pondělí 9. července 2018

Na samotě u lesa

Kdybyste chtěli na samotu u lesa, mám pro vás tip. Rovnou dva, abych byla přesná. Jedno je samota samotinká, kde jsme teď strávili týden dovolené, a to druhé 100% samota není, ale velký pozemek zajišťuje dostatečné soukromí. (Odkaz najdete na konci článku.)
Vzhledem k tomu, že jsem slepičí prdel a interiér chalupy, kde jsme teď byli, i zahradu a okolí, jsem poměrně aktivně posílala na svoje instagramové stories, spousta z vás se mě ptala, kde to je, protože to tam je opravdu krásné.

Takže tady je můj tip, jen počítejte s tím, že cena není uplně nízká, což byl také asi hlavní důvod, proč byla chalupa týden před prodlouženým víkendem ještě volná. Pro dovolenou jsme se rozhodli na poslední chvíli a prolezla jsem neúspěšně kde co, až jsem narazila na Airbnb na tohle ubytování, které patří Holanďanům. V podstatě bylo rozhodnuto hned, protože prostorný loft na půdě staré chalupy mě vzal okamžitě za srdce, nehledě na to, že pro holandský a belgický styl zařizování interiérů mám výraznou slabost už z dob, kdy jsme jezdili do Belgie a já jsem po večerech mohla šmírovat ty přenádherný byty s velkými okny bez záclon.

Jediné mínus, které nás ale nerozhodilo, byla absence vařeček a hodně špatné osvětlení kuchyně. Sporák s troubou tam není, vařila jsem na indukční dvojplotýnce, pro notorické ohřívače tam je k dispozici i mikrovlnka. Jinak to fakt nemělo chybu.

Hrozí, že majitelé budou v chalupě přítomni, ale mají vlastní vchod k vlastnímu bytu v přízemí chalupy a není to ani pod loftem, je to v druhé půlce chalupy, takže si nedupete a vzájemně se nerušíte. My jsme tam byli samy, majitelé přijeli až v den našeho odjezdu. Zahrada je velká a rozdělená na dvě sekce, takže když budete chtít být sami, jsem si jistá, že to nebude problém. Je to opravdu příjemně vymyšlené.

No a jak se k pronájmu dostanete? Napadlo mě vám poskytnout kredit, který Airbnb nabízí nově příchozím. Kredit můžete uplatnit opravdu pouze v případě, že se registrujete nově a je v hodnotě 725 Kč, pokud si budete rezervovat něco za minimální celkovou částku 1800 Kč (pokud tomu systému rozumím dobře). A je to win-win, já v případě vaší rezervace přes můj kredit dostanu 375 Kč.
Registrovat se na Airbnb přes můj účet můžete tady (KLIK). Chalupu pak najdete tady (KLIK).

Chalupa je kousek za Plzní u obce Kokašice. Přímo od chalupy vede hned několik turistických stezek, dole pod chalupou je statek se zvířátky a malým bistrem, nakupovat jsme jezdili do Lidlu (velmi příjemné překvapení!) v nedalekém Stříbře. Spaní pro děti je vtipně oddělené dřevěnými dvířky, které vypadají jak od chlívku. Přímo v loftu je houpačka pro děti i pro dospělé, dětský koutek, válecí kout u televize. V docházkové vzdálenosti jsou nádherné Konstantinovy lázně a nedaleký soukromý lom s koupalištěm. No prostě paráda. Pokud máte nějaké dotazy, klidně pište.

Nic za to nemám, kromě toho případného kreditu 375 Kč, jenom mě napadlo, že když se na to taková spousta lidí na Instagramu ptala, že mě ruka neupadne, když o tom napíšu něco víc a potěším tím třeba někoho, kdo stejně jako my nevlastní žádnou nemovitost se zahradou v přírodě a stejně jako my si dovolenková místa pronajímá. Tož tak.

(Zjistila jsem, že nemám vyfocenou samotnou chalupu, ale ta je kdyžtak zdokumentovaná na fotkách přímo v Airbnb.)

Prostorná jídelna, vpravo je válecí kout s telkou, vlevo je prázdný kout třeba na hraní nebo jógu.

Věřím, že Bruno v zimě zajistí dostatečné teplo, je to velký sympaťák. Nahoře je vidět plot, který ohraničuje místnost s dvěma oddělenýma postelema a dětskou postýlkou.


Dospělácká houpačka je nejvíc!

Kuchyňka

Schody do spacího patra a dveře k velkému záchodu a koupelně s dvěma umyvadly a velkým sprchovým koutem.

Vlevo oddělené spaní pro děti, vpravo manželská postel.


Příroda okolo je dechberoucí. nejbližsí velké město je Plzeň, asi 25 km daleko, takže vzduch je parádní a místo je nádherně klidné.

Výhled z hlavní terasy před chalupou.

Zahrádka u kůlny, za zdí je velké ohniště a grilovací koutek se stolem.


Soukromý lom s veřejným koupalištěm kousíček za Konstantinkama.
A ještě tip na druhé ubytování. To najdete tady (platí to samé s kredity jako u předchozího ubytka, to zn., že pokud nejste ještě na Airbnb přihlášení, můžete vstupem přes můj účet dostat slevu 725 Kč na první vaší rezervaci, která bude v hodnotě minimálně 1800 Kč, já pak dostanu na oplátku 375 Kč.)

Ubytko je v nádherné, plně vybavené dvoupatrové chatičce kousek od Krumlova (kuchyň je v tomhle případě dokonalá). Majitelé bydlí na přilehlém pozemku, ale soukromí je zajištěné dostatečnou vzdáleností a navíc, paní Kristýna je moc milá. Velké plus celého pobytu byla velká vana s teplou vodou, která má přes 3000 litrů a supluje bazén. Jako můžu říct, že bazén je proti tomu velká nuda. Moc jsme si to tam s holkama užily, Krumlov je v docházkové vzdálenosti a okolí je přenádherné. Vřele doporučuju!

Prostě vana. Pod kterou se topí a voda dokáže být pěkně horká. Majitelé v ní tráví třeba Silvestr.
Přeju krásné letní pondělí a výletům zdar!

4 komentáře:

 1. Jé, pěkný. Kuchyňka teda vpravdě minimalistická.
  Já budu zanedlouho týden u Křemže, to je blízko toho druhého ubytování. Naštěstí to mám teda levnější, tohle by bylo nad moje možnosti; ledaže by nás bylo víc než dva.
  Tos mě naladila, už se těším, až tam všechno dotáhnu a budu tam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si to krásně užij! :) Jako laciný to neni, ale pro rodinku s dětma je to podle mě v pohodě, ti to nemaj laciný nikde a nebo pro 4 kamarády, když se to rozdělí, tak to je snesitelný.
   Krásné léto přeju, milá Liško! :)

   Vymazat
 2. Děkuji za tipy, alespoň jeden rádi využijeme :) Krásné léto :)

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!