pátek 20. října 2017

Zapiš si to do keřů, zaznamenej do květin

No prosím vás, středeční post v pátek! Kdo to kdy viděl? Ale to nic, já vás jenom udržuju ve střehu...

Pravda je, že jsem čekala, až si přivezu domů novou várku bloků a bločků.

Tyhle trhací bloky jsou ve velikosti A4 a A5, a jsou od začátku až do konce krásně potištěné. Pro menší formát jsem zvolila osm dekorů ve formě keřů, které znám z našich českých zahrad, pro větší blok (pro který zároveň chystám dopisní set s potištěnými obálkami), jsem vybrala čtyři různé květiny, které mám ráda. Dekory jdou vždycky pravidelně za sebou.

Začnu prckem, blokem A5, který je ale docela cvalík, má 104 listů (proto je za stejnou cenu, jako velikost A4 s 52 listy) a vaše zápisky budou lemovat akvarely hlohu, arónie (černého jeřábu), šípků, mahónie (to je ta pichlavá potvora s modrými bobulemi), dřišťálu, prudce jedovatého tisu, brslenu (rozkošné růžové kvítky) a rakytníku. Originály akvarelů jsou na fotkách, abyste věděli, že nekecám. (Já vim, že to víte.)

Tužky jsem koupila v Kaš-mi-daš.
A4 blok má stránky lemované krásenkou, kuklíkem, orlíčkem a verbenou. Všechnu tu květenu potkávám v okolí našeho domu, tak asi proto jsem si je vybrala a jsou mi tak milé. Dopisní set bude snad brzo, musím zapracovat na obálkách. Kdyby mi několik lidí nenapsalo, ať udělám dopisní papíry, nikdy by mne to nenapadlo. Myslela jsem, že už se dopisy dávno nepíšou.

A všechny ty papíry, zápisky, záznamy a vzkazy můžete přichytit na tabuli, nebo cokoliv kovového, díky květinovým magnetkům.


Užijte si víkend, po kterém se snad neprobudím s myšlenkou na emigraci.

8 komentářů:

 1. to je taková krása!
  chci je všechny a do vánočního seznamu mám zase pár políček dárků odškrtnuto!

  jo a pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!

  OdpovědětVymazat
 2. Jestli jste teda ještě neemigrovala, tak já se budu moc těšit na ty dopisáky! A slibuju, že dopisy začnu zase psát...
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, neemigrovala jsem, na emigraci to není, z prvních dvou stran radost nemám, ale myslím, že se brzy znemožní sami a nakonec, mám vlastně radost z toho jak dopadli komunisti. To je prostě paráda :))).
   Obálky musím vyladit, pořád to není ono :).

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!