pondělí 4. června 2018

Výlet do Ostravy

Ve středu jsem si po intenzivní víkendové šichtě na Dyzajn marketu udělala zasloužené volno a spojila příjemné s užitečným. Odvezla jsem Lenku do Ostravy na natáčení v televizi, dělala ji podporu mezi živými vstupy v Dobrém ránu a pak jsme se odměnily couráním po městě a návštěvou příjemných míst.

Lenka to zvládla na jedničku, je to profík. Já bych se tam po první minutě před kamerou rozsypala jak Lego.


Jestli máte pocit, že tu čelenku od Jany Grešákové nesundavám, tak to máte správný pocit. Už jsem si objednala další kousky.
Myslím, že jsme měly obrovské štěstí na počasí a taky, že se Dobré ráno vysílá tak brzy. Jinak bychom se tam asi upekly. Kameramani byli veselá kopa a celý natáčecí tým nesmírně milý a příjemný. Paní maskérka málem nalíčila i mne a byla zklamaná, že nebudeme před kamerou s Lenkou spolu. Já byla naopak ráda, co vám budu povídat.

Ostravu mám v oblibě, to už jsem tu psala několikrát a pořád to platí. To místo má esprit, severní poloha je mi blízká a rázná povaha místních milá. Cítím se tam dobře. (Těším se, že mi snad znovu vyjde Meat Design Ostrava.)
Našly jsme pár krásných bister, určitě se mi moc líbily Pelmeški a Pet Punk, vynikající jídlo a víno bylo v Loftu, nostalgicky příjemná atmosféra nás pak potkala ve Staré aréně na náměstí. Krásně jsme nakoupily v City Folklore (tričko Forever fracek byla jasná volba) a v Ty Identity. Nádherný obchod, mimochodem. Vřele doporučuji, výběr produktů od českých tvůrců je opravdu povedený.


Stará aréna. Až tam budete, dejte si drink Hugo a všimněte si houslové stěny od Čestmíra Kopeckého. Taky výběr hudby byl hodně podařený a celá atmosféra toho podniku mi byla příjemná. Určitě by se tam dalo strávit několik hodin, kdybychom ráno nemusely v pět vstávat.
 
Vegetariánské bistro Pet Punk nás po natáčení postavilo na nohy vydatnou snídaní a vynikající domácí limoškou z bylinek.

V Pelmeškách doporučuji všemi deseti meruňkový koláč! Krásný podnik, jenom škoda, že jsme neměly místo v žaludku na jejich specialitu, ručně dělané plněné knedlíčky.

A to nejlepší nakonec, cesta do Havířova (velmi příjemné překvapení) a návštěva sympatické Galerie Krystal, kterou vede krásná Soňa Malinová (jak to, že jsme se s ní nevyfotily???). Na obrazy Adély Janské, co tam teď visí, se jděte podívat, je to čistá krása.
Zastavili jsme se i na místní atrakci, havířovském vlakovém nádraží. Musím říct, že se vlastně místním vůbec nedivím, že to chtěj zbourat, na to, abyste tam našli tu krásu, musíte být hodně ostřílený pozorovatel architektury a nebo rovnou odborník. Já jsem ostřílený pozorovatel a ta budova je prostě úžasná. Je ovšem vidět, že je to tam všem naprosto jednou a oddychnou si, až to konečně spadne.

U Soni jsme nakoupily tisky od Bro., jejíž výšívané příběhy se mi moc líbí. Tím spíš, že jsem si prošla vyšívacím období, které by trvalo, kdybych na to měla čas. Třeba ale konečně letos dodělám svojí rozvyšívanou džísku z loňska. Ehm.

Výkop. Zatím bez rámu, ale co není, může být.

Havířovské nádraží a jeho výjimečně zajímavě řešený prostor.


Tenhle obraz od Adély Janské je prostě nejvíc. Mít prostor, který si takové dílo zaslouží, neváhám ani minutu a kupuju.

2 komentáře:

  1. Jejda, tak Vy jste byla kousek od našeho baráku, v Loftu ! Tam jsme slavili nejedny (dvoje) narozeniny ! Jsem moc ráda, že se Vám u nás líbilo a těším se, že se uvidíme na podzim ! Šá

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Teda, ale je to pekelně vynikající restaurace! Dobře bydlíte! ;)

      Vymazat

Díky za všechny komentáře!