středa 5. září 2018

Přiznávám

Přiznávám, že nějak nejsem schopná teď psát souvislé články a proto se opět uchýlím k bodovité a vpravdě nesouvislé glose posledních dní...

Jsem ráda, že se vrátilo léto. Bože, jak já jsem ráda! Je to proto, že jsem si v pátek koupila vlněný svetro-šaty. Poděkujte mi.

S úterkem večer jsme ukončili náš psí bootcamp a odevzdali posledního "nebožáka", který nedostával deset dní nic od stolu, jakožto ani žádné jiné lidské jídlo. Krásně se vyrýsoval a splasknul. Čím to asi bude?

Dostala jsem amok a na konci září odjíždíme na prodloužený víkend do Berlína. Někdy prostě nemůžu jinak, než si zabalit batůžek a koupit lístky na vlak.

Zjistila jsem, že lidi nechápou správně pojem "doprava zdarma". Shodou náhod a okolností jsem narazila hned na několik osob, které si myslely, že doprava zdarma znamená, že je opravdu zdarma. I pro e-shop! Jako že se dopravce rozhodne, že si zahraje na Ježíška a všem svým nasmlouvaným eshopařům napíše: "Helejte, lidičky, udělejte na svym e-shopu dopravu zdarma, my to rozvezeme zadarmo a nic vám nenaúčtujeme." Takže takhle to neni. Pokud je mi známo, žádný dopravce nikdy žádnou dopravu zdarma provozovatelům e-shopů neposkytl. Pokud je pro nakupující doprava zdarma, znamená to, že provozovatel e-shopu dopravu hradí ze svýho. Jak to udělá je už na něm. Je hned několik způsobů.

Když jsme u toho obchodu, do e-shopu se vrátily zpět pexesa s rostlinama a ptáčkama, a z mrtvých jsem vzkřísila i pexeso s minerály a sukulenty, která považuju za svá vrcholná díla. Smutný je, že jsou asi tři roky starý a tím pádem neoficiálně přiznávám, že to se mnou jde z kopce.

Mám nadbytek rozvrhů. Krutě jsem přecenila jejich potřebu. Co s tím? Na zátop asi dobrý.

Od půlky září budu chodit na přednášky z dějin výtvarného umění. Mám pocit, že blbnu a potřebuju se něco učit. Všechny jazyky, které jsem ještě před pěti lety slušně ovládala jdou do kopru. Zato mám (téměř) v malíčku cenotvorbu, fakturace a nejvíce zabalených balíčků v naprosto rekordních časech. Z intelektuála se stává dělník-podnikatel. Balicí linku si instaluju rovnou z ložnice.

Ohó, kdepak, já si nestěžuju! Je to báječné a plní se mi sen! Ale nemohl by mě, prosím, někdo naklonovat?

Pokud byste neměli co dělat a chtěli si přečíst něco o Myyně (jak vzrušující!), jeden článek vyšel na začátku léta v žurnálu City-dog.cz a je o našem bydlení na konci pražského světa a jeden článek teď čerstvě na blogu Kaš-mi-daš papírnictví a je o práci. Zapomněla jsem jim k tomu poslat fotky a tak si je chudáci museli sami stáhnout z instagramu. Ach jo, omlouvám se.

Když musím při józe zavřít oči, okamžitě upadám do mikrospánku. Bohužel, jóga je docela často o zavřených očích.

Dala jsem na sociální sítě hlasování, jaký dekor má mít nový velký sešit A4. Na výběr byl Soumrak nebo Bylinky. Na všech kanálech dohromady odhlasoval opravdu slušný počet lidí (pro zajímavost vyhrál Soumrak), ale samozřejmě se našli i tací, co psali, že mám nechat udělat oboje. Já vím, že to myslí dobře a že je to kompliment (díky za něj!), ale mě tyhlety odpovědi vždycky tak trochu zhořknou, neboť kdybych měla neomezený rozpočet, jistě bych neváhala ani minutu a nechala udělat oboje, ale já ten kompletní náklad všech sešitů, kterých už není 50 ani 100 jako dřív, a vlastně uplně všeho, co mám v e-shopu, musím kompletně tiskárně zaplatit ještě před tím, než zjistím, jestli je o to doopravdy vůbec zájem. V tuhle chvíli mám na skladě zboží za několik stovek tisíc, takže opravdu to není uplně taková legrace, jak se z těch kytiček může zdát. Ale! Nikomu nic nedlužím a na to jsem patřičně hrdá. To je taková ta strana podnikání, kterou si nepodnikatelé asi neuvědomují a proč by taky měli, to je můj problém a je to tak v pořádku. Ale přijde mi to zajímavé.

Končím! A mávám!

A tady jsou ta staronová pexesa. Strašně se mi líbí ty kameny. Všechno se mi líbí, ale ty kameny, ty snad nejvíc.