čtvrtek 25. února 2016

Opuštěné Expo '92

Za normálních okolností bych v Seville oběhla katedrálu, koridu, kostely a jela domů. Ale když na to máme 14 dní... V katedrále jsem ještě nebyla, zato už jsme dvakrát prolezli opuštěný areál po Expo '92. Sevilla se po skončení veletrhu hodně dlouho nemohla vyhrabat z dluhů, pavilóny nechala chátrat a vypadalo to, že to dokonce kompletně srovnají se zemí.

Naštěstí se tak nestalo, nějaká místa se využila pro kanceláře, částečně je tu zábavní park a částečně to chátrá dál. Parky se jakž takž udržují, zastřihávají se živé ploty, uklízí se. Fontánky už ale nezurčí a pomeranče nikdo nesbírá. Jsou totiž plané.

A právě ta místa, kde to chátrá, ta nás baví nejvíc. Do pavilónů se, bohužel, legálně dostat nejde, ale i okolí je tajemné a krásně bezútešné.

10 komentářů:

 1. hmm...preto nie som fanúšikom takých "zábav"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že expa jsou pro obchod obecně dobrá, spíš nejsem fanouškem neschopnosti, která ten potenciál pak nedokáže využít. Věřím, že kdyby tam přistavili dostatek barů a restaurací, budou tam obyvatelé Sevilly chodit i po skončení veletrhu... :)

   Vymazat
  2. aj to je pravda...možno keby sa to nieslo viac v duchu trvalej udržateľnosti...ale to je vždy o ľuďoch...

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Škoda jen, že se nedá dostat do těch pavilónů... je tam ochranka.

   Vymazat
 3. Krasne a pritom smutne..takovych mist tu u nas je vic.viz dira misto nakupniho centra...kde se stala chyba investoru kdyz hned vedle jsou tri dalsi? nekdy nechapu..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekla bych, že bývalé Sudety jsou k tomu obzvlášť náchylné, ať už se jedná o staré stavby nebo nové nepovedené "projekty".

   Vymazat
 4. Ó tam by se mi líbilo. I když škoda takových projektů. Někdy si ale říkám, že právě ta omšelost a samota je to, co jim tak děsně sluší.

  OdpovědětVymazat