čtvrtek 30. srpna 2018

Rychlé zprávy

Jsou týdny, kdy nemám chuť psát, nemám chuť ani ten blog otevřít. Celý mě to nějak stresuje. Přitom píšu tak ráda.

A děje se toho tolik a vlastně nic... během srpna se u nás vystřídali na prázdninách tři psi, jejichž majitelé odfrčeli k moříčku. Tajně jim závidím, těm majitelům, my jsme po zimě po zbytek roku prakticky bez dovolený, pravda, byli jsme na pět dní u Plzně na začátku července, ale to je všechno. Moře si užiju zase v zimě, akorát bude studený. Jinak furt makáme. Bývali jsme větší cestovatelé.

Martin má letos strašně přísný pracovní kontrakt a já se taky nezastavim. Mohla bych psát denně články o práci, pořád se něco děje, ale vim, že to zajímá málokoho. Každý si radši přečte, jak hubnu. Jo, už mám 6 cm dole přes břicho. Ale upřímně, potřebovala bych to spíš přes zadek. Ale břicho taky dobrý.

Ozvala se mi Česká společnost ornitologická, měla jsem co dělat, abych neodpsala na jejich mail hned v první vteřině, když jsem ho dočetla. Měla jsem takovou radost! Příští týden máme schůzku, tak jsem zvědavá, co vymyslíme. Normálně už touhle dobou neberu žádné zakázky, protože se soustředím na vánoční motivy, ale uznejte, že jsou spolupráce, které se neodmítají.

O víkendu jsem byla se svojí kamarádkou Gábinou, která má úžasnou značku dřevěných dětských hraček a pomůcek Utukutu, na hudebním festivalu ve Vroutku. Už podruhé. Vroutek je díra, ale Rock for Churchill je skvělá akce, pořád dostatečně malá, aby neměl člověk pocit jakési komerční masové záležitosti a přitom tam jezdí kvalitní kapely. Pokaždé si strašně užiju Skyline, letos jsem viděla poprvé naživo Lamb a proskákala střevíce v dýdžejském šapitó. Za rok jedem rozhodně zas!
Koupila jsem si knihu Vemi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákové a ačkoliv nejsem nijak zainteresovaná do toho kultu osobnosti, který se kolem ní vytvořil, kniha mě příjemně překvapila. Dává mi spoustu informací o výživě do souvislostí a protože se o to (velmi povrchně) zajímám už přes deset let, jsou tohle vítané informace.Začala jsem pracovat na vánočních motivech a jde mi to jak psovi pastva, potřebovala bych, aby měl den tak o pět hodin víc. Ale letos jsem se rozhodla pro velmi tradiční motivy, zpracované hodně precizně, žádné rozpíjené srandičky, hodně mě teď baví detailní věci, tečičky, linky... nos mám pomalu nalepený na čtvrtce, když to maluju a kdybych u toho vyplazovala jazyk, tak si ho určitě překousnu.

Uvažuju o tom, že se ostříhám na krátko, protože jsem zrovna v té děsivé fázi, kdy je délka neurčitá, šimrá na ramenech (ne uplně příjemně), nedá se to dát do culíku, aniž bych musela kolem hlavy rozmístit tisíc sponek a celý se mi to zdá takový urousaný. Takže vydržet? Nevím.

Ve Vroutku jsme si s Gábinou koupily super trička kapely Phatlip, takoví mladí kluci tvrdí, a na tom tričku je napsáno HUCKING FELL, to nás hrozně pobavilo, o víkendu mi přišlo strašně vtipný, že bych si to tričko třeba oblíkla na zářijovej Dyzajn market, ale doma už mi to zas tak vtipný nepřišlo. Vůbec si nemyslim, že by DM byl hucking fell, to ani náhodou, ale ne všichni to asi budou vědět, žeano. No nevim, ještě to promyslim.

V baráku nám nejede výtah, bydlíme v pátém patře a já tahám furt něco těžkýho, teď včetně desetikilovýho psa z venčení, protože odmítá chodit nahoru po svejch, myslim, že má artrózu nebo tak něco, takže se mu ani nedivim. Oprava bude trvat asi měsíc (WTF?), takže nejen, že budu mít zadek konečně jak ze žurnálu, ale budu mít výpadek v sérii výtahových selfíček, kterými zaplavuju moje stories na soukromém instagramu.

Ad můj soukromý instagram, vůbec nechápu, proč se mi tam hlásej cizí lidi, i když to je na požádání a mám v biu jasně napsaný, ať si jdou prohlížet radši mojí práci. Co čekaj, že uviděj? No nic. (Doslova.) Možná lidem připadá "zajímavý" (že by negativní fascinace?), že je to jeden z mála českých civilních instagramů, kde se nepíšou moudra o tom, jak jsou děti nejvíc na světě. Pardon, pro mě děti nejsou nejvíc na světě, když žádný nemám. Jo, ale 1. července se mi narodil čtvrtý synovec, tak ten je teda boží, to uznávám. Krev neni voda, víme.

(Ano, mám chuť si trochu zarebelovat a zaprovokovat. Ještě mám v hlavě samohejtovací článek. Na ten taky dojde.)

Jo, a už mám naskladněný nový kalendář na rok 2019. Nástěnný, jednoduchý, na záznamy a plány. Bez jmen. A kroužkový blok Od soumraku do úsvitu je lehce zlevněný.

Tak to je asi všechno, co mě teď hned napadlo. Užijte si čtvrtek a něco napište, ráda čtu komentáře. Čus!


19 komentářů:

 1. Já mám teďka co se týče psaní taky takovej jalovej...půlrok. Měla bych co psát, chtěla bych psát, ale nějak se to na cestě mezi hlavou a rukama tak nějak zdeformuje a vypaří. Ale stejnak se snažím něco vyplodit.

  Co se mě týče, ráda u tebe čtu i soukromý i pracovní zprávy. A na kalendář 2019 se chystám, už vybírám, co k němu ještě přikoupím. Dvatisíceosmnáctku máme doma a velmi, velmi se osvědčila. :)

  Toliko komentář, který jsem sesmolila při jedení salátu mezi vizitou a psaním zápisů. K tvým příspěvkům o hubnutí mě napadá, že mě inspirovaly k častějšímu jedení a zdá se, že to funguje. Ta děsivá magie, že člověk furt něco jí a přitom vůbec nepřibírá, spíš naopak.
  Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před chvílí jsem jela kolem vašeho ústavu, ten areál mě naprosto fascinuje. Nechceš mě někdy provést? ;)
   Za kalendář třeba! :)))
   Tak jestli jíš víc a jsou to samé dobré a kvalitní věci, výsledek je zaručen. Jsem ráda, že jsem tě inspirovala!

   Vymazat
  2. Ráda tě provedu, i s historkama :) Teď budu týden pryč a týden mám moc práce, ale pak se domluvíme. Můžeš mi předat objednávku, kterou si mezi tím určitě zvládnu vybrat :)

   Vymazat
  3. Heh, koukám, že jsem si mezi tím stíhla změnit jméno účtu, jsem to furt já, původně Iris. Dělám nějaké změny a aktualizace na blogu :)

   Vymazat
  4. No tak platí! Též se mi bude hodit až druhá půlka září, protože mám přesně v půlce Dyzajn market a to chce chvíli příprav a soustředění. Tak se pak ozvi, děkuju!

   Vymazat
 2. Spolupráce by Myyna a ČSO je můj splněný sen!
  Jste moje oblíbená ilustrátorka, když jste ještě dělala trička, kupovali jsme od vás pánské se sýkorkami - protože jsme propadli kouzlu ptáků a stali se členy ČSO. Takže se moc těšíme na výsledek vaší spolupráce :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lenko, často si dělám legraci, že žádná ilustrátorka nejsem, protože jsem ilustrovala toliko dvě knihy, z toho jedna nevyšla. Hahahahaha... eh.
   Radši budu výtvarnice, to obsáhne uplně všechno. :)
   A trička pořád drží??? Doufám, že jo, uf.
   Snad spolupráce s ČSO vyjde, moc bych si to přála!

   Vymazat
  2. Jej, omlouvám se, jestli jsem se vás nějak dotkla, myslela jsem to jen v dobrém. My vaši tvorbu bereme jako ilustraci životaběhu, ale je-li vám výtvarnice milejší, jistě se toho zvládneme přidržet.
   Nebojte, tričko drží skvěle a vaším krásným papírenským zbožím zásobujeme okolí při mnoha (ne)všedních příležitostech :-)

   Vymazat
  3. Lenko, nedotkla jste se mne ani trošku, jen je mi to vždycky trošku žinantní vůči kolegyním, které jsou skutečně ilustrátorky. Tak mám v rámci svého puntičkářství pocit, že to musím uvést na pravou míru, aby si snad někdo nemyslel, že si o sobě já myslím, že jsem ilustrátorka. Inu, mám takové své profesní bubáky v hlavě. Nic si z toho nedělejte. :)
   Jsem ráda, že tričko drží a moc děkuju za vše! <3

   Vymazat
 3. Nepodařilo se mi bůhvíproč publikovat první komentář, tak doufám, že tu nakonec nebude dvakrát, každopádně moc držím palce, aby Vám (a tím pádem i nám, že... ;) spolupráce s ČSO vyšla. Váš blog čtu mileráda a pevně věřím a doufám, že v psaní vytrváte, protože kvalitních blogů je jako šafránu (nebo možná ještě míň). A na vánoční výtvory se moc těším! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Niki, děkuju, hned jak budu vědět od ornitologů víc, pochlubím se. Upřímně, tohle jsem si tajně přála už roky. (A teď jsem to možná všechno zakřikla, uaaaaa, snad ne!) :)))

   Vymazat
 4. A víte co je nejlepší, ten pes, teda není dobrý, že má bolavý nohy, ale je dobrý, že ho nosíte, i když nejede vejtah, a i když váží jako jedno naše dítko (a o nošení já něco vím, teda ale ne do pátýho patra)!!! Taky je dobrý, že ste si užila festival, triko je taky dobrý a vlasy se daj kdykoli shodit, no problemo, ale co by to asi spíš chtělo je nějakej povedenej relax, což? A taky je dobrý, že je zlevněnej blok, a že se možná doštrachám na Dyzajn, ale vlastně ne kvůli Dyzajnu (je tam nějak mooooc lidí a moc dyzajnu v poslední době - což je ale vlastně super), ale kvůli kamarádce a ulití se od domácích povinností včetně dětí samo sebou!! A tenhle článek byl taky dobrej!! A Vy ste taky dobrá, teda víc jak dobrá, ale to by mi sem do tohohle komentáře nepáslo:)))!!!! Vám mávám z Předboje a těším se na další větrání článků z hlavy ven!!! Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, Šárko, relax by to chtělo, jedu pořád jak fretka a odpočinu si až v zimě, nedá se nic dělat. Ještě, že mě ta práce baví!
   Kdybyste se ukázala na Dyzajn marketu, budu moc ráda, když mi přijdete zamávat. :)
   Zdravím moc tam k vám a objímám!

   Vymazat
 5. S ornitologixkou spol. byste se k sobě hezky hodili, to bude mít úspěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já už uplně vidim, jak to nevyjde, když jsem to sem napsala. :))))

   Vymazat
 6. Vyjde to!!!!!l Držím palce 👍👍

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!