neděle 13. ledna 2019

Kultura za sedm no. 10

Knížky mi teď pokulhávají, pustila jsem se do několika pracovních projektů a v posteli už jenom tupě sjíždim instagram. Každopádně mě zaujaly dvě věci.

Seriál

The Kominski Method je osmidílný seriál krátké stopáže, takže ho máte za dva tři večery zkouknutý. Nejdřív mě překvapilo, že Michael Douglas ještě žije a potom, že dokáže hrát i humornou roli. Příjemná série o přátelství a strastech pozdního věku. Čerý humor Alana Arkina je vražedný.

Zdroj www.csfd.cz

Film

The Constantin. Vůbec nechápu, jak mi tenhle snímek mohl uniknout. Krásně obsazený a vizuálně atraktivní biják s Keanu Reevesem je z roku 2005. Hodně tam fouká, což mě trochu znervózňovalo, jako had v ohni vítr opravdu neoblibuju a nerada se na něj i dívám, ale stálo za to to překonat a nepředstavovat si, jaké by to bylo, kdyby takhle venku foukalo. Mysteriózní příběh o andělech a démonech má velmi vtipný konec, závěrečná scéna s konverzací Constantina se Satanem je jeden z těch momentů, kdy si člověk opravdu užívá původní znění.

Tilda Swinton jako archanděl Gabriel? Je božská!

A malé doporučení na závěr, pozorně si prohlídněte Constantinův bejvák, podle mne je báječný. Tenhle byt a pak ještě byt výrobce mechanických hraček z Blade Runner, to jsou dva moje nejoblíbenější filmové bytečky.

Zdroj www.csfd.cz

Dredd. Legendární komiksový Soudce Dredd se dočkal dalšího zpracování, které je, zdá se, v lepší kondici než hvězdně obsazený snímek z roku 1995. Pravda, je to v podstatě o ničem a film ocení nejspíš především milovníci komiksu o Dreddovi, strážci zákona ve světě, který se zhroutil, ovládají ho gangy, nesvítí slunce, všude je bordel a mezi lidmi koluje mocná závislost na prapodivné droze.
Ale když se oprostím od všech kousavých poznámek (jako například, jak je možné, že na děcka na prknech svítí slunce, zatím co zbytek města je evidentně v naprostém smogu a proč bezdomovec, kterýho na začátku rozdrtila železná brána jako zázrakem zmizel, když se na konci filmu brána zdvyhla), pak je to minimálně z pohledu milovníka divných baráků, docela zajímavej film a rozhodně má spád. Dokoukala jsem do konce a nevadilo mi to.

Ale mám ještě pár otázek... proč má velitelka nejmocnějšího gangu ve městě, která vypichuje lidem oči zaživa, tetování jak slečinka (motýlek a kytičky? jako vážně???), a jestli herci, který představoval soudce Dredda museli nějak fixnout koutky úst izolepou, že má celý film na obličeji tak neuvěřitelně obrácenej rohlík... Samé otázky... samé otázky...


Zdroj www.csfd.cz

4 komentáře:

 1. Zrovna jsem si na Constantina dnes vzpomněla a dívám. Film mě oslovil už tehdy před léty, už jen pro jeho obsazením pojetí ze všech možných stran, kamera, barvy atd. Prostě podívaná. I Dracula (1992) mě bavil. https://www.csfd.cz/film/1639-drakula/prehled/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, Drákulu z devadesátýho druhýho miluju!

   Vymazat
 2. Ha, ze prekvapilo me ,ze M.Douglas jeste zije:-) Jsem se pobavila! Diky a zdravim do Spanelska. Lenka P.S.: Ja jsem ted videla vsechny serie Luthera/ obcas to teda bylo dost scary/ a pak se mi libil i Bodyguard - taky anglickej serial z BBC a hl.herec ted za tuto roli dostal Zlatej globus.

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!