pondělí 23. dubna 2018

Almara

"Tě zabim." Přišlo mi od bráchy na telefon, když mi v antiku ve Spomyšli nakládal do dodávky stůl a almaru, které jsem tam minulé pondělí koupila. Skoro se to do toho auta nevešlo.

Ups.

Když jsem pak tu almaru viděla na denním světle, polilo mě horko, protože vypadala mnohem hůř, než v příšeří obrovské spomyšlenské sýpky. Ale nehla jsem ani brvou. Když už jsem do akce zapojila takový množství lidí, bylo potřeba to dohrát s grácií až do konce.

Tři dny práce mi zachránil reputaci. Alespoň mám ten pocit. Zapomeňte ovšem na to, že jsem něco brousila nebo šmirglovala. To ani náhodou. Na to nemám čas ani místo, musely proto stačit čtyři vrstvy kvalitního nátěru. Ale nikomu to neříkejte, je to jenom mezi námi.

Kdybych se hodně snažila najít nějaký důvod, proč jsem si ve Spomyšli koupila zrovna tuhle hrůzu, mohla bych říct, že mě nejvíc zaujaly ty vrchní oblé rohy a strohý dekor v podobě horizontálního rýhování nad policemi. Když k tomu připočtu fakt, že almara byla plná vah, což bylo jasný znamení, protože můj táta je vahař (jako myslím profesionální vahař), tak pak se opravdu nedalo dělat nic jiného, než ji koupit.

Čtyři vrstvy vodou ředitelného Eternalu na starý nábytek a je to. Martin byl dokonce tak dovážný, že se mi nebál vymontovat kování. Dobře udělal. Naštěstí se nerozpadlo a já ho nepoškodila nátěrem.


Almara už je částečně zabydlená. Ta užší vrchní polička se nádherně hodila k tomu, abych na širší polici pod ní postavila lampičku. Když svítí, vypadá to jako z katalogu Hygge bydlení.

 A aby toho nebylo málo, ulovila jsem u kamarádky ještě tuhle nádhernou vyřezávanou skříňku, která je ideální na moje výtvarnické propriety. Jsou na ní vidět léta užívání, ale líbí se mi tak, jak je.Jsem strašně ráda, že jsme v rámci mojí momentální renovační a zútulňovací hysterie nemuseli kupovat nic nového. Tohle je pro mne ideální stav, ve kterém je mi dobře.

Mimochodem, pokud neznáte antik ve Spomyšli a nemáte to daleko, vřele doporučuju jeho návštěvu. Najdete tam neuvěřitelné poklady za naprosto přijatelné ceny. Brousím si zuby na nějaké krásné staré zrcadlo, bylo by pěkné jen tak opřené o zeď v naší velmi minimalistické ložnici.26 komentářů:

 1. Hurrráááá a já to všechno pohladím a budu ochat! Už brzy! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokonce ještě s největší pravděpodobností ucítíš ten Eternal v každém koutě naší domácnosti :))).

   Vymazat
  2. Budu ho čichat s nějvětší láskou, jako Chanel, protože toto jsou ÚLOVKY!!! Ty bláho, to je výběr dle mého gusta. Sekne jim to u vás.

   Vymazat
 2. Dost dobrý! Ta malá skříňka je zcela vrauuur!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to doma chtěla mít jako v Belgii! Ale to je dost nereálný... :)))

   Vymazat
 3. Jééé, sluší jí to ♥ A ta velká je také krásná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď? Děkuju za skříňku, bude se se mnou mít dobře! <3

   Vymazat
 4. Tyjo, já předtím vůbec neviděla ten vyřezávaný bok, to je bomba!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pecka, co? Uplně to miluju!

   Vymazat
  2. Ten bok je překrásný. Nestálo by za to ho naopak zbavit té hnědé barvy?

   Vymazat
  3. Určitě jo. Souhlasím. Ale já už to nutně potřebovala zabydlet. Tak třeba časem...

   Vymazat
 5. Krásný...naprosto chápu a rozumím:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, jsme na stejné vlně! ;) Díky!

   Vymazat
 6. Krása nesmírná! Spomyšl znám, radši tam nejezdím. Ale teď jste mě opět nahlodala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jeďte, třeba jenom na kukandu, potěšit oko něčím krásným, starým... Pořád jsme obklopeni těma novinkama a tam je to tak uklidňující...

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Jednou za pět let má záchvat. A ten se děje právě teď. :)))

   Vymazat
 8. Hmmm, fakt dost krásný kousky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! A to jsem vám neukázala ještě stůl... :)))

   Vymazat
 9. Hrozně bych potřebovala, aby se na mě přenesla ta tvoje organizační a uklízecí energie, ale pořád jsem rezistentní, jen obdivuji. :-D Zato jsem si všimla, že jsem si kdysi v galerii Mánes vybrala stejné pohlednice od R. Vana. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, to jsou zas ty sociální sítě... nenech se zmást, moje energie je dost omezená. Až tak, že jsem si včera zaplatila paní na uklízení, která přijela umyla nám doma okna a vyčistila žaluzie. ;)
   A máš od mistra nějakou fotku podepsanou? Já jo! :)))

   Vymazat
 10. To kouzlo proměny almary je fantastické!!! Jestli to není tajné na kolik asi přijde takový typ staršího kusu nábytku? Přeji další příval tvořivé energie. Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Lucie! Tajné to neni, almara stála 3300,-. :)

   Vymazat
 11. Ta almara je super! Nový make-up jí prospěl. Také se mi moc líbí to rýhování a ten nápad s lampičkou je parádní. No a ta malá skříňka je <3 Úplně tě chápu, teta teď prodávala dům, tak jsme si dovezli pár kousků, bruska objednána, už se těším :) Museli jsme tam s těžkým srdcem nechat kredenc, teď ho bohužel nemáme kam dát. Ve Spomyšli jsem nikdy nebyla, jsem nahlodána :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, kredenc! To muselo bolet! Takové věci já strašně nerada někde nechávám. :)))

   Vymazat
  2. A byl bílo tyrkysový, málem mě kleplo (taťku by zas kleplo, kdyby ho vláčel na chalupu ;)) Věřím, že si mě nějaký super kredenc ještě najde. Dotáhla jsem si aspoň stolek po dědovi a štokrle, které bydlelo v chlévku po slépkách. A kryt na světlo, už s ním mám plány... No prostě bufeťák hadr ;) :D

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!