čtvrtek 8. února 2018

Borobudur a Prambanan

Prastarý budhistický Borobudur a hinduistický Prambanan jsou pýchou Jávy. Na Borobudur se vyráží velmi brzy ráno, aby se zachytil genius loci celého místa, který za úsvitu, a prý i za soumraku, vypadá obzvlášť magicky. Můžu to potvrdit.

Navíc jsme tu v období dešťů, takže je místo o to magičtější, že není obležené turisty jako v nejvyšší sezóně. Období dešťů tu v praxi vypadá tak, že je dopoledne krásně, odpoledne se zatáhne a většinou večer a v noci prší. Není to nic nepříjemného.

Malovat nezvládám, není na to čas. Zatím jsme každý den nachodili v místním parnu tolik kilometrů, že odpoledne odpadám v mrákotách ke knížce a když už bych měla energii na malování, setmí se a já nic nevidím. Navíc na nás ještě pořád dopadá jet lag. Docela mě to štve, už mám malovací absťák.

A tady je Borobudur za úsvitu...





Martina odchytili indonéští studenti, co si chtěli procvičit angličtinu. Já jsem stihla utéct, abych se mu pak mohla smát za bukem, pardon, za Buddhou...



A polední Prambanan...







Mohlo by někomu pomoci s plánováním cesty: výlet na Borobudur a Prambanan nám zařidili v našem ubytování přes agenturu. Kombinovaný lístek na obě památky stál asi $20/os., odvoz minibusem (odjezd v půl čtvrté ráno, návrat ve dvě odpoledne) stál 150 000 rupií na osobu.

5 komentářů:

 1. Zdravim, byla jsem tam v listopadu, kdyz zacinal monzun. V Boroduru jsme take narazili na desitky studentu a bylo mi lito je odmitat. Brambanan jsme absolvovali v podvecer a to uz vydatne lilo, ale to stmivani melo take neco do sebe. Jen ty vychody pres trznice ... Pojedete na Kawa Ijen a Bromo? Moc se tesim na Vase clanky, hned jsem tam zpatky :-). Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem naštěstí nemusela studentíky odmítnout, jen jsem byla dostatečně vzdálená, abych si šla užít památku, zatím co si s nima Martin nadšeně asi půůl hodiny povídal. Takže se to krásně vyvážilo. :)
   Ale jsou moc milí a slušní, to jo.
   Bromo a Ijen máme v pánu příští týden. Těším se!

   Vymazat
 2. Nádhera 💞 Hned bych jela zpátky 😍
  Užívejte!!

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!