středa 3. října 2018

Člověk míní, úřad mění...

Takový malý update mého malého dépéháčkového dramatu - dneska mi velmi brzo ráno zavolala paní z finančního úřadu v Teplicích, že jsem si to asi blbě spočítala a na to dph jdu hned. Ne od listopadu. Ale hned.

Na ceny v e-shopu dnes ještě nesáhnu. Vyřídím pár telefonů (pomóc, telefony!), potvrdím vše s účetní, odprosím finanční úřad, dopíšu jim chybějící údaje a hned po divadelním představení (jako kdyby těch komedií nebylo málo), které nás dnes večer čeká v Divadle na Vinohradech, sednu k počítači a nejspíš budu do noci nastavovat e-shop na dph.

Zdražení o 25 % platí (21 % procent na odvod dhp, 4 % na náklady spojené s účetní a celým přechodem, který mě jenom na softwaru stál už nemálo peněz).

Jsou to jenom desetikoruny, žádné drama. Ale stejně si připadám ztracená a zmatená.

Photo by Matt Cardy/Getty Images, zdroj.

4 komentáře:

 1. Hluboký nádech, výdech, párkrát zopakovat. Zvládneš to! Mávám :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, jsi nejhodnější! Mně je vlastně uplně nejhůř z toho telefonování okolo. Je to jako klaustrofobie, mám pocit, že nemůžu dýchat. Uf. :))))

   Vymazat
 2. Jé, Markéto, doufám, že jsem k tomu zmatku nepřispěla tím, že jsem ti psala, že budeš mít měsíc na přechod...?? Ono se to zase usadí. Přeju dostatek kuráže! Telefonování chápu, já to teda nemám s češtinou, ale když mě čekají hovory do zahraničí, mám v krku knedlík. Tak nerada něco vyřizuju anglicky po telefonu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko vůbec, já jenom udělala chybu a do obratu nepočítala loňské faktury z Fleru. Prostě jsem na to zapomněla, že jsem tam ještě prodávala. Ale měla jsem je zaznamené zvlášť v knize faktur a fú si tu knihu vyžádal a podle toho to zjistili. Shit happens...

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!