středa 2. května 2018

Francouzský buldoček

Mám slabost pro buldočky, i když bez vytáček přiznávám, že mojí nej rasou je Stafordširský bulteriér. Až jednou přestaneme cestovat, určitě si nějakého pořídíme. Všichni stafordi, které jsem kdy poznala, byli naprostí mazlové, chytří a oddaní. Ale zpět k buldočkům. Nebýt mojí kamarádky Zuzky, žila bych asi ještě dlouho v nevědomosti o psích množírnách a podobných svinstvech. Zuzku jsem poznala před čtyřmi lety na kurzu vyšívání u Evy a spolu se Zuzkou i jejího Buráka, francouzského buldočka z množírny.

Taky jsme kdysi uspořádaly (my, holky z výšivky) charitativní bazárek (a jeho pokračování), jejichž výtěžek šel na záchranu frbulů a vůbec tak nějak pořád, co se znám se Zuzkou, bylo téma francouzských buldočků žhavé. Bohužel, Burák loni umřel. Jeho podlomené zdraví, které měl na štíru právě díky tomu, že byl z množírny, se zhroutilo jako domeček z karet a Burák po těžkém půl roku s epilepsií najednou nebyl.

Pro všechny to byl šok, však Burákovi už chybělo jenom promluvit, byl to člen party.

Uběhlo pár měsíců a mě oslovili z Charity Gums, kam jsem kdysi dělala design s vánočním jelenem (2013!), jestli bych si nechtěla vybrat nějaké z poptávaných témat a vytvořit nový design na žvýkačky (v Charity Gums jim říkají "žvejky"). Už mě oslovovali v průběhu let několikrát a já jsem to pokaždé časově nezvládla, takže tentokrát jsem se kousla a poprosila o zadání. A co myslíte? Bylo tam. Mimo jiné na mě z mailu mrkalo téma buldoček nebo mopsík!

Nebylo nad čím přemýšlet, hned jsem věděla, že můžu tímto Burákovi splatit jeho psí energii, kterou mi dával pokaždé, když jsme se viděli.

A tak vznikl nový design s buldočkem na žvýkačky Charity Gums, které jsou teď čerstvě v prodeji v obchodech a kavárnách po celé ČR. (Design jsem dělala v březnu.) Obrázek je věnovaný Burákovi, i když, mezi námi, Burák byl mnohem drobnější a štíhlejší, než ten na obrázku, ale já ty svoje malovaný zvířata prostě vykrmuju, nedá se nic dělat. Alespoň jsem zachovala jeho barevnost. Vzadu na žvýkačkách je i věnování.

A co dál? Dál jsem to vymyslela tak, že nakoupím do e-shopu nějaké startovací množství žvýkaček (design není honorovaný, ale na konci roku probíhá zúčtování, kdy za každou prodanou krabičku, tedy krom těch, které jsem si koupila já, dostanu 1 Kč) a z peněz, které se vydělají za prodej žvýkaček včetně mojí marže, nakoupím další Buráky a tím budu vlastně spolu se zákazníky opakovaně přispívat na charitativní projekty, které Charity Gums podporuje. Z každé prodané krabičky jde totiž 2,50 Kč na dobročinnost. (Navíc je krásný, jak podporujou výtvarníky.)

No a protože svět je krutý a množírny rozhodně z povrchu země nezmizely, i když už se o nich díky medializaci trochu ví, to, co mi vyúčtují na konci roku v Charity Gums, věnuju zachranné frbulí stanici, která dostává frbuly z množíren, léčí je a hledá jim adopci. Jsou to stovky korun, žádné statisíce, ale přispět na očkování alespoň jednomu pejskovi se taky počítá.

A takhle vypadá design žvýkaček. V e-shopu je najdete tu (KLIK).
8 komentářů:

  1. Teda Myyno, vy jste mi dala! Obaly jsou samozřejmě krásné - jako všechno od vás, ale podívala jsem na stránku buldočků z množíren a jsem ztracená! Kdyby mi doma dovolili ještě jednoho psa, určitě zase pomůžu nějaký fence!

    OdpovědětVymazat
  2. Markét, moc díky! slza ukápla, Burák byl parťák...alen, Rózi, Tomáš a Johanka

    OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!