sobota 28. dubna 2018

Viděla jsem... vol. XCI - Jasmíniny slzy

Excelentní snímek Blue Jasmine pod vedením Woodyho Allena. Cate Blanchett za něj dostala Oskara a naprosto právem, je tam neuvěřitelná.

Šuplík "drama", oddíl "komedie", kolonka "jájínek".

Je to smutný a zároveň komický. Příběh o ženě, která dokázala svojí "roli" hrát až do konce, děj se co děj, sobecky, sebestředně, bez ohledu na všechny a s naprostým přesvědčením, že je všechno v nejlepším pořádku. Hypochondr, hysterka, hvězda sražená k zemi. Bez koruny, ale stále jako královna.

Dívejte se pozorně, nejen na její oblečení a kabelky (samé skvosty, jen co je pravda, legendární Birkinka nechybí), bavilo mě sledovat ten její vnitřní boj, to jak strašně nechce padnout na dno, i když na něm už dávno je. Jak je pro ní důležité zachovat obal a jak je ve skutečnosti nesmírně nešťastná, zatím co její kýčovitá sestra, žijící v laciné čtvrti je obklopena přáteli a láskou (dejme tomu možná trochu hrubší, ale pořád tam láska je).

Je to skvělé psychologické drama. A Cate Blanchett je prostě hvězda.

Jo, a jestli máte rádi ulítlou alternativu, dejte si I Don't Feel at Home in This World Anymore. Na samostatný post to nebylo, ale není to špatný a pobavíte se. Hlavní role Melanie Lynskey (znáte ji jako creepy sousedku ze seriálu Dva a půl chlapa) a Elijah Wood (nemusím představovat).

Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz

2 komentáře:

  1. Na stará kolena už na Woodyho Allena jaksi nemám nervy. Cate Blanchett miluji z celého srdce, ale už do toho nepůjdu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já a Woody Allen nejsme (a nikdy jsme nebyli), až na výjimky "kamarádi", ale tohle stojí za to. Zkus to. Fakt. :)

      Vymazat

Díky za všechny komentáře!