pondělí 14. ledna 2019

Loučím se

Jak jsem zjistila, nepsat blog neumím. Zkoušela jsem to. Blogy se píšou z různých důvodů, ten můj je bůhvíjaký. Prostě píšu příběhy už od první třídy. Tenkrát tajně do pidi sešitku se světle modrými deskami, teď, jako mileniál, co se narodil omylem "trochu" dřív, píšu svůj příběh na veřejný blog.
Na rozdíl od mileniálů je mi ale uplně jedno, co si o mě kdo myslí. To je asi jediná výhoda toho, že jsem se datem narození netrefila do svých zájmů. Na druhou stranu, kdybych přišla na tenhle svět později, nikdy bych si neužila magické devadesátky. A že byly!

Valencii mám ráda, protože tu denně svítí slunce a je teplo, i když není teplo (oxymorón, který si hýčkám). Nemám ji ráda, protože v bytě není topení. Nikdy bych tu nechtěla žít, protože španělský lifestyle je pro mne španělská vesnice, ale vždycky se sem budu s chutí vracet. Mám nostalgickou náladu, jednak proto, že jsem vypila sklenici laciné Sangríe s pomerančem, jednak proto, že něco důležitého v mém životě odchází. Na to, že moje důležité věci se diametrálně odlišují od důležitých věcí mnoha žen v mém věku, jste si asi zvykli (a pokud jste si nezvykli a irituje vás to, říkám na rovinu, že je mi to jedno, vždycky je tu ta možnost mě přestat šmírovat a začít si hledět svého).

Moje dítě, moje Myyna, to má nahnuté.

Víte, už asi rok Myynu pohřbívám. Nikdy by mne nenapadlo, obzvlášť ne v roce 2013, kdy jsem Myynu povýšila z blogerky na grafičku, že se prosadí. Je to trapný, ale By Myyna nevznikla za účelem být vidět, vydělávat a já nevím, co ještě. Je rok 2019 (fakt 2019, už?!) a je na čase se přejmenovat, protože se nějak stalo (já vím jak, byla jsem pilná), že se o moje papírnictví začalo zajímat víc lidí, než úzký okruh mých známých. Značku zakládáte většinou s vědomím, že uděláte vše pro to, aby se prosadila, já ji zakládala s pouhým vědomím, že konečně vím, co chci dělat, jupí, vůbec nepřemýšlím, kam to povede. No ty bláho, ty kráso, tak takhle děcka ne. O šest let později musím přemýšlet, jak dál, protože By Myyna už je déle neudržitelná.

Proč?

Protože jsem loni řešila poměrně dost dotazů typu: "Jak, že se to jmenujete?" ... "Co prosím? Jak se to píše? Kolik tvrdých Y???"

Tak takhle taky ne.

Vzhledem k tomu, že chci papírnictví provozovat dál, musím ho přejmenovat. A to nejen proto, že mne lidé "zvenku" neznají a název značky se jim zdá divný. Letos se hodlám rozdvojit, ne-li roztrojit. Tedy značka už nebude jen o mne, pryč s By Myyna. Potřebuju to, loňský rok byl hraniční. Nejen pro mne. Spousta mých "kolegyň", ve skutečnosti dobrých kamarádek, které také podnikají, měla rok 2018 hraniční, na konci jsme málem všechny zdechly. Asi to byl prostě takový rok. Konstelace, ekonomické podmínky, možnosti, tohle všechno se promíchalo do nebezpečného koktejlu s názvem Teď nebo nikdy!. Příkladem budiž Žufánkův novoroční blogový příspěvek, a že je Martin Žufánek nějaká persona, co asi hodně vydrží, o tom snad není pochyb. Vždycky, když něco napíše na shopteťácké fórum, kde si my, uživatelé Shoptetu pomáháme a radíme, má to hlavu a patu, ten chlápek je moje velká inspirace.

Doufám, že mi nebudete mít za zlé, že už to nebude jen o mne. Já osobně se na změny těším. Nový název mého papírnictví dávám do rukou profesionálů, o rebrandingu jednám s pražským Lovebrandem (s kým jiným, že?), co se týče loga, pravděpodobně jeho tvorbu svěřím také někomu z oboru. Nemusím dělat všechno a nemusím si tím, že všechno zvládnu sama, nic dokazovat. Možná bych to zvládla, ale profík to zvládne líp a aspoň někoho podpořím. Taková jsem já, v roce 2019, ve věku 41 let. Nikdy bych to do sebe neřekla, ale začínám být na sebe hodnější.

O změnách, které jsou pro mne za posledních deset let asi nejdůležitější, se včas dozvíte. Sama toho teď víc nevím. Na revanš a s pokorou v srdci posílám pár fotek ze slunné Valencie.
47 komentářů:

 1. Já tě žeru, ať se jmenuješ jakkoliv. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi strašně rychlá! Děkuju, děkuju, děkuju! <3

   Vymazat
 2. Já jsem se vyděsila, že se dočtu, že je konec s malováním. Ale přejmenování? Pohodička, to su klidná. ;) Moc držím palce! Ať to šlape v jakémkoliv formátu si zamanete :). Hodně štěstí! Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no přesně tak, taky jsem se nejdříve lekla a takhle je to pohodička! Kvituji a držím palce :)

   Vymazat
  2. Jeeee ahoj Alen, to jsem ráda, že píšeš! Děkuju! :*

   Vymazat
  3. Ahoj zlato, já píšu málo, protože nejsem úplně takto veřejně psací tvor... ale čtu každý tvůj příspěvek od hora až dolů!! :) Se mnou můžeš určitě počítat.

   Vymazat
 3. Hele, takovýhle loučení asi zvládnu... A zapijem to! ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Uf, KABOOOOM, to mi spadl...! Budu v tom mít asi chvíli hokej, než si zvyknu na nový brand, ale to asi všichni přežijeme. :) Blahopřeju a přeju blaho do nové/ho etapírnictví! Mili

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mili, ač se to nezdá, já si budu muset taky těžce zvykat. Moje alter-ego bylo silné. :)

   Vymazat
 5. Ty jo, já se taky vyděsila! Ciwe, mě ti teď napadla analogie s manželstvím, že prostě když se něco vyvíjí, roste, posouvá, tak se taky může stát - a je to tak správně -, že se jméno změní. A na jednu stranu se nic nezmění, ale na druhou se změní strašně moc, je to dospělácký a na férovku (teda tou úvahou se pohybuju v ideálním světě) se přizná a přijme, že jsem se v životě posunula na další level hry se vším všudy. Takže jsem tuze zvědavá na nový jméno tvýho papírovýho světa! Pusu do Valencie! tajemná K./m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tajemná K., nebyla jsem k tomu skončení loni daleko. Ale přeci jenom to není moje nátura, abych si něco vybudovala a pak to pustila pro pobavení z útesu, takže jedeme dál. Přirovnání k manželství je fajn, to se mi líbí!
   Pac a pusu!

   Vymazat
 6. Uf to jsem se lekla.. Takový nadpis.Až mi píchlo u srdce-:) Nové jméno ? Tak to je v poho. Štastnou ruku s výběrem a atˇse daří i v roce 2019 !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pardon, ten nadpis jsem nedomyslela. :))) Díky, Olino a mávám! <3

   Vymazat
 7. Kdo tě má rád tě najde, ať se budeš jmenovat jakkoliv ;) Držím pěsti a těším se co bude dál. Mávám do Valencie :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, přesně tak, však víte, kde mne hledat! Mávám a děkuju! :)

   Vymazat
 8. Držím palce a těším se!!! JO a taky podepisuju ... konec roku byl děs ... Aaaa... taky jsem na sebe hodnější. Zdraví JanaB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jano, bylo to opravdu zajímavý rok, že? Hlavně ten konec. :)))
   Děkuju a ať nám ta "hodnost" k sobě samým vydrží co nejdýl!

   Vymazat
 9. Loučím se! Vy jste k tomu všemu ještě bulvární novinářka :-) to přeci novináři dělají, že napíší nadpis, ze kterého je všem jasné, co se děje a dal už nečtou. Jen ti, kdo vydrzi a dočtou až dokonce, zjisti trochu té pravdy ;-) Jsem ráda, že je to o změně jména. Že nekoncíte ani vy, ani Váš blog.
  A loňský rok byl podle čínského horoskopu ve znamení psa- a ten je rychlý, svižný... a letošní prý bude ve znamení vepře- takže se budeme trochu “rochnit”. Alespoň jsem to před pár dny tak nějak četla. Rok 2018 byl i pro mne rychlý, šokující, nečekaný, definitivní a nevím jaký ještě. Jen ne normální.
  A By Myyna mi připadá takové zvukomalebné. Přesně hodící se k někomu, kdo maluje můry ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, no, ten titulek se mi teda povedl, eh... :)))
   Vepř je prý na jednu stranu šťastné zvíře, na druhou stranu pomalé a těžkopádné, ale kdo s ním umí vyjít, bude to mít dobré. Tak uvidíme, jsem sama zvědavá.
   Ano, By Myyna, potažmo Myyna, je název, který mne baví, právě proto, jak zní. Doufám, že spolu s Lovebrandem vymyslíme něco podobně zvukomalebného, nebo v tom aspoň doufám.
   Přeju krásné dny, Emilko!

   Vymazat
 10. No, přidávám se do zástupu vyděšených a uklidněných. Také jsem se lekla, v jisté fázi článku dokonce hodně :D Myslím, že By Myyna není špatné jméno a značka. Líbí se mi to a nepřijde mi to až tak strašně náročné na zapamatování, ale chápu potřebu najít "to pravé". Jen jak já dlouho hledala svoje "jméno". A to ne pro blog, ale tak nějak pro online svět... Není to jednoduché.
  Ale dovolím si ještě jeden komentář - zaskočil mě věk. Tušila jsem, že už nejsi (ha, ted to tykání zní nemístně) dvacítka, to jsem i někde nějak vyčetla, ale vždycky jsem tipovala s přehledem o deset let méně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché to není, to víte, šetřílek ve mně se snažil najít jméno sám a zadarmo, to si můžete (nebo můžeš) být jistá, ale nezadařilo se. Proto jsem to nakonec vložila do rukou povolaných. A kdo ví, třeba nakonec ta Bájmína zůstane. Nechám si poradit.
   A s tím věkem... že ty jsi mne neviděla nikdy naživo? :)))
   Děkuju a posílám trochu slunce! :)

   Vymazat
 11. Mně přijde Myyna skvělá. Ale to ona bude, i když se přejmenuje :-) Ať se daří i nadále! A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myyna zůstane, ale jinak, mám pro ni totiž zvláštní poslání. ;)
   Děkuju a zdravím! :)

   Vymazat
 12. Uff jsem se lekla. Ale uz jsem klidna.Drzim palce at je vse podle Tvych predstav! Lenka

  OdpovědětVymazat
 13. Teda, takové šoky při pondělku. Nakonec ale proc ne. Stejně budem říkat, ta “dosaďsinovélogo” byvala Bajmína....☺️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, to jsem se teď zasmála. :))) No asi to tak chvíli bude a Myyna stejně nezmizí úplně.

   Vymazat
 14. Tak myslím,že nad bude víc,kdo se přidá do řad nejprve vyděšených a posléze uklidněných ByMyyna nadšenců/nadšenkyň. Jsem napnutá jak kšandy,jaké nové jméno vznikne :-)
  Hodně štěstí do další tvorby :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo, moc děkuju a omlouvám se za vyděšení. Veškerá podpora, kterou mi tady všichni vyjadřujete, je pro mne hrozně příjemné překvapení. Děkuju!

   Vymazat
 15. Taky jsem se lekla. Že to vypadalo, jak se ti daří, obchody vzkvétají a teď by měl být konec. ;-) Myslím, že svěřit to přejmenování a přelogování do hlav profesionálů je opravdu dospělácký krok. Jsem zvědavá na výsledek. Hodně zdaru! (A že tvoje důležité věci jsou jiné od třeba mých, je pro mě právě zajímavé. Myslím, že my odětěné si rády zazávidíme tu volnost...)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veroniko, jenom jestli ta volnost není trochu jenom zdání. :))) Ale vím, jak to myslíte, jsem na tom opravdu jinak, i když jsem si dokázala naložit i bez dětí, haha. Díky za podporu!

   Vymazat
 16. Uf, to jsem se taky lekla, a pak se mi ulevilo. Věřím, že změna bude jen k lepšímu :). A na Myynu budeme vzpomínat s láskou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohly bychom jí vytvořit nějaký věneček "Vzpomínáme". :))) Ne, dělám si legraci. Ona bude dál existovat, mám pro ní plán, s tím pohřbíváním jsem to nenapsala uplně dobře.
   Díky moc a mávám!

   Vymazat
 17. No Markétko, tak jsem si oddechla a jsem ráda, že jsem to dočetla do konce. Takže, vzhůru do "neznáma" a jak už všechny přede mnou, jsem zvědavá na nové jméno, ale bude-li jakékoliv, budete to pořád Vy ! Jo a s tím věkem jste mě zaskočila, viděla jsem Vás a hádala jsem taky o 10 méně , ale to je plus pro Vás. Mějte se krásně a těším se na shledání v tomto roce ! Šá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Šá, děkuji za kompliment a za podporu! Mávám a posílám sluníčko. :)

   Vymazat
 18. Koukám, že jsi vyděsila celou svou fanouškovskou základnu od Aše k Tatrám :-D Včetně mě teda :-D
  Taky jsem se v první chvíli pěkně lekla ... uf :-)
  Mě teda By Myyna přijde jako skvělá značka, ale Tvé pohnutky a důvody pro změnu samozřejmě chápu a na nové jméno a logo jsem moc zvědavá.
  Hlavní je, že za těmi Tvými krásnými produkty budeš pořád Ty ♥
  Markétko, tak ať se daří, ať Ti nová značka přinese další spousty spokojených a vracejících se zákazníků a užívej(te) dovolenou!
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jano, tak jsem uplně překvapená, za prvé, že jsem plácla takovej nadpis a za druhé, že jsem vyděsila tolik lidí. :))) Jo jo, pořád to budu já, malovat budu jenom já a výpomoc, která se mi pozitivně rýsuje, mi snad ulehčí od všeho ostatního. Těším se na změny! Děkuju moc za vše a posílám objetí. :)

   Vymazat
 19. Těším se na změnu, určitě to bude pecka! Posuny kupředu jsou fajn. Zu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zuzko, moc dík a doufám, že budu mít nakonec taky tak geniální název (a logo) jako máte vy v Punčošce. :)

   Vymazat
 20. A já bych Tě měla ráda pořád stejně i jako bezejmennou ❤️!... Na změny a cestu dopředu se moc těším!

  OdpovědětVymazat
 21. Četla jsem toho Žufánka a svou rodinu popisoval jako zcela bezhraniční, v sebevražedném tempu. Tak doufám, že tak hrozný to nebylo! Fujtajbl, příšerný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla jsem na to sama, takže takhle sebedestruktivní jsem si nemohla dovolit být. Nikdo by za mě práci nedodělal, nikdo by neodjezdil všechny prodejní akce, které jsem měla na poslední dva měsíce v roce zaplacené. Musela jsem si dávat sakra pozor, abych to nepřeťápla a že jsem k tomu nebyla daleko. Z toho důvodu jsem i zrušila na konci listopadu oslavu svých narozenin, což se setkalo s velkým nepochopením.
   Nakonec jsem zhruba prvních 14 dní tady ve Španělsku prakticky prospala, nemohla jsem pořádně mluvit, měla jsem úzkosti. Pomalu to mizí a já vím, že letos to rozhodněv musím udělat jinak. Především kvůli sobě. Takže tak.

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!