úterý 29. listopadu 2016

Ryby, rybky, rybičky

Daruju! Kdo byste chtěl a máte akvárko, daruju vám pár užitečných rybiček. Daří se jim u nás tak dobře, že se nám přemnožily a už vyrostly natolik, že si tak trochu vzájemně překážejí, i když se to ještě docela dá snést, ale proč jim nedopřát trochu komfortu v akvárku, kde jich bude podstatně méně.

Jedná se o ancistrusy/krunýřovce, hezky česky zvané také "přísavky" aka "čističe".

Je nutné, aby měli filtrovanou vodu, která proudí skrz kvalitní čistící filtr. Milujou skrýše, kořeny, domečky, tmu. Jsou mírumilovní, přes den se drží dole na dně, v noci se vydávají na úklid a požírají řasy přirostlé na stěnách akvárka. Jsou to velcí milovníci nejen tablet pro tenhle druh ryb, ale zbožňují i saláty a salátové okurky. Gurmáni, prostě.

Moji nejstarší ancistrusáci a ancistrusačky mají kolem deseti let. Jsou dlouhověcí, hodně vydrží, ale vodu mají rádi lehce teplou, kolem 23 stupňů.

Kdo byste chtěl pár odrostlých kousků, loňských (zhruba 5 cm dlouhých), dejte mi vědět na e-mail jinochova@gmail.com. Teď v zimě doporučuju převoz autem (pytlíčky i vzduch mám, připravím), pokud nemůžete jinak, než mhd, je vhodné sáček s rybičkama zabalit do čepic a šál.

P.S. Až se definitivně proberu z poostravského kómatu, určitě se o téhle fajn akci rozepíšu. Slibuju.

Čas krmení a hemžení. Po zbytek dne se různě schovávaji v úkrytech.
2 komentáře:

  1. Jeee, ukážu to doma, nám umřeli 4 během stěhování (nezvládli vedro), tak by se nám hodili. Nechám si to schválit a ozvu se :)

    OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!