pondělí 5. listopadu 2018

Kvalitní kosmetikou nepohrdneš

Za zvuků speciálního výběru hudby 90. let na Spotify (oni ví, jak mě skoro rozbrečet) (druhá půlka devadesátek pro mne byla jeden velkej průšvih a "zdárně" to pokračovalo až do roku 2005), přemýšlím, jak vlastně o kosmetice psát. Jak vlastně psát o čemkoliv.

A psát vůbec?

Řečnická otázka. V poslední době je blog převážně tichý. Nepsat ale neumím, tak co s tím?

Ježišku na křížku, chtěla jsem psát o kosmetice. Tak tedy, tento pátek a sobotu se v Praze koná už třetí ročník Green Beauty Marketu a kdo je z Prahy a okolí a ještě tam nebyl, rozhodně mu akci doporučuju, nejedná se totiž o žádný slet batikovaných ježibab (nebudu škatulkovat, díky Leo), ale o velmi výběrovou prodejní akci, na které můžete potkat známe značky přírodní kosmetiky, které u nás třeba ještě nejsou vůbec k sehnání.

No a při té příležitosti jsem si říkala, že jsem už dlouho nepsala kosmetické okénko. Z větší části je to tím, že jsem vesměs loajální ke značkám, o kterých jsem tu psala asi tisíckrát a z části je to tím, že jsem měla teď poměrně hluché období, kdy jsem do sebe, co se týče kosmetiky, investovala pramálo.

Nicméně, doneslo se k mým ouškům, že je tu nějaká skupinka nadšených čtenářek, které mají za to, že jinou, než přírodně čistou kosmetiku nepoužívám, což je pro mne záhadou, neboť jsem nikdy nic takového netvrdila. Nejednou jsem například doporučovala profesionální kosmetiku SynCare, která chemií opravdu nešetří. Nerada bych tedy vytvářela nějakou falešnou image, na lži a polopravdy já jsem hodně citlivá, takže bez zardění prohlašuji, že přírodní kosmetiku miluju, ale ráda si vypomůžu kvalitní kosmetikou chemickou, pokud mi to pomůže od toho, abych předčasně vypadala jak želva. Ano, jsem žena marnivá a vrásky klidně můžou ještě chvíli počkat.
To, že mám například už osm let vybělené zuby (a fakt nejsou vybělený kokosem) jsem nikdy neskrývala a řekla to každému, kdo začal fascinovaně zírat na můj chrup a pak se zeptal. Já fakt nevím, proč bych se za to měla stydět.

A co jsem objevila zajímavého kosmetického tentokrát?

Havlíkovo famózní Hraběnčino sérum s avokádovým olejem, jsem z něj tak nadšená, že si ho dávám ve dvojitých dávkách. Vyhlazuje, hojí. To chcete.Pleťový olej Whamisa s arganovým olejem a olejem z čajovníku (tahle značka bude zastoupena i o víkendu na GBM). Přírodní korejská kosmetika v krásném balení za trochu strašidelné peníze, ale oleje vždycky vydrží tak dlouho, že mi ta cena vůbec nevadí. Voní, vyživuje, nebudete po něm šupinaté ani trochu a po aplikaci se budete cítit jako princezny, I swear.


Po letech jsem si koupila řasenku Bourjois (tuhle) a vůbec nechápu, proč jsem kdy zkoušela koupit jiné řasenky, které mě stejně nakonec vždycky z různých důvodů začaly brzy prudit. Asi to znáte, pro každou z nás nejspíš existuje řasenka, která je ta nej. Tak tohle je ta moje.

Vlasové sérum z Čarovného mlýna je malý zázrak a já jsem ho kvůli blížící se expiraci začala používat dost intenzivně, abych byla přesná, poliju si jím vlasy kompletně, promasíruju, stáhnu do drdolu a chodím s tou mastnou hlavou klidně celý den, což se ukázalo jako to nejlepší, co můžu svým vlasům způsobit. Zkuste a uvidíte. I kdybyste se měly takhle kompletně zmastit jenom na dvě tři hodinky večer před sprchou. Vymývá se naprosto v pohodě.


Až minulý týden jsem, shame on me, objevila e-shop Econea. Nebijte mne, opravdu jsem o něm nevěděla. Způsobilo mi to menší nákup všeho možného a já si díky tomu nákupu oblíbila jednak další značku bambusových kartáčků - EcoHeart, podle mne zatím nejpříjemnější jaké jsme měli (například co se týče tvrdosti a přitom jemnosti štětinek je tahle značka pro mne top) a také ústní vodu s černuchou od Eco Cosmetics. No more chemické ústní vody, určitě máte spoustu receptů, jak si takovou vodu vyrobit i doma, ale znáte mne, já to asi vyrábět nebudu, takže mi nezbývá, než nakupovat. Budiž mi ke cti, že podpořím aspoň příjemný český e-shop.

Proč vlastně bambu kartáčky? Protože ty plastové se nedají po dosloužení nijak zužitkovat. Jsou z tvrdého plastu, který se nedá recyklovat, takže si představte, že někde na světě leží na smetišti nebo v zemi všechny vaše zubní kartáčky, které jste kdy použili. Strašidelná představa, ne?


Chystáte se někdo na Green Beauty? A máte nějakou značku, na kterou se těšíte obzvlášť?