neděle 9. září 2018

Kultura za sedm no. 2

Uplynulý týden nebyl tak kulturně bohatý, ale něco se přece jen dělo.

Filmy

Dokoukali jsme druhou řadu seriály 13 důvodů proč, která je ještě lepší než řada první. Jde víc do hloubky, je napínavější, naléhavější. Je vidět, že si tvůrci uvědomili, jaký dopad mělo odvysílání první řady a s celým seriálem je spojený odkaz na odbornou pomoc po skončení každého dílu.
Všechny hlavní postavy už jsou v druhé řadě starší, dospělejší, pochopíte spoustu netušených vazeb a ledasco se vám z první řady objasní. Já jsem nabyla dojmu, že si nutně musím znovu pustit řadu první, aby se mi to ještě líp pospojovalo.

A zase jsem milovala Claye...

Zdroj www.csfd.cz

Snímek Equalizer má něco do sebe. Líbila se mi postava Denzel Washingtona, jeho rozvážné jednání, vztahy s kolegy na pracovišti, osobnost, která je tak klidná a mírná a přitom přitahuje jako magnet. Nicméně, je to střílečka, tak se na to připravte. Ale dobrá střílečka, s příběhem, co dával smysl.

Zdroj www.csfd.cz

Hudba

Na fesťáku ve Vroutku jsem objevila české Noisy Pots a v týdnu si je konečně pustila (v linku je ukázka). Oni fakt hrají mimo jiné i na hrnce a kýble! Jsou báječní, i když toho zatím moc nemají. Sleduju je a doufám, že se dostanu na nějaký jejich koncert. (Bohužel ten nejbližší v Praze mají s Mydy Rabycad, kterou nemůžu vystát, takže smolík.)

Zdroj www.noisypots.com


Koncerty... lístky mám na Netzky a High Contrast (říjen, Roxy) - milovaný d'n'b, Sexy Dancers (listopad, Lucerna)- no, nebyli oni roztomilý před těma dvaceti lety a Skyline (prosinec, Lucerna) - moje dlouholetá láska.

Ano, já a elektronika se máme opravdu rády. A přiznám se vám k jedné věci. Nesnášim poslouchat Zrní. To mě zabíjí.

Užijte si zbytek víkendu a vyražte za kulturou!