čtvrtek 8. února 2018

Borobudur a Prambanan

Prastarý budhistický Borobudur a hinduistický Prambanan jsou pýchou Jávy. Na Borobudur se vyráží velmi brzy ráno, aby se zachytil genius loci celého místa, který za úsvitu, a prý i za soumraku, vypadá obzvlášť magicky. Můžu to potvrdit.

Navíc jsme tu v období dešťů, takže je místo o to magičtější, že není obležené turisty jako v nejvyšší sezóně. Období dešťů tu v praxi vypadá tak, že je dopoledne krásně, odpoledne se zatáhne a většinou večer a v noci prší. Není to nic nepříjemného.

Malovat nezvládám, není na to čas. Zatím jsme každý den nachodili v místním parnu tolik kilometrů, že odpoledne odpadám v mrákotách ke knížce a když už bych měla energii na malování, setmí se a já nic nevidím. Navíc na nás ještě pořád dopadá jet lag. Docela mě to štve, už mám malovací absťák.

A tady je Borobudur za úsvitu...

Martina odchytili indonéští studenti, co si chtěli procvičit angličtinu. Já jsem stihla utéct, abych se mu pak mohla smát za bukem, pardon, za Buddhou...A polední Prambanan...Mohlo by někomu pomoci s plánováním cesty: výlet na Borobudur a Prambanan nám zařidili v našem ubytování přes agenturu. Kombinovaný lístek na obě památky stál asi $20/os., odvoz minibusem (odjezd v půl čtvrté ráno, návrat ve dvě odpoledne) stál 150 000 rupií na osobu.

5 komentářů:

 1. Zdravim, byla jsem tam v listopadu, kdyz zacinal monzun. V Boroduru jsme take narazili na desitky studentu a bylo mi lito je odmitat. Brambanan jsme absolvovali v podvecer a to uz vydatne lilo, ale to stmivani melo take neco do sebe. Jen ty vychody pres trznice ... Pojedete na Kawa Ijen a Bromo? Moc se tesim na Vase clanky, hned jsem tam zpatky :-). Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem naštěstí nemusela studentíky odmítnout, jen jsem byla dostatečně vzdálená, abych si šla užít památku, zatím co si s nima Martin nadšeně asi půůl hodiny povídal. Takže se to krásně vyvážilo. :)
   Ale jsou moc milí a slušní, to jo.
   Bromo a Ijen máme v pánu příští týden. Těším se!

   Vymazat
 2. Nádhera 💞 Hned bych jela zpátky 😍
  Užívejte!!

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!