neděle 18. září 2016

Viděla jsem... vol. XX - Kniha džunglí

Zhlédla jsem Sisters, ale na článek to není, i když jde o příjemnou oddychovou komedii a k žehlení se to může třeba taky někomu hodit. Sestry jsou pěkný kvítka, i když už jim dávno není dvacet.

Five, to je zase francouzská komedie a když píšu francouzská, tak myslím opravdu ten nejčistší, trochu přiblblej, fracouzskej humor, který mám docela ráda a čas od času si ho s chutí trošku naordinuju. Užijete si partičku nerozlučných přátel z Paříže, jeden krásný pařížský byt (hlavně ten výhled, oh la la), hezky oblečené lidi, samozřejmě nedorozumění (jedna z hlavních ingrediencí francouzských komedií), trochu mafie a dobrý konec.

O čem ale určitě chci napsat víc, než pár základních řádků, je poslední filmové zpracování Knihy džunglí. Je to tak krásné, až se tají dech. Samozřejmě, knížka je poněkud drsnější, sotva v ní najdete zpívajícího medvěda, ale ta animace, ta je prvotřídní a dechberoucí.

Šuplíček "dobrodružné", oddíl "pohádka", kolonka "brečim".

Film je "hraný", zvířata vypadají jako živá, a jediný, kdo při natáčení reálně skotačil po studiu, byl Mauglí. Když si představím, jak nezáživné muselo být natáčení (kvůli následné animaci, takže to dítě mluvilo na zeleném pozadí se zelenými postavami), tak nechápu, jak to ten klučina mohl tak skvěle zahrát. Asi nová filmová hvězda.

Zvířatům propůjčily hlasy ty největší hvězdy současné kinematografie, například Bill Murray, Christopher Walken, Scarlett Johansson - tu poznáte hned na první poslech, nebo třeba Ben Kingsley.

Přiznám se bez mučení, film je doják, aji jsem si trochu pobrekla.
Doporčuju celou svou přírodumilující duší.


Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz1 komentář:

Díky za všechny komentáře!