pondělí 18. července 2016

Divoké včely

Slovo dalo slovo. Kdysi v březnu...

A pak to bylo přesně jako v tom filmu. Se vším všudy. Ospalé městečko v Lužických horách, s alkoholiky popíjejícími pivko před místním konzumem už od rána, s omladinou vysedávající na vlakovém nádraží, protože tam se aspoň něco děje, s dramatem na peróně, které vypadalo, že skončí fakt blbě...

Tohle všechno v té nejlepší společnosti tří bezvadných holek, které mám moc ráda. Kristiny, Lenky, jejíž zahrada visí na niti a Báry, co má spoustu mís.

Nechyběl ani kemp, vpravdě spartánská chatka, oheň, špekáčky, holčičí povídání. Kvantum borůvek, výšlap na Lemberk (jeden, druhý, třetí... tímto děkujeme štrůdlové paní za její luxusní občerstvovací stanici za branou), louky, lesy s mechem, krmení kačen a labutí rohlíkama od Vietnamce, bolavé nohy a čaje s rumem.

Taky snídaně s vajíčky "al dente" na plynovém hořáku, smažák s hranolkama, víno k snídani, k obědu i k večeři, hromadné umývárny, záchodky bez klíčů, selfíčka v trávě...

Víkend, který jsme si zasloužily a užily, maximální pohoda bez plánování tras a povinných stanovišť. I ten Lemberk jsme viděly zevnitř (přestože jsme první večer ty dva mladý průvodce nedokázaly přesvědčit, že je výborný nápad to s námi projít i mimo pracovní dobu). Jsem moc ráda, že tyhle holky jsou moje kámošky, a že jsme se v čase a prostoru našeho malého velkoměsta našly. A že jsme si to všechno řekly a ještě něco navíc. Jsou můj pražský výběr.

Druhé nejkrásnější vlakové nádraží roku 2015...


Lemberský domácí štrůdl neměl chybu poprvé, ani podruhé a už vůbec ne potřetí.

Oheň rozdělávaný z dramaticky navlhlého dřeva. Kristina fandila zleva i zprava, ale vypadalo to skoro marně...

...až do té chvíle, kdy přišel páter Koniáš a z chatky přinesl epesní erární čtení - Reportáž psanou na oprátce. Rudá hvězda šla tam, kam patřila, do pekla. A nám pomohla rozdělat nejlepší oheň na světě. 

Řekly jsme si všechno, snědly jsme všechno, vypily jsme všechno. 


Chatař, chalupář.

A takhle to skončilo. Nekonečnou klobáskou na trase Ústí nad Labem - Praha.

2 komentáře:

Díky za všechny komentáře!