pondělí 1. října 2018

Zimní pravidla

Je takovým nepsaným zvykem, že tu vždycky počátkem října píšu o tom, jak budu fungovat v nadcházející zimě. Možná už si leckdo zvyknul, že o Vánocích mluvím s nepříjemným předstihem, což vysvětluje i to, proč se mne na tohle období lidé začínají ptát už koncem srpna. Jsme nejspíš v nějaké milé symbióze, kterou jsme si během let vybudovali (nebo spíš vybudovaly).

Jak jsem psala před nedávnem, spadla jsem do dph. Což ovlivní nemálo věcí souvisejících s mým e-shopem. Řádně jsem se finančnímu úřadu v Teplicích nahlásila, což byla moje povinnost a v tuhle chvíli je míček na straně úředníků. Budou se mi chvíli hrabat v účtech a pak mi dají štempl na to, že jsem jejich. Od kdy to ale přesně bude zatím nevím, čekám, až se ozvou s verdiktem.

Čímž stále platí i to, že budu muset zdražit, konkrétně o 25 %. Kdo chce tedy ušetřit, má tu možnost minimálně do konce října. To můžu zaručit. (Po středečním telefonickém hovoru s fú nezaručuju už vůbec nic.)


Letošní sezónu vánočních trhů si hodlám opravdu užít a už mám potvrzenou (a zaplacenou) většinu, na kterou jsem se nahlásila. V praxi to znamená, že přesně od půlky listopadu budu každý víkend až do 22. prosince někde prodávat. Pak mě Martin sesbírá na hromádku a 23. 12. odveze na letiště.

E-shop bude otevřený do 14. 12.

Přesná data akcí, které navštívím, najedete v sekci Kontakty. Poslední trh, který nemám potvrzený, je bratislavský Kid. (Ano, ano, vyrážím do zahraničí! Teda, ráda bych. Už o víkendu jsem se snažila v Berlíně rozměňovat Eura, abych měla dostatek drobných, ale moc mi to nešlo. Nerozeznám ty mince, jsem zmatená a vlastně nakonec stejně vždycky vytáhnu radši při placení kartu.)

Jak už jsem zmínila, 23. prosince odlétáme. Vracíme se po dvou letech do Valencie, kde zůstaneme až do března. Potřebuju namalovat asi tak tisíc pět set obrázků a vymyslet zhruba stejný počet novinek, tak mi držte palce. Zdá se, že nebudu mít tři měsíce čas se ani najíst, natož pak dojít si někam na víno a na tapas. (Nevěřte tomu!) Někdy kolem 6. března se vracíme, mezi tím bude asi na 14 dní otevřený e-shop, aby pokryl abstinenční příznaky mých zákaznic a kolem 10. března ho znovu nemilosrdně zavřu, abych si splnila sen.

Tím snem není likvidace nakupujících, ale cesta po USA, konkrétně po městech, která toužím už od puberty vidět. Jsem jednoduchá a předvídatelná, ano, bude to New York (protože filmy Láska přes internet, Sám doma, seriál Sex ve městě a bůhvíjaká traumata ještě), New Orleans (protože naprosto stupidní knižní trilogie Hodina čarodějnic, ale nemůžu si pomoct, film Interview s upírem a seriál Teče tudy řeka), San Francisco (tak tady jsou důvodem snad odpustitelné filmy Vertigo a Bullittův případ), no a nakonec Los Angeles (nebijte mne, protože Pretty Woman a Beverly Hills 90210). Mezi tím samozřejmě nějaké národní parky, Joshua Tree teda rozhodně.

No a máme tu duben a já tu budu jako na koni.

Už jsem se mnohokrát setkala s tím, že jsem za podivína, že svůj obchod na zimu zavírám a proč ho nenechám vydělávat. Víte, ono je to těžký. Jednak ten e-shop nemám plně zautomatizovaný a je tudíž stále částečně závislý pouze na mně (tuhle něco musím dotisknout, támhle doupravit, ajéjej, došly magnetky, ty musim dodělat) a druhak, já si fakt potřebuju odpočinout. Tedy nic ani na dálku neřešit, být bez zodpovědnosti, že musím zástupci hned odpovědět na nějaký e-mail, dotaz, prosbu, nejasnost. Já mám totiž takovou nemoc, které se říká "odpovídám-na-maily-hned-jinak-se-stane-určitě-něco-strašnýho". Pokud touhle nemocí trpíte taky, upřímnou soustrast.

To je tedy můj průvodce zimou 2018-2019, věřím, že si jí spolu užijeme a příště snad proberu víkend v Berlíně.

Dobrou noc, pokud právě obědváte!

Takhle budu jezdit po San Franciscu, Mustang GT, model 1968. I tak budu koukat dozadu, místo abych koukala dopředu. Jasná věc. Zdroj www.kinoscala.cz

A nebo takhle. Dodge Charger, model 1968. Ja ja. Zdroj www.aktualne.cz

14 komentářů:

 1. Markéto, to zní úžasně. Přeji spoustu namalovaných obrázků a načerpané inspirace (předtím ještě vydělaných peněz).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evo, děkuju! Jsem strašně zvědavá, jaká ta zima bude! :)

   Vymazat
 2. Marki užijte si to. Je skvělé, že ti to tak hezky funguje :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, děkuju! Akorát teda nevim, jestli to ve skutečnosti opravdu funguje. :)

   Vymazat
 3. ked budes v bratislave, ozvi sa....

  OdpovědětVymazat
 4. Těším se na fotky z cest a ještě před tím zavítám do obchůdku ;) Hezký den :)

  OdpovědětVymazat
 5. Pozdravujte Valencii! Taky bych se tam chtěla vrátit, to město bylo pět měsíců můj domov a tuze mi chybí :)
  A kdybyste náhodou zavítala do Barcelony, tak tam mají naprosto nádhernou botanickou zahradu, vzpomněla jsem si tam na vás, takové inspirace, až mi bylo líto, že jsem jí navštívila poslední den pobytu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, budu pozdravovat! :) Jak je možné, že neznám botanickou zahradu v Barceloně? A to jsem tam byla čtyřikrát... Tak příště. Děkuju za tip! :)

   Vymazat
 6. Dan byl dva měsíce v SF a pořád mluví o tom, že mě tam musí vzít. Jen nevím, jak mě tam dostane, když se bojím létání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty, Soňo, a co kdybys do své letošní "proměny" zařadila i překonání strachu z letu...? Už jsi toho zvládla tolik. :) Ne, fakt, jako jsi sice takhle krásně ekologická, ale cestování je nejlepší způsob, jak najít sám sebe. Aspoň u mne to funguje. Nehledě na to, že je velmi užitečné občas vypadnout z naší luxusní Evropy. Tak jenom do toho. Když přijedete na konci března, můžem se tam honit v autech společně. :)))

   Vymazat
 7. Cestovani po Americe super!!!Ja jsem tak jela s 2 kamaradkama 3 tydny trasu z Denveru smer San Francisco,Las Vegas, LA a mezitim narodni parky napr.Arches, Zion, Grand Canyon...Byl to zatim muj nejvetsi cestovatelskej zazitek na kterej nikdy nezapomenu. A v USA jsem shodou okolnosti "nasla" i manzela( ze Slovenska).Planujeme az budou mit nase holky tak 10/12 let family road trip po Americe. Tak se budu tesit na zimni info z Valencie a pak jarni z USA😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, to jste projížděly autem? To muselo být parádní!
   Já teda doufám, že v USA manžela pro změnu neztratím. :)))
   Fotky z Valencie zaručené, je to nádherné město. :)
   Máváááám!

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!