pondělí 26. března 2018

My čekali jaro...

... a ono na Dyzajn market jaro jaksi nepřišlo. Ale nevadí, hlavně, že jste přišli vy. Zatím, co do sebe po teplotně náročném víkendu hážu tuky ve všech možných formách (avokádo, oříšky, bazalkové pesto, prostě, hlavně se obalit), přemýšlím, co tak ještě k Dyzajn marketu napsat, co jste o něm ode mne dosud nečetli.

Je to bezpochyby hodně organizačně náročná akce pro všechny. Pro prodávající, pořadatele, kupující, děti, psy, kolemjdoucí, pro dopravu. Pro každého trochu jinak, ale suma sumárum mám pocit, že je to pro nás všechny dohromady radost, zábava, poučení (v jakékoliv formě) a událost. První Dyzajn market jsem absolvovala před čtyřmi lety, snad se nepletu, nezúčastňuju se pokaždé, ale čím dál častěji, a protože už za mnou chodí pěkná řádka lidí, kteří mě, respektive moje výrobky, během těch let nějakým způsobem objevili a výrobky se jim zalíbily natolik, že ke mne chodí pravidelně, tak mě tahle akce baví čím dál tím víc. Nehledě na to, že mě během víkendu navštíví i celá řada přátel, které v Praze mám a nemám je možnost vidět tak často, jak bych si přála. A najednou je vidím skoro všechny během jediného víkendu a mám z toho radost.

Poněkud náročnější stránkou je pro mne nájem za místo na Dyzajn marketu, začíná to být pro cenovou hladinu mého zboží poněkud nevyvážené. Snad nikoho neurazím, když upřímně přiznám, že Dyzajn market je nejen o setkávání, ale i o výdělku. Tuším, že si na prodejní akci chceme všichni něco vydělat, pokrýt nejen náklady za nájem a dopravu, ale i náklady za volný víkendový čas, který bychom jinam trávili uplně jinak. Je fér ale přiznat, že se mi vložené investice na Dyzajn market zatím vždycky z prodejů vrátily.
A navíc to má řešení, můžu stánek sdílet, také proto jsem pozvala na Dyzajn market Šárku s jejími látkami a pevně doufám, že mě v neděli po cestě domů, na večerní Dé jedničce neproklela do pátého kolene.
Nicméně, co do velikosti a počtu návštěvníků a prodávajících, je Dyzajn market největší akcí tohoto druhu v Praze, evidentně nemá konkurenci a tak jej můžu doporučit nejen těm, co začínají, ale i těm, co už nějakou dobu svůj rukodělný byznys vedou. Začátky jsou těžké, ale kde jinde zaklíčit svoje drobné handmade semínko, než tady. I já jsem tak začala.

Děkuju, tisíckrát a ze srdce všem známým i neznámým, kdo se za mnou zastavili. Taky jsem moc ráda, že jsem osobně mohla konečně poklábosit s Anetou z Biorytme a Pavlínou z Malé ilustrace. Velká inspirace, tyhlety dvě mladé dámy! Děkuju pořadatelům Dyzajn marketu, že něco tak obrovského mají z mého pohledu tak zkušeně zmáknuté. Nikdy jsem neměla problém s místem, informacemi, zaparkováním, instalací. Vůbec nikdy. Navíc, když se jede včas, minimalizují se problémy.

Svoje nedostatky znám, musím něco udělat se svým prodejním místem, aby bylo hezčí, i když bude nejspíš vždycky maličké. Už nad tím přemýšlím. Mám nápad, ale chybí mi truhlář. Viděla jsem na podobné akci v Londýně, u jednoho děvčete s ilustracemi, šikovnou roztahovací poličku na blahopřání a bloky. Tak tu bych přesně potřebovala. Jen nevím, koho znásilnit. (Rozumějte, donutit k výrobě.)


A co vy a Dyzajn market? Chcete mi k tomu něco napsat? Pište. Negativní věci prosím do mailu, pozitivní do veřejných komentářů. Ale to byl vtip, samozřejmě. Pište si veřejně, co chcete, přečetla jsem dvě knihy o budhismu, zvládnu to. (Samozřejmě, že opět dělám fórky.) No nic, já radši končím a jdu makat. Pa a hezké pondělí přeju!

P.S. Moje nákupy připomínaly pretěky. Zalítla jsem k úžasným Loris, Biorythme a Nikko b. Toť vše. Odkazy na jejich shopy jsou pod obrázky.

Náušnice od éterické Loris.

Výborný deoš od Biorythme, luxusně voňavé mýdlo od nejmilejší Nikko b.

4 komentáře:

  1. Myyno,teď jste rozesmála vy mě:)
    Nejdříve ataka,jak je drahý pronájem a pak takové "vlezdoprdélkování" a doporučení pro začínající umělce.
    Magdaléna

    OdpovědětVymazat
  2. Pekne napísané a tie látky sú tak nežné, jemné...vydarené...

    OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!