pátek 22. ledna 2016

Granada - Alhambra

Jedno ráno jsme, ve tmě tmoucí, nasedli na autobus do Granady a po tříhodinové cestě jsme po vystoupení z autobusu zmrzli. Normálně jinovatka! Ale bylo po deváté, takže hrozila reálná šance, že až začne prát sluníčko, bude líp.

No, snažilo se, to se musí uznat.

Granada je docela velká, sídlí v ní univerzity a můžete si z ní dojet zalyžovat do nedalekých hor Sierra Nevada. Ale mezi námi, já si stejně nedokážu představit všechny ty Peréze a Lopéze na lyžích, nemůžu si pomoct.

Co zajímalo nás, byla Alhambra, maurský to skvost tyčící se nad pulsující Granadou a majestátně hledící na okolí z náhorní plošiny nad městem. Pod ní je středověká čtvrť Albaicin, která připomíná malé kotě krčící se nad obrem.

Tím bych svůj expresivní popis zakončila, zbytek je na Wiki. Fotky nemám zrovna popisné, návštěvníci mě odrazují od velkého focení, nějak nemám na svých fotkách ráda lidi a skupinky, takže se z fotek moc nedozvíte. Pardon. Ale zas vám můžu zprostředkovat detaily z Alhambry zimní, oproti obecně známým obrázkům Alhambry letní. Tomu říkám deal!

Nejdřív epická cesta nahoru...

A potom, zahrady, paláce...


Na horizontu zasněžená Sierra Nevada. 

4 komentáře:

 1. To je tak příjemné, kochat se v české zimě vašimi fotkami!

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat