pondělí 15. října 2018

Už nehubnu, dala jsem se na drogy

Jak já bych popsala minulý týden....? Možná jako lehkou halucinaci, která chutná chvílemi až hořce. To kvůli tomu codeinu, co jsem do sebe na noc cpala, abych mohla spát a nedusila se. Došla bída na sedláky a já jsem po čtyřech letech šla jak zpráskanej pes k obvoďačce, protože už se ten stav, ve kterém jsem se nacházela, nedal vydržet. Což dotorku nejen vyděsilo, ale "za trest" mne pak poslala všude, kam se dalo. Na rentgen, na krev... no fuj, prostě.

Jestli se něčemu opravdu systematicky vyhýbám, pak jsou to léky a lékaři. Chodím z nutnosti jenom k těm, ke kterým musím chodit na prevenci.

No ale týden na chemikáliích mám za sebou a světe div se, je mi líp. Ehm, kdo by to byl čekal, že?

Tak jsem si postěžovala a můžu se vrhnout do dalších událostí...

Festival ilustrace LUSTR v Hybernské jsem nezvládla, protože nemoc. Docela mě to mrzí, ale co nadělám... Během týdne, kdy jsem se motala střídavě po doktorech a doma, jsem dotáhla spoustu odkládané práce, což finišovalo o víkendu, kdy jsem toho udělala nejvíc. Díky tomu jsou v e-shopu znovu pokračovací milníkové kartičky a nově i milníkovky pro těhotné.

To je spíš informace pro vás, kdo jste se na ně pořád ptal a já pořád odpovídala, že vyprodané milníkovky budou až příští rok, ale pak jsem se hecla a řekla si, že si na to prostě musím udělat čas.

Další novou položkou v e-shopu jsou Ušmudlánci. Ne, že bych se dala na charitu (mě ten název totiž připomíná nějakou dobročinnost), ale rozhodla jsem se dát do prodeje s výraznou slevou zboží, které přijelo z tiskárny s mírným defektem. Vždycky se to děje, není to vidět předem, prostě rozděláte balíky a občas se tam objeví něco, co není naprosto dokonalé. Vzhledem k tomu, že nemám čas ani prostory na to, abych každý balík z tiskárny hned po doručení zkoumala do detailu, sešit po sešitu, nikdy jsem to nereklamovala. Nejsem blbá, jenom znám cenu času, to jednak, a jednak z tiskárny zároveň přijde i pár věcí vytištěných nadnáklad, které můžou, ale taky nemusí, pokrýt případné vadné zboží.

Navíc, jakákoliv reklamace znamená obrovské zdržení. A to se bavíme třeba o měsíci.

Defekty jsou to malé, třeba ohnuté rohy nebo šmouha. Není to prostě dokonalé. Teď tyhle kousky najdete v Ušmudláncích. Mají aspoň příběh a dostanou druhou šanci. A možná si i dokážete představit, že můj limit sešitů, které používám pro vlastní potřebu, už je dávno překročený. 

Další, pro mne poměrně zásadní, událost minulého týdne, bylo koupení letenek do Států. Tak je to pravda. Fakt tam jedem a já tomu nemůžu pořád uvěřit. Odlétáme 6. března do New Yorku. Mám z toho husinu (jako v dobrym).

V úterý jsem ukončila po třech a půl měsících pravidelné každotýdenní docházení k výživové poradkyni. V návalu nemoci a tím pádem i stresu a vyčerpání, jsem to ukončila s tím, že si musím odlehčit od povinností, které pro mne nejsou nezbytně nutné. Sice jsem paní v. p. nepotěšila, ale slíbila jsem, že se přijdu za měsíc ukázat a že budu dodržovat ukončovací režim, který musí být plynulý, aby nedošlo k jo-jo efektu. Upřímně, jo-jo efekt by mě po té námaze dost nasral.
Protože námaha to nezpochyby byla, ale jsem ráda, že jsem do toho šla. Krom toho, že mám asi o 10 cm míň přes břicho, mám dole i cca 7 kilo, cítím se mnohem, mnohem líp a jako největší bonus vnímám to, že můžu jíst víc, než co jsem si dovolila v předhubnoucím obdobím. Ztižená stihomamem, že jestli budu jíst víc, budu tlustá, až nejtlustší na celém světě.

Kdo z vás o zhubnutím pod bičem otrokářky uvažuje, jděte do toho a buďte v tom (zejména k sobě) poctivé. Protože o tom to je. Ochcat výživovou poradkyni vždycky nějak jde, to je jasný, ale proč by to člověk dělal, když to chce udělat pro sebe...?

Dneska v poledne mne čeká schůzka s účetní. Moje první schůzka s účetní. Jsem z toho nervózní, jak z prvního rande. Furt tomu všemu nějak blbě rozumim.

Pa a hezký pondělí!

https://www.bymyyna.cz/usmudlanci-ii--jakost/
2 komentáře:

  1. Ty jsi dříč! Ve všem, co děláš. Vzor pro ty, co chtějí v životě změnu.

    OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!