pondělí 19. června 2017

Čerstvé dojmy - divadlo a jídlo IV

*********************************************************************************
Nejdřív oznámení o dovolené... Uwaga, uwaga! od 8. 7. - 16. 7. bude zavřený e-shop. Jestli jste se někdo chystal na zakoupení svatebního přání na poslední chvíli, tak se prosím překonejte a radši to objednejte hned. Shop bude v tu dobu nepřístupný. Děkuji, konec hlášení!
*********************************************************************************

A.... Divadelní a papací dojmy v jednom, jsou opět tu!

Tentokrát jsem jedla v Banh mi ba, jedla a pila ve Veltlíně, a shlédla se svým chotěm dvě divadelní představení, Cry Baby Cry a Křehkosti, tvé jméno je žena.

Banh mi ba je vietnamské bistro, ale umatlané stoly a ulepené ubrusy tam nenajdete. Moderně pojatý koncept postavený na kvalitní vietnamské kuchyni, jež nese název podle vietnamské bagety, má v Praze už dvě pobočky. Já navštívila dvakrát tu v Jindřišské a pokaždé si náramně pošmákla. Pečivo nejím, takže to signifikantní jídlo podniku jsem si nedala, nicméně, jak Bún bò Nam Bộ, tak závitky, jakožto i Miến Gà Tôm, jsou něco, za čím se tam hodlám pravidelně vracet.
Veltlín, to je především vinárna, ale jejich tapas jsou něco naprosto vymazleného, a spolu s vybranou vinotékou a umístěním uprostřed zeleně starého Karlína, aspirují na jedno z nejoblíbenějších letních míst pro popíjení v Praze.
Krásný interiér a ultra milá obsluha. To chcete.


A konečně, divadlo!
Dojemně komická hra Švandova divadla Cry Baby Cry je na repertoáru už dlouhé čtyři roky a pořád je na ní plno. Herecký koncert pěti skvělých hereček a jednoho muže (Michal Dlouhý nebo Jaroslav Šmíd) vás rozesměje, pobaví, a na konci jistě oceníte i nesmírnou odvahu těchto pěti žen, jejichž záverečné defilé by zasloužilo ovace ve stoje a body za statečnost.

Zdroj www.svandovodivadlo.cz

Zdroj www.svandovodivadlo.cz
Křehkosti, tvé jméno je žena, je momentálně vyprodané představení Nové scény Národního divadla. Ženy v podání skvělých žen, je podtitulek představení a nezbývá než souhlasit, protože (opět) pětice hereček, kterým vévodí Iva Janžurová, Táňa Medvecká a Jana Preissová, spolu s Evou Salzmannovou a Johannou Tesařovou, by utáhly jakýkoliv text na jakémkoliv místě, protože jejich talent a charisma dosahuje nebeských výšin. Nicméně, z pojetí představení jako takového jsem měla dost rozpačité pocity a tajně podezírám režiséra Daniela Špinara z osmdesátkového nevkusu. Ale běžte na to, protože... ty ženy, prostě. Jsou vtipné, jsou krásné a mluví o sobě, a to je hodně zajímavé.


Zdroj www.narodni-divadlo.cz

Zdroj www.narodni-divadlo.cz

1 komentář:

Díky za všechny komentáře!