sobota 17. března 2018

Viděla jsem... vol. LXXXVI - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Film s bizarním názvem Three Billboards Outside Ebbing, Missouri je velká pecka. Běžte na něj, pokud je v kinech nebo si ho někde sežeňte, prostě se na něj rozhodně podívejte. Já jsem ho viděla v letadle po cestě ze Singapuru do Frankfurtu.

Šuplíček "drama", oddíl "krimi", kolonka "psychopati z Horní Dolní".

Frances McDormand je bohyně, ale to ona vždycky byla, hraje krutě a úžasně, za tuhle roli získala právem Oscara a taky je vynikající Dixieho maminka, u který jsem nejdřív myslela, že je tatínek, a možná, že budete trošku plakat u Woodyho Harrelsona, protože ten je taky parádní, i když je dost možné, že nebudete vědět, jestli se máte dřív smát nebo utírat slzy dojetí.

Základ snímku je postavený na smutné události v jednom zapadlém městečku kdesi v Missouri, kde každý zná každého a nic se neutají. Božsky rozehrané postavy, vynikající dialogy a ten konec, přátelé, ten mě hodně pobavil.

Tak a protože nechci spojlerovat, tak musím skončit, jinak bych vám tu samým nadšením vyblula dočista všecko.

Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz

5 komentářů:

 1. Zrovna na to jsem včera koukala, ale byl to večerní film č.2, takže nedokoukala, musím dnes :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Hlboko ľudský film.

  OdpovědětVymazat
 3. Joooo, tohle bylo skvělé! Málokdy se dostanu do kina a když už na něco jdu, tak chci 100% zážitek. V té záplavě komiksáren, fantasy a romantických cosi byl tenhle film jako rána pěstí na solar. Frances je úžasná, taková anti-hollywood silná žena, ze Sama Rockwella se mi ježily chlupy na krku a jeho máma se svojí želvou byla skvělá. Jedna lepší figurka než druhá, Martin McDonagh tohle prostě umí.

  OdpovědětVymazat
 4. Super film, zůstal ve mě pocit, který nedokážu popsat slovy ;)

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!