sobota 7. července 2018

Viděla jsem... vol. XCVII - Psí ostrov

Čerstvý letošní animák Isle of Dogs jsem okamžitě pasovala na svůj nejoblíbenější animák ever. Neuvěřitelně vtipný, s nádherným příběhem, chytrými dialogy, navíc animovaný klasickou metodou stop motion, kterou u nás používal například geniální Jiří Trnka.

Šuplíček "animovaný", oddíl "drama", kolonka "komedie, psi, věrnost".

Snímek je navíc od Wese Andersona, který podle mě natáčí nejpůvabnější filmy na světě. Znáte určitě Grandhotel Budapest. I zbytek Andersonovy tvorby je výrazný právě vtipně poetickým rukopisem autora.

Příběh se odehrává v budoucnosti v Japonsku, kde v jednom městě zavládne krutý diktátor, který se rozhodne zbavit všech psů s tím, že jsou na obtíž a navíc nakažení psí chřipkou, kterou nelze léčit. Postupně tak všechna psiska a čoklíci skončí na opuštěném obrovském ostrově, kam se sváží odpadky.
Jenže láska jednoho chlapce ke svému psu rozehraje dojemné a vtipné drama o přežití.

Film si užijou všichni. Od dětí (dobře to dopadne), přes milovníky psů, kteří mají svoje mazlíčky skrz nasrkz prokouknuté a myslím, že je stejně jako mne pobaví, jak bravurně dokázal Anderson vystihnout psí mimiku a typické psí chování.

To prostě musíte vidět! Fakt.

Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz

2 komentáře:

 1. Na film jsem se moc těšila a myslím, že ve výsledku předčil veškerá očekávání. Kdybych neměla ráda psy, tak by se ze mě po shlédnutí filmu stala jejich velká fanynka :) Ale psy jsem měla ráda i před filmem, takže mě jen utvrdil v tom, že jsou to úžasní tvorové, které prostě nelze nemilovat.
  Skvělý výběr herců - na film se určitě ještě někdy podívám znovu, ale určitě v originálním znění.
  Obdivuji kreativitu Wese Andersona, každý jeho film je jiný. Jinak bláznivý, jinak úžasný :) Musím se ještě určitě podívat na ten animák o lišákovi, to byla taky prý velká "pecka".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jano, já jsem z toho filmu byla taky nadšená! Tak jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. :)

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!