pondělí 22. října 2018

Bloky s příběhem

A tuhle pohádku znáte?

Příběh tlustých pivoňkových bločků se zdál být zpočátku malicherný... Na bločky (mají velikost A6) jsem objednala zlatou spirálu "v hlavě" bloku, v tiskárně ji ale udělali po straně. A já na oplátku trochu přepískla počet listů.

Potud dobrý, vlastně skoro žádný drama.

Při bližším ohledání bločků jsem ale zjistila, že mají navíc tiskovou chybu. Nejdřív to vypadalo, že "jen" dvě třetiny, pak se ukázalo, že je to náklad celý. Nakonec vyšlo najevo, že si v knihárně (část tiskárny, kde se dělá vazba) urychlili práci a místo, aby obchodnímu zástupci, který mne má na starosti dali vědět, že potřebujou trochu upravit grafické podklady, tak si ty podklady upravili sami.

Blbě, samozřejmě.

To jsou chvíle, kdy bych brečela. Stačil jeden telefon a já mohla do hodiny poslat profesionálně upravenou grafiku.

Když tohle píšu, jsem si vědoma, že nejde o život a chyba je opravdu nepatrná a bločky stále krásné, byť trochu macaté. Jenže jde o princip, o mojí vizitku, o to, že jako autor a malovýrobce potřebuju mít věci udělané dobře, abych mohla zdárně bojovat o své místo na slunci. Pak se někdo prostě rozhodně, že je zbytečný se zdržovat, hlavně, ať je práce hotová, protože je jí moc, a celou vaši snahu o dokonalý a konkurenceschopný výrobek smete ze stolu.

Myslím, že jsem poprvé napsala tiskárně reklamaci.

Celé to dopadlo tak, že na bločky jsem dostala slevu a tak je prodávám za jinou cenu, než byla původně nasazená. Za cenu poloviční. Chybu tisku poznáte, když se pozorně zadíváte na vzor na deskách, někdy je to vidět na horní části, někdy na spodní (většinou), někdy je to zezadu a někdy zepředu. Jsou to ty podivně zrcadlené pivoňky, které vypadají jako odraz ve vodě. Tam si bez mého vědomí v tiskárně nastavili grafiku, aby to trochu zvětšili a lépe jim to pasovalo do vázacího stroje. Proto i ta spirála po straně. Celý formát bločku totiž nevyhovoval vázacímu stroji tak, aby mohla být spirála v hlavě bloku.

To jsou věci, co? Ale jak říkám, nejde o život a já to vím. Jenom si strašně přeju dělat věci pořádně a když jsem na někom závislá, přeju si, aby i on dělal ty moje věci pořádně. Přijde mi to normální.

Cena je tedy stažená a já udělala maximum, co bylo v mých silách. Tyhle perličky jsou spíš pro všechny, kdo rádi sledují mojí práci i v zákulisí a zajímají je moje fuckupy. Protože ty zajímají asi všechny, koření života, vědomí, že nejsme nikdo perfektní.

A teď o bločcích víc pozitivně. Jsou roztomilé, to za prvé. Jsou linkovné, to za druhé. A za třetí, je to taková raritka. Tiskárna jich v potu tváře udělala půlku, jak to nepasovalo do stroje, dělalo se to blbě. Je jich tedy jen pár, v tuhle chvíli jich je v e-shopu 65 kusů.
Jako obvykle je linka dělaná tečkami a na listech jsou malé pivoňky. Spirála je víc mosazná než zlatá, to ale nevadí.

Bločky najdete tady (KLIK).


Na téhle fotce je bloček s chybou na přední straně, na dalších fotkách už je bloček, kde je chyba na zadní straně. Dole po celé délce vidíte tu nastavenou grafiku.

Tady chyba grafiky pro změnu nahoře.
Přeji krásný den a dělejme všichni svojí práci správně a se zapojenou hlavou. Hodně se o to snažím, dá se říct, neustále.