neděle 27. května 2018

Viděla jsem... vol. XCIV - Milada

Nejsem žádný filmový znalec, ale řeknu vám k tomu dvě věci. Snímek Milada je strašně špatnej a půlku jsem probulela.

Šuplíček "drama", oddíl "životopisné", kolonka "do prdele, já nechápu, jak může komunisty ještě někdo poslouchat (nedej bože volit)."

Milada Horáková byla neskutečná žena a komunisti neskutečný svině (a stále jsou, byť pod rouškou moderní doby). Já jsem v tomhle velmi nevybíravá a všechna slušnost jde stranou, pokud potřebuji vyjádřit, co si myslím o komunismu. Zatím mám ještě tu svobodnou možnost říkat, co si myslím, takže tak činím. Přečetla jsem si toho na tohle téma dost a stačilo mi to.

Kvůli tomu se na ten film podívejte. Je potřeba osvěžovat pamět a znát souvislosti. Po řemeslné stránce je to děs, ve filmu jsou momenty, kdy absolutně netušíte odkud a kam hlavní osoby jedou, proč tam jedou, co se to děje. Já tomu říkám wtf momenty. Je jich tam dost. S tím souvisí i dost kostrbatý, až rušivý, střih.

Výběr herečky byl podle mne excelentní. Ayelet Zurer, původem z Izraele, je téměř k nepoznání a hraje tak, že jsem si probrečela rukáv u mikiny. Ještě teď z toho mám zimomriavky.

A ještě bych vás poprosila o jednu věc. Až se na to budete dívat, zkuste si celou dobu uvědomovat, že se to skutečně stalo. Budete možná trochu v šoku, ale v tomhle případě to je k užitku.


Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz



5 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. už jsem ten film na svém blogu také zmiňovala, byla jsem na něm v kině a brečela snad pořád, nejde to popsat, co jsem cítila k Miladě, jak statečná musela být! nepopsatelné ! když mi je ouvej, řeknu si Milada a vím, že mé starosti starostmi nejsou . pro život . Ta statečnost a rovnost musela být opravdu neuvěřitelná, pořád ji vidím/skutečnou Miladu/, jak se obhajuje před soudem, všichni v té obří místnosti proti ní a ona se snaží obhajovat ....už bych řvala zas, děkuju, že jste ten film také zmínila. Koupila jsem si hned po shlédnutí filmu dopisy, které psala z vězení dceři a ? ...neměla jsem na ně zatím odvahu, tak to je ....a to už je doma budu mít třeba půl roku ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to síla a tu knihu s dopisy si přeštu! Díky moc za tip!

   Vymazat
 3. Dobrý den, na Bonami mají velký výprodej, je tam i Laura Ashley: https://www.bonami.cz/p/sada-2-linkovanych-sesitu-a5-laura-ashley-living-wall-by-portico-designs
  Tak jsem si na vás vzpomněla!
  P.S. Miladu jsem cíleně neviděla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den Lucie, to je hezké, mám od téhle značky pár sešitů, je to moc pěkně zpracované! :)

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!