pátek 9. března 2018

Zpátky na Bali, Canggu

Než jsme odjeli do Indonésie, dušovala jsem se na holý pupek, že na Bali nechci a i kdybych se tam náhodou ocitla, rozhodně nepojedeme na turistický jih. A šup, jsme tady.

Jak se to stalo?

Nevim. Ba ne, vim. Chtěli jsme posledních pár dní strávit na místě s nejlepším poměrem cena/výkon. Vyrazili jsme tedy do Canggu (čangu). Když chcete dovolenou, nemáte v plánu nikam moc jezdit a těšíte se, že si užijete moře, sluníčko, dobré jídlo a zdravé snídaně, jeďte na jih Bali. Po měsíci v Indonésii potvrzuju, že to tu není autentické, rozhodně ne ve smyslu ubytování a stravování, ale otázka je, jestli vůbec o autentickou Indonésii stojíte. Jestli máte v plánu čtrnáctidenní dovolenou u moře, tak si troufám tvrdit, že tu autenticitu si můžete klidně nechat ujít a na případné výlety do pralesů si pak lze půjčit motorku nebo pronajmout auto s řidičem. (Nějaký výlet vřele doporučuji, vnitrozemí Bali je úchvatné.)

Takže jsme v sobě s radostí potlačili cestovatele (huš, potvoro, už jsi nás prohnala dost!), pronajali si na čtyři noci v "centru" Canggu domeček s bazeném a dala bych krk za to, že určitě nelitujeme. V téhle oblasti najdete nepřeberné množství domů k pronájmu za velmi zajímavé ceny. Ten náš bych moc nedoporučila, takže sem odkaz nedám. Bohužel nemá zrovna dobře vybavenou kuchyň, nad postelemi chybí nezbytné moskytiéry (tohle si vždycky ohlídejte) a teplá voda krapet (dost) smrdí, zřejmě se moc nestarají o potrubí. Na čtyři dny pohoda, při delším pobytu bych už spokojená nebyla. Bazén je ovšem parádní, bez něj by to byla dost nuda.

Vlevo ložnice, vpravo kuchyň a obývák. Uprostřed bazén tak na pět malých temp, to už je super velikost.


V docházkové vzdálenosti máme obrovský výběr stravovacích možností a protože sem jezdí nároční mladí Australané, je to tu plný zdravých bister s avokádovými toasty, smoothie bowls, quinoa salátů, chia pudinků, detoxikačních džusů a podobných taškařic, které si po měsíci na smažených nudlích a rýži opravdu užívám. Mají to krásně nazdobené, bistra jsou jak z Pinterestu, nic upatlanýho, všechno vhodné na Instagramu a rovnou bez filtru, I swear.

Doporučuji Loft, Koi, Motion Café, Moana Fish Eatery (nejlepší ryby!), Taco Casa.

Takhle bych chtěla začínat každý den. Jednou dvakrát mi to vyjde a pak stejně přejdu na osvědčený dvě míchaný vajíčka snězený u počítače. Tyjo, ale už bych se měla probrat, fakt že jo. Takže od pondělka! Jasná věc!

Koi

Smoothie bowl v Motion Café

Neskutečný chia pudink s mangem v Loft


Moana


Průser je akorát věkový průměr, ten jsme dost zvedli. Dress kód jsem obhlédla důkladně, bez krátkých odrbaných džínových šortek bych byla vyřízená (jako že TOTÁLNĚ), ale naštěstí je mám (stažené většinou do půlky stehen, aby nebyla vidět celulitida, ale to neva), dokud se nenajím můžu nosit i crop top (holý pupek má totiž bod navíc!), jenže to bych si zas neužila to jídlo, takže mám smolíka. Drdol na hlavě taky zvládnu (ještě, že jsme sem jeli až ke konci, když mám zas o trochu víc odrostlé vlasy), jupí! Nicméně, klobouk se tu nenosí, takže jsem si hned druhý den, když jsem pochopila pravidla, spálila čelo. Shit.

Jsme kousek od Echo Beach a přilehlých pláží, pokud byste se sem chystali s dětmi, tak na Echo prosím vás ne-e, to není pláž vhodná pro děti. Taky tu žádný děcka nejsou. Jsou tu surfaři a je velmi zábavné je pozorovat, surfing je krásný sport, ale já stejně stále toužím naučit se ovládat paddle board, protože mám ráda klidné vody, zejména od té doby, co mne v Mexiku jedna vlnička smetla pod hladinu a chvilku (měla jsem pocit, že to je celá věčnost) mě válela po dně. Nic, co bych si chtěla zopakovat.
Takže já jsem ráda za ten bazén co tu máme, na pláž si chodím tak maximálně máčet nohy a pít džus.

Souhlasim!

Poklady nasbírané v průběhu celé cesty.
No dobře, tak tady je jedno dítě, ale stejně ho, jak vidíte, do vody nepustěj.Sousedovic dveře do soukromého chrámu. Hádám, že to asi není rodinka, co chodí každý den od osmi do pěti dřít na rýžové pole.

Kousek "naší" zahrádky. Rozkvetlé palmy jsou nádherné.
P.S. Končíme. V pondělí jsem doma jak na koni. Ještě sepíšu moje soukromé tipy pro hladké cestování po Indonésii a to bude všechno. Pokud by vás něco zajímalo, chystáte se do Indonésie, máte otazníky, něco vás trápí, napište mi, dokud si ještě všechno pamatuju. Pokud budu znát odpověď, ráda odpovím.

P.P.S. E-shop už je otevřený!

Mávám a přeju krásný předjarní víkend!

3 komentáře:

  1. Hele, míchaný vajíčka v týhle zimě jsou prostě gut... po smoothie by Ti byla akorát ještě větší zima... no

    OdpovědětVymazat
  2. Na Bali som zatiaľ ešte nebola - skvelá inšpirácia :)

    OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!