neděle 6. ledna 2019

Kultura za sedm no. 9

Bez velkolepých úvodů přejdu rovnou k věci. (Se divíte, co?)

Kniha

Inspirativní čtení od zakladatelky slavného Design Sponge Grace Booney o úspěšných a silných ženách v kreativním byznysu. Koupila jsem si ji na Amazonu jako e-knihu na Kindle a musím říct, že mne nesmírně baví. 100 osobností, 100 rozhovorů s nimi.

Zdroj www.designsponge.com

Podcast

Začaly mne bavit podcasty, je to třeba k malování vlastně docela příjemné zpestření, navíc se můžete rovnou i něco naučit, inspirovat se, může to být k zamyšlení, k pobavení.

Momentálně ujíždím na podcastech právě Grace Booney, autorky výše zmíněné knihy.
Seriál

Čtvrtá řada vynikajícího seriálu Narcos, oddělená teď zvlášť jako Narcos:Mexico, vás tentokrát zavede do Střední Ameriky a osvětlí vám začátky tamní narcomafie. Světe div se, než se pašeráci z Mexika definitivně obrátili k lepšímu lákadlu, kterým je kokain, produkovali ve velkém trávu. Tu zdánlivě nevinnou rostlinku. O tom, že černý obchod s marihuanou nebyl záležitostí mírumilovných hippíků můžete sledovat v deseti dílech a je opravdu na co se dívat.

Akorát mi chyběl agent Peňa, no...

Zdroj www.csfd.cz

8 komentářů:

 1. Díky za tip na podcasty, to je bezva trénink angličtiny pro mě. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač! Pravda, je to super i na tu angličtinu, aspoň si trénuju ucho, abych v březnu nebyla uplně za oslíka, až budem ve Státech.

   Vymazat
 2. A tos ještě neobjevila Radiolab, to je mor... až budeš chtít tipy na 1000 dalších stačí říct ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ok, řeknu si! paaaaaa na druhý konec světa! :)

   Vymazat
 3. Markét, díky za tip na Narcos. Vůbec jsem ten seriál neznala. Teď ležím s bolavými zády (a ano, taky musím cvičit jógu, dobře mi tak) a jedu jeden díl za druhým. Díky díky a zdravím do Španěl!! Zuza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, užijte si Narcos, záda budou doufám brzy cajk. Já momentálně necvičím jógu, ale dělám posilovací cviky, co jsem dělala celý rok s trenérkou, to taky dobře funguje. Prostě jakkoliv záda protahovat a osvalovat je se mi osvědčilo. :)
   Mějte se krásně a mávám!

   Vymazat
  2. Musím ještě reagovat na agenta Javiho. Jak jsi o něm psala, že v Mexiku chybí.. Už se nedivím. Uááááá!!!!!

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!