pátek 7. prosince 2018

Hrnéčky

Jestli si pamatujete, každý rok se snažím vytvořit něco společně se spřátelenou keramickou dílnou Ema Mamisu. Před dvěma lety to byly hrnky a talířky s lištičkami, loni zjara misky s Českým středohořím a letos jsem na poslední chvíli stihla pomalovat emomisí hrníčky květinami Od soumraku do úsvitu a opět dekorem s českými kopečky, které najdete po cestě z Prahy do Teplic. Žádné konkrétní kopce to nejsou, i když se pokaždé snažím namalovat alespoň jeden špičatější a ten představuje Milešovku, nejvyšší bod Českého středohoří.

Pamatuju si, když jsem byla malá, jak jsme si s tátou a bráchou udělali výlet na Milešovku a byli jsme totálně nepřipravení, pila jsem po cestě vodu z potůčku, protože jsem měla žízeň a nahoře jsem byla zpruzená, protože tam nebyla žádná hospoda, jenom meteorologická stanice. Přitom jsem se tak těšila do hospody na Coca Colu!

Hrníčky vezu na Dyzajn market, letos je nikam nerozesílám, ani jedna z nás (ni Bára, ni já) na to nemáme čas. Pro Báru to je administrativní zátěž navíc a já pro změnu nemám potřebné vybavení pro posílání keramiky a kvůli sedmi hrníčkům to věru nakupovat nebudu. Inu, jsem krutá, nejkrutější.

Na hrníčky nedělám tím pádem ani rezervace, kdo dřív přijde, ten ho uloví. Na Dyzajn marketu budu příští víkend, 15.-16. 12. Najdete mne tradičně v tento čas uvnitř provozní budovy.

A už dnes mne můžete navštívit na prodejním dětském festivalu mini v obchodním domě Kotva. Jsem v 5. patře, hned u hracího koutku mých přátel Utukutu. Budu tam až do sobotního večera. A víte co ještě? Příští rok na jaře si už musím najít parťáka nebo parťačku. Jednoduše už to nedávám, dostávám záchvaty sebelítosti a vzteku, jsem nevyspalá, podrážděná a vzhledem k počtu členů naší domácnosti to odnáší člověk, který je pro mne nejdůležitější na celém světě.

Jenže, kdo to vydrží s takovou puntičkářkou, jako jsem já? To bude muset být svatá osoba.

Tady je malá ochutnávka hrníčků a třeba brzy naviděnou!7 komentářů:

 1. Musím říct, že vás všechny holky, co děláte na sebe, teď před Vánocema fakt obdivuju, musí to být tvrdá disciplína... Ty teplý krajiny budeš mít pak fakt zasloužený. Drž se! ♥ A hrnky jsou krásný. Kl.

  OdpovědětVymazat
 2. A dneska už jsou na Milešovce hospody dokonce dvě! Vyzkoušeno na vlastní kůži před dvěmi měsíci.
  A nejvíc se mi líbí ten poslední hrníček, škoda že to na DM nestíhám. Tak ať všechny najdou své spokojené majitele!

  Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to bych se tam měla vidat na výlet a konečně si na vrcholku dopřát tu Coca Colu. :)))

   Vymazat
 3. Na mini festivalu jsem se stavila a Vy jste tak úžasně milá, nechápu, že za Vámi už neběhují Vaše děti....:)

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!