sobota 14. dubna 2018

Viděla jsem... vol. XC - Home Again

Dneska nejspíš zasáhnu přímo na solar všechny filmové intelektuály, kteří se pak budou svíjet bolestí, protože tohle je přátelé taková oddychovka, že už ani větší být nemůže. Aneb další z řádky letadlových filmů z trasy Singapur - Praha.

No a už zbývá jen deset víkendů a filmových tipů bude 100! Stovkou jsem skončila hudební tipy, stovkou skončím i filmové. Další se logicky nabízí knihy, nicméně, nejsem si jistá, zda by někoho bavil můj literární vkus. Jak jsem benevolentní u kinematografie, tak jsem náročná, ba přímo konzervativní, v knížkách.

Ale šup k filmu Home Again! Je to romantika! Milá, kalifornská romantika, s teplem a krásným domem a ještě krásnějšími lidmi. Mám ráda Reese Whiterspoon. Kdysi o sobě řekla, že je praktická jako propínací svetr, což mi dost utkvělo v paměti, neboť takováhle, svým způsobem ostrá, sebereflexe je opravdu vtipná.

Šuplíček "komedie", oddíl "romantika", kolonka "dokonale americké".

Čtyřicetiletá Alice je zaopatřená, krásná, chytrá, má dvě děti, jenže je momentálně sama. Rozhodla se dát si oddych od svého lehce výstředního manžela a tak se s dcerami nastěhovala do domu svého dětství. Do domu přímo v Hollywoodu. A co čert nechtěl, do cesty se jí připletou tři velmi mladí nadějní scénaristé, kteří jako z udělání nutně potřebují někde bydlet. A ona má parádní zahradní domek pro hosty... Hm, cítíte to vzrůstající napětí? Kdo jí svede a kdo bude za slušného chlapce, který jen potajmu touží?

Nebo se snad vrátí k manželovi, kterého začala akutně zlobit chlapská ješitnost?

No, uvidíte...

Je to zábavný a líbilo se mi to.

Zdroj www.csfd.czZdroj www.csfd.cz


8 komentářů:

 1. no a prave na tie knihy som teraz hrozne zvedava! hudobne aj filmove tipy boli skvele, pre mna inspirujuce, velmi ma bavi, ako su pisane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem litarární snob, myslim, že by to nikoho nebavilo. :)))

   Vymazat
 2. Ahoj Marketo, Tvoje filmovy tipy mam moc rada. Neprehodnotis konec?200 je taky moc pekny cislo:-)))Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lenko, to by bylo ale strašlivě nespravedlivý vůči muzice... :)
   Teda, ne že by mě to nenapadlo... :D

   Vymazat
 3. Halo, haló, taky se přikláním k pokračování filmoteky. Vždycky když se teď s mužem domlouváme co shlédnout, kouknu tady a tip je většinou na světě. Teda Odvážné palce jsou taky super, ale není na ně moc čas. Takže prosím pěkně a přeji krásné dny. kukuana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu o tom přemýšlet... :)
   Odvážné palce poslouchám ráda, ale většinou si na ně nevzpomenu a prošvihnu je. :D

   Vymazat
 4. Tak jsem si to pustila a nelituji vůbec. Díky moc za tip a za hezký večer, který jsem díky filmu měla. Al.

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!