech, kterým by se mohla estetika tohoto estonského artového snímku líbit stejně, jako mně.

Zdroj www.csfd.cz

Ach, jak dlouhá je doba mezi jednotlivými díly Mostu... nedá se to skoro vydržet.