pondělí 24. července 2017

Mezi jeleny

Včera vnoci jsem se se svojí partičkou hic vrátila z pustiny, konkrétně z baráčku Mezi jeleny. Nemůžu říct, že je to penzion, nemůžu říct, že je to komunitní bydlení, vlastně nevím, kam tohle zařízení zařadit, ale představte si nejkrásnější část Krušných hor, bývalou sudetskou villu uprostřed lesů, nejbližší obchod 7 km (vietnamský, samozřejmě), žádný, ale opravdu žádný, ani telefonní, signál a máte zhruba obrázek o místě, kde jsme byly.

Na parkovišti je mongolská jurta, ohniště trůní u zurčícího potůčku s červeno-hnědou vodou, jehož barvu způsobují slatiny a močály v okolí. Ticho, kozy na pastvě, uvnitř domu rušno, spousta dětí, spartanské, ale čisté pokoje, společná koupelna i kuchyň (a ne všichni mají stejný smysl pro pořádek).

Pokud byste zatoužili po takovém hippie bydlení, můžete si jej rezervovat tady. Cena za noc za dospělou osobu je 350 Kč. Dovezte si otevřenou mysl, zájem o komunitní bydlení, vlastní ručníky a jídlo. Po domluvě můžete i zkusit uvařit indické jídlo s majiteli, kteří tohle místo přivedli znovu k životu. Česko-indický pár Alice a Anbu spolu s dobrovolníky už několik let dávají villu pomalu dohromady.

Zaniklá sudetská vesnice Jelení, kterou po odsunu Němců neměl už nikdo chuť osídlit, je opravdu krásné místo. Svištící cyklisty borůvky a houby nezajímají, takže je to uplný ráj pro sběrače a lesní víly. Jezírka v okolí jsou skvělá na koupaní. V zimě pak oceníte množství sjezdovek opodál.

Zdá se, že jsme udržely tradici čundrů, co nejsou čundry, ve stejné sestavě jako minulý rok a ten příští se těšíme na další putování. Jsou to holky do nepohody. I do pohody. A tentokrát nám i počasí přálo.
Díky, Lenko, Báro a Kristo!7 komentářů:

 1. Lucie S: Jéé tam jsme byli v květnu. Kousek odtud je uprostřed lesů opuštěný a polorozpadlý důl Rolava - Sauersack. Do Krušných hor jsme se zamilovali, jejich divokost a opuštěnost jsou oproti jiným českým horám osvěžující. Moc hezky je taky nad Litvínovem u přehrady Fláje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkuste Rychleby, taky tam není ani noha :). Fláje dobře znám, je to kousek nad mojí "rodnou hroudou".
   Škoda, že jsme nevěděly o tom dole. Jsem si jistá, že bychom tam zamířily :))).

   Vymazat
 2. Už několik let chci zavítat do Krušných hor, tak snad se mi to letos podaří (vždycky mě navnadíš ;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, doporučuji zejména tenhle kout Krušných hor nad Karlovými Vary. Krušné hory znám, myslím, dobře a tohle je určitě ta nejhezčí část.

   Vymazat
  2. Děkuji, ukládám do své cestovatelské složky, věřím, že podzim bude krásný :)

   Vymazat
 3. Bylo to nej, krásný, odpočinkový (dokonce i těch 20 kilometrů), parádní. Fakt jsem si to užila. Těšim se na příští rok!!! B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se taky těším! Na túry v piniových hájích :))).

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!