středa 22. listopadu 2017

Poslední novinky letošního roku

Bude toho dneska hodně. Všechno, co jsem ještě letos stihla, se sešlo téměř v jednu chvíli a protože za tři týdny zavírám e-shop, nacpu to do vás pod tlakem, děj se co děj, ať mi pak někdo nebrečí v mailu, že nestihl objednat, jako se mi to stalo už mnohokrát a ty maily jsem si přečetla kde? Na letišti.

Nevím, s čím začít jako první, ale asi s tou největší vzácností. A tou jsou kompletně ručně dělané deníčky, chcete-li, můžeme je nazývat i bloky nebo sešity. I když primárně jsou myšlené na zapisování krásných věcí, zažitků, na motivaci a vzpomínky. Proto deníčky.

Nedala jsem se na knihařské řemeslo, i když ho moc obdivuju, ale deníčky svýma rukama vyrobila Katka z Olomouce aka Knihařka. Je šikovná, přesná a deníčky jsou udělané krásně čistě.
Společně jsme zvolily vazbu V8, to znamená šitou vazbu a dohodly jsme se, že bude vidět. Deníčky tedy nemají přelepený hřbet, ale nitky v ladné formě ruční ho šití můžete pěkně pozorovat a obdivovat, aniž by byly skryty.

Motivy na deníčcích jsou mé, desky kartonové a pevné, deníky mají 160 stran. A uvnitř, to snad miluju uplně nejvíc, je potištěná předsádka. Nechápu, proč už se to běžně nedělá, je to tak krásný!
Listy jsou tečkované, zlatá střední cesta mezi prázdnými stránkami a jednotnou linkou.

Asi tušíte, že deníčků není mnoho. A máte pravdu. Od každého motivu jsem jich nechala udělat jen 5 kousků a samozřejmě, dekor Od soumraku do úsvitu už je téměř pryč, zbývá poslední kousek. Jsou to solitéry a opakovat se nebudou, tak neváhejte, je to úžasný vánoční dárek. Další spolupráci s Katkou mám v plánu, ale ta bude vypadat zase jinak.

Deníčky s jednotlivými motivy najdete tady: Od soumraku do úsvitu, Ptáci na šípkovém keři, Pro vílu, Bylinky. U každého deníčku je přibalená záložka s ladícím motivem.


Krása, což? Zatím jsem si nebyla schopná vybrat, který chci a jsem tím pádem dost v nebezpeční, že než se rozhodnu, budou tihle fešáci v trapu.

A jedeme dál... Oblíbené desky na dokumenty mají nový motiv. Bylinkový. Hodně jsem si tyhle akvarely oblíbila, asi tím, jak mi chybí venku zelená. Když se na ten obrázek dívám, tak mě to uklidňuje (aniž bych byla neklidná). Uplný medžik, jak by řekla maskrtka. Btw. už jste u ní soutěžili o obaly na knihu? Doporučuju, je to úžasně kreativní soutěž. Ještě na to máte dva dny.

Zpátky k deskám... jsou zase na papíry A4, desky jsou z 350g papíru, matná křída. Zůstala jsem u klopové varianty, připadá mi elegantní.

A posední letošní mega novinkou je kroužkový blok. A ten je! Měla jsem trochu strach. Z recese jsem v tiskárně vybrala asi druhou největší kroužkovou vazbu, kterou mi nabídli. Navíc červeně lakovanou. Pak jsem se měsíc hryzala pomyslně do nehtů a bála se, že to bude vypadat jak z cirkusu. A hele, nevypadá. Naopak, ty červený velký kroužky krásně ladí k zimnímu motivu s ptáčky a vypadá to vtipně. Ó, kéž bych byla takhle osvícená vždycky.

Kroužkové bloky jsou A5, mají pevné kašírované desky (stejně pevné, jako jsou u deníčků), uvnitř jsou potištěné stránky, považte, to se mi taky moc líbí, a linkování je zase tečkované, ale udělala jsem ty tečky tak nenápadné, že ti, co nosí brýle na blízko, je bez nich nejspíš neuvidí a ti, co je nenosí, je možná budou chvíli hledat. Ale jsou tam! Fakt. Ba ne, kecám, vidět jsou, ale mají opravdu velmi nenápadnou formu.

Stran je 150. Je to macíček.

A oblíbené sešity Od soumraku do úsvitu a S liškou už jsou zase na skladě!

Myslím, že to je všechno. O čem budu psát zbývající čtyři středy nevím, ale ono se něco najde.
Tak v pátek ahoj Ostravě a nebo ahoj on-line ve fejsbukových zprávách z místa činu. (Nevídaně lidí se mi na tu událost přihlásilo...)
A těším se!

2 komentáře:

 1. Jé, ty jsou krásný!

  To bych si mohla nechat udělat svůj vlastní! - Někdy. Až budu mít peníze navíc. Nebo je čas začít hledat vánočního dárce, který by mi pořídil tenhle jeden s ptáčkama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! jJá jsem se nakonec rozhodla pro bylinkový. :)

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!