středa 26. září 2018

Jak jsem byla v Elle

Když byste se chtěli dostat do nějakýho nóbl časáku, pořiďte si slavnou kámošku. Jako já. Na mojí obranu musím dodat, že Evu jsem poznala před čtyřmi lety, kdy ještě vůbec nebyla slavná, pořádala své první výšivkové kurzy v Café Lajka na Letné a v Čechách se o moderní výšivce vědělo nula nula prd.

Jsem ráda, že jsem si jí tenkrát našla, bůhvíproč jsem si do Googlu zadala kurzy výšivky (nejspíš jsem se chtěla naučit vyšívat?) a v seznamu důchodcovských aktivit jsem zmerčila i jeden odkaz, který mne zaujal a já se přihlásila.

Ten odkaz byl na Evy kurz vyšívání.

Koukala jsem na její fotku a trochu jsem se jí bála, protože vypadala hrozně cool a přísně, ale odsrabila jsem se, přihlásila se a do Café Lajka fakt šla. A tam poznala skvělou partu holek, se kterou se vídám dodnes. A vyšívám dodnes.

Mezitím začala být Eva teda slavná a vydala nádhernou knihu, až byla slavná natolik, že si jí všimlo Elle. A letos v srpnu Eva zavolala svým skalním studentkám a nabídla nám focení pro Elle k tématu "ženské spolky", díky němuž redaktorka Tereza Spilková navštívila hned několik dámských partiček, které stojí za zmínku a které teď najdete právě v říjnovém vydání.

Kdybyste mne hledali, jsem ta uplně vpravo. S čelenkou od Jany Grešákové, chi chi.

Co bychom k vyšlému článku dodaly, kromě toho, že to byla sranda, skvělá zkušenost za kterou jsme moc rády, užily jsme si to a že fotografka Hana Knížová je neuvěřitelně krásná?

Tak předně, udělaly z nás tak trochu alkoholičky. Budiž. Redaktorka si nedělala poznámky (ani neposlala Evě text k odsouhlasení, jak slíbila), což nás trochu znervózňovalo a nakonec se ukázalo, že docela právem. O vaření se na výšivce fakt nebavíme. Důkazem budiž koupený koláč z Delmartu, který je v článku citovaný. Vím přesně, že jsem řekla slovo sex. Řekla jsem, že se při vyšívání bavíme o všem možném, že probíráme partnery, práci, sex. SEX. Ne vaření. 

To jenom, aby bylo jasno. (Já a vaření! ...sim vás...)

O vyšívání je toho v článku opravdu málo a pokud jsem si všimla dobře, Evy se redaktorka skoro na nic neptala. Navíc, jmenované jsou tam jen tři z nás, což je škoda. Chtěla bych to tedy napravit. Kromě mne, Evy a maskrtky, byla na focení i Lenka, Josefína a Jitka.

Odstavec věnovaný našemu "spolku". To je celé.

Focení trvalo poměrně dlouho a myslím, že nám už navždy zůstane záhadou, proč vybrali zrovna fotku, kde nás většina z nás není vidět. Mám za to, že jsme se ten den fakt snažily přijít ještě krásnější, než jsme obvykle. A ano, těmi vlasy musela Jitka pohazovat asi deset minut, což jí po akci přivodilo lehkou disbalanci a bolest hlavy.

Nicméně, mělo to za následek i to, že jsme se po focení domluvily, že se musíme začít znova scházet. A tak se i stalo. Včera jsme absolvovaly první společnou výšivku v kavárně a chceme tak činit každý měsíc ve stejnou dobu. Tak uvidíme. Můj projekt už je započat a já v něm budu vesele pokračovat zítra ve vlaku, po cestě do Berlína.Elle je aktuálně v prodeji, najdete nás na straně 124. Vyšívání zdar!

12 komentářů:

 1. Všechno sleduji a asi taky do něčeho píchnu ;) :D Zdravím a vyšívání zdar :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se ta fotka náhodou moc líbí....:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme se dost nasmály, když jsme zjistily, kterou fotku vybrali. :D

   Vymazat
 3. Já jsem chtěla napsat něco tuze vtipnýho, ale tentokrát nemůžu jinak než to lakonicky shrnout, žes to teda vystihla naprosto přesně! Děkuju! A viel Spass in Berlin! Budu se těšit v úterý! tajemná K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt nenapíšeš nic vtipnýho??? Tomu nevěřim! Šup!

   Vymazat
 4. To je vtipný. :-) A náhodou, ta fotka má moc hezkou atmosféru - a čtenářky si můžou snadno představit, že by tam třeba mohly být s vámi, stačí si vybrat odpovídající zátylek. ;-) A já děkuju, že jste mě vy slavný holky z Elle vzaly mezi sebe. Těším se na příště. Kl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně ráda jsem tě viděla, Kláro! A mám radost, že ses připojila. :)

   Vymazat
 5. Tak to mě dostalo, ta "práce" redaktorky. A že sex nahradila zrovna vařením o ní asi něco vypovídá. :-) Neřekla bych, že je Elle tak prudérní (no, moc jej nečtu).
  Zdravím.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Též mě to překvapilo. Ale vlastně, co se divím, když kamarádky z Pikle udělaly sadu Menarche pro první menstruaci a začaly ji nabízet do ženských časopisů, tak to většina odmítla, protože jim to bylo žinantní (hezky řečeno). Tolik asi k realitě v českých dámských časopisech. :))))

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!