sobota 10. března 2018

Viděla jsem... vol. LXXXV - The End of the F***ing World

Nejdřív doporučím snímek Muž, který poznal nekonečno. Je věnovaný skutečnému matematickému talentu a kromě toho si užijete báječnou angličtinu. (Plus Jeremy Irons, to je také většinou jistota.)

Dnešní příspěvek chci ale věnovat především zábavnému seriálu (z produkce Netflix) s příjemnou dvacetiminutovou stopáží. Jmenuje se The End of the F***ing World, je velmi nekorektní, nebere si servítky a hrozně mě pobavil.

Šuplíček "komedie", kolonka "drama", oddíl "puberťáci".

Už jenom to, že se tenhle příběh neodehrává tradičně ve Státech, jak je u podobného žánru zvykem, je velmi sympatické. Opravdu bizarní situace vám nedovolí nudit se a krásná britská angličtina je jako bonus (zejména pak Alyssina dikce je hodně roztomilá). Tahle dvojice, která si neužila zrovna veselé dětství vás vezme za srdce a jeden díl před spaním vám možná nebude stačit.

Scéna na pumpě nemá chybu a konec seriálu je nečekaný. Pevně doufám, že nenatočí další díly, protože tím by se to dost zkazilo.


Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz

4 komentáře:

 1. Paráda, tak to zná i někdo další než já! :) To mám radost, znám ho necelý měsíc a celé jsem to zvládla shlédnout dvakrát, už jedu potřetí.. Úplně jsem se do nich zamilovala! Jak se mají rádi, jak jsou reální, jak jak! Miluju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt už potřetí, jo? Tak to je velké nadšení :))).
   Dneska jsem si pouštěla soundtrack, ale bez těch dvou to není ono ;).

   Vymazat
 2. Děkuji za inspiraci. Včera v noci jsem zvládla šest dílů (haha, prý jeden nebude stačit :-) a došlo mi mj., že jsem to kdysi četla.
  Jsou opravdu milí (pokud se to dá takhle říct vzhledem k okolnostem). A dočetla jsem se, že je natočená druhá řada (reakce byly ale spíš negativní - asi v tom smyslu, jak jste o tom psala).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já to tušila, že to neskončí u jedné série... tak uvidíme :).

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!