pondělí 2. července 2018

Síla rozhodnout se, vůle si zatím stát

Život je strašně krátký na špatná rozhodnutí, bohužel ale nikdo nemáme patent na rozum. Jak už jsem nakousla minule, dělám rozhodnutí rychlá a dělám je na základě svých vlastních zkušeností, pocitů a potřeb. Nejsem ten typ, co přemýšlí nad tím, jestli je jeho rozhodnutí správné pro blaho všech ostatních. Ostatní, ať si zajistí své blaho sami, nejsem Matka Tereza. Mám to o dost jednodušší, protože nejsem zodpovědná za žádné dítě ani čtyřnohého přítele. Na druhou stranu, bezdětný člověk má taky starosti a čas od času nervy v kýblu jako všichni ostatní.

Tímto chci velmi kulantně a nepatřičně filosoficky lazenou oklikou napsat, že kalendář na rok 2019 nebude. (Kdo jste čekal nějaký bombastický coming out, tak pardon.) (Teď se fakt směju, jak jsem strašně vážně začala a skončilo to tím, že nebude kalendář.) Rozhodla jsem se tak před pár dny, protože nemám ještě ani čárku, neb mě nepolíbila kalendářová múza. A protože podklady měly být hotové do konce července, tak to prostě ze svého to-do listu škrtám.

Svět se nezboří, nikdo z toho neonemocní a já mám o jednu noční můru méně. Chybí mi prostě ty tři měsíce, které jsem v zimě strávila cestováním. Loni jsem kalendář v klidu udělala během dvou měsíců ve Španělsku a letos jsem se od našeho příjezdu z cest prakticky nezastavila.

Slibuju ale na holý pupek, že budou plánovače a že budou rodinné plánovače. Na to se vyloženě těším. V hlavě mám i malý kapesní kalendářík, i když máme všichni kalendář v telefonu, tak nějak nostalgicky pořád toužím po tom papírovém.

A tak se na mne nezlobte.

Tu je na usmířenou pár fotek z Třeboně. Je to krajina mého dětství, trávila jsem tam každé letní prázdniny. Pamatuju si na hodiny a hodiny strávené u rybníka Svět, na ježdění na tříkolce kolem baráku a na siesty u pískoviště, kam se sešly všechny ženský z domu, a přinesly čerstvě upečený koláče a buchty, a drbaly a kouřily a my děti jsme si hrály v břízách... Do Třeboně jsem zajela za rodinou, i když jenom na chvíli, ale i to se počítá. Alespoň pro mne.

To jsem já ve Světě. Nejšťastnější na světě. Voda mě hasí, mám ji ráda.

Pořád se divím, že tyhle prastaré garáže ještě stojí. Dům je sousední, tam jsem měla kamarádku Lenku a jednoho jakože kluka. Nevinnost sama, jenom jsme si vyměňovali dopisy.

A tady je legendární pískoviště v břízách.

Rybník Svět a můj synovec Matěj a jeho nejlepší kámoš Bonifác. Občas ho Matěj přejede kolem nebo mu šlápne na ocas, ale Bonifácovi to nevadí. Nebo možná vadí, ale nic neříká.
Užívejte prázdnin! My máme s Martinem od úterka dovolenou až do neděle a jedem za exotikou na Plzeňsko, heč!

14 komentářů:

 1. Myyna, tak nejak strel(c)ene ma ukľudňuješ, aj tvorbou:-)
  Alena V.

  OdpovědětVymazat
 2. Úplně Tě chápu, ani já letos nebudu dělat diáře na 2019, pač nemám kdy. Důležitý je se z toho života nepo@ a užít si to, proto tady jsme, ne? Užij(te) si chalupu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, právě! Já už jsem z toho byla uplně psycho. Takže takhle ne, přátelé, takhle se práce s láskou nedělá... Mávám! ;)

   Vymazat
 3. Milá Myyno, sleduji vás sice krátce ale i to dost intenzivně. Jste super, originální, bezkonkurenční...ale o tom teď psát nechci. Taky trochu tvořím (šíji dekorace do bytu) a mám pořád plnou hlavu nápadů, plánů, vizí. Zrealizují z nich tak 40%, protože víc kapacitně nezvládnu. Strašně měcto dříve trápilo, hojila jsem se a nespala. Pak jsem si řekla dost, šití miluji, je mým koníčkem a chci aby to tak zůstalo! Začala jsem si psát seznam a od shora odškrtavat, co zvládnu to je vládnu, co necukladam do šuplíku na uorší časy až nebudou nápady. A práce mně pořád těší,vnetrapí a naplňuje. ��
  A tak je točí s vaším kalendářem. Buďte ráda že máte hodně práce ale snažte se aby vás nepohltila a těšila. Kalendář nebude, všichni to přežijeme a o to víc budeme doufat že třeba na přes rok. Díky tomu že kalendář nebude, vznikly krásné látky (z kterých jsem jako švadlenka úplně unešená) a třeba ty kouzelné zrcátka ��. A dovolená a relax je potřeba neb bez odpočinku nepřicházejí nápady. Je to začarovaný kruh. Přeji krásnou dovolenou, práce ať vás baví a nechám koníčkem. Krásný rok 2019 i bez vašeho kalendáře! Zdraví Martina ��

  OdpovědětVymazat
 4. A omlouvám se za ty překlepy 😥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Martino, překlepy neřešte, víte co já mám tady na blogu určitě chyb? Radši na to nemyslet :))).
   A je to tak, jak říkáte, když už jsem si jednou zvolila práci na volné noze, pak ji musím dostatečně opečovávat, aby krásně rostla a košatěla. Už dávno nemám pocit, že musím plnit něčí očekávání, je to velmi osvobozující a tak to bylo i s kalendářem. Lhala bych, kdybych napsala, že mě to nemrzí, ale svět se falt nezboří a díky tomu taky vznikne zase spousta jiných věcí, že ano, však to znáte. ;)
   Chce to balanc.
   Mějte se krásně a děkuju za milá slova!

   Vymazat
 5. Mylnou, ty fotky jsou skvělý! My taky se segrou provlecene kruhem a v létě pořad ve vodě (jsem Střelec). Hlídal nás děda, sedel na vrahů v obleku (!), myslím, ze možná ani neuměl plavat. Jeho úkolem bylo hlídat tašku s letními jablky, čerstvými rohlíky a žlutými limonadami. Vzpomínky nám nikdo nevezme, tak si je tvorme! Užívejte léta! Lea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myyno! Ne mylnou. Je ten telefon opravdu chytrý??? L.

   Vymazat
  2. Ehm, a děda sedel samozřejmě na břehu.

   Vymazat
  3. Leo, někdy jsou ty chytrý telefony přechytřelý, že? :)))
   Jooo, vzpomínky na prázdniny jsou nejsladší, mám jich strašně moc a jsem za to ráda. Přeji krásné léto! :)

   Vymazat
 6. Tak přesně tohle bych chtěla umět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám pořád na paměti, že na světě jsem jenom jednou a žádné (vědomé) podruhé nebude. Nejsem tu proto, abych se trápila. Někdo možná jo, já ne. :)

   Vymazat
 7. Zrcátka, látky a tak jsou mnohem zajímavější než nějakej kalendář, přece! - Aspoň mě kalendáře nikdy nebavily, jen ty malinkatý s obrázkem na jedné a čísílkama na druhé straně.

  Jééé a do přesně stejnýho domu (na fotce, kde bydlela kamarádka Lenka) jsem jezdila k příbuzným v létě já, akorát ten dům stojí ve Vimperku.

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!