neděle 21. ledna 2018

Viděla jsem... vol. LXXX - Nejtemnější hodina

Takový ten film, za který se rozdávají Oskaři. Vždy a všude úžasná Kristin Scott Thomas a především naprosto úchvatný Gary Oldman.

A nehraje nikoho menšího, než sira Winstona Churchilla v prvních dnech v úřadu britského ministerského předsedy.

Šuplíček "drama", oddíl "válka", kolonka "osobnost".

Snímek se odehrává během pouhých 14 dnů, přesně v době, kdy Němci byli co by kamenem dohodil a nebezpečně ohrožovali hrdý ostrovní národ. Před Winstonem Churchillem stálo nejen velmi těžké rozhodnutí, ale i přetěžký úkol Brity, vyděšené a vystresované válkou, znovu semknout a dát jim novou víru.

Skvělý film! A Kristin Scott Thomas? Ta hraje paní premiérovou. Miluju jí.

A za týden přeji šťastnou ruku u voleb! Je to jen prezident, ale je potřeba si uvědomit, že je to zároveň i nejvýraznější reprezentant našeho malého státečku a že je to člověk, na kterého se budou vaše děti dívat denně ve škole. Koho chcete, aby tam viděli? S přihlednutím k všeobecně mizernému sebevědomí našeho národa docela chápu, že některým to je i jedno. Ten zbytek bych poprosila o takovou malou mobilizaci. Však víte.

Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz


2 komentáře:

  1. Poslední prezident,co mi visel ve třídě,byl ten první porevoluční... Další dva už jsem tam dětem nepověsila... Mimochodem,když se mě druhák z ničeho nic zeptá: Paní učitelko,jste pyšná na našeho prezidenta?, myslím,že to o něčem svědčí.... :-) Ivča

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsem Ivčo netušila, že prezidentský portrét je ve třídě nepovinný... Já jsem se nejdřív půlku základky dívala na toho divnýho dědu, co jsem o něm ale vůbec nic nevěděla a pak do konce střední už naštěstí visel ve třídách Václav Havel, o kterém se naopak vědělo dost a to bylo fajn. To povědomí, že vím, na koho se denně dívám, vím co říká a co dělá, jak se chová a co si myslí, je k nezaplacení. Obzvlášť, když jsou jeho výroky publikovatelné, mají hlavu a patu a s největším respektem je citují i zahraniční deníky. Zasloužili bychom si, abychom zas aspoň na chvíli přestali být pro smích. Tak mávám a přeju krásnou neděli!

      Vymazat

Díky za všechny komentáře!