neděle 24. července 2016

Viděla jsem... vol. XII - Narušení

Teď se vám trochu odkopu a představím vám film, který mám ze všech nejradši. Ano, Narušení z roku 1999, film režírovaný Jamesem Mangoldem, je můj top film. Herecké výkony Winony Ryder, Angeliny Jolie a ostatních holek z party mladých vyšinutých delikventek, jsou naprosto strhující a uhrančivé. Psychiatrická léčebna pro ženy, šedesátá léta. Vítejte!

Šuplíček "drama", oddíl "psycho", kolonka "uhrančivé".

Navíc, tehdy čtyřiadvacetiletá Angie dostala za tuhle roli Oskara a myslím, že naprosto právem. Je sebestředná, manipulativní, šílená, nespoutaná, prostě k sežrání. Za zmínku určitě stojí i nešťastná Brittany Murphy, která deset let po natočení snímku zemřela na zástavu srdce, neboť její tělo nezvládlo nápor drog a nulový příjem potravy. V tomhle filmu ještě vypadá normálně a zdravě, i když její postava má neskutečně smutný příběh.

Winona je samozřejmě krásná, jako obvykle, tváří se hrdě a roztomile kouří.

Proč mám ten film ráda? Kvůli těm hereckým výkonům, té atmosféře a taky proto, že tak jasně ukazuje, jak nebezpečný může být svět sešňerovaný konvencemi a předsudky, a že i z výjimečných lidí, kteří mají silnou osobnost, dokáže taková společnost udělat magora. Stačí jenom zvednout telefon.


Zdroj www.csfd.cz

Zdroj www.csfd.cz


2 komentáře:

Díky za všechny komentáře!