pátek 11. září 2015

Blahopřeju květinami a rámuju kaktusy

S blahopřáními na chvíli končím, tohle jsou poslední dva nové kousky. Je čas začít se soustředit na vánoční tématiku a vymyslet zase něco nového pro Vánoce 2015. (Protože mě nebaví vytahovat staré motivy, které spí v loňských a předloňských složkách.)

Tisky ilustrací jsou prima k zarámování a jak už jsem psala, jsou tištěné na speciální papír. Na Etsy těmhle tiskům říkají majestátně giclée print, tedy jde o reprodukce digitálně tištěné inkoustem na papír k tomu určený. Na Etsy je mají taky mnohonásobně dražší, asi bych se měla zamyslet a alespoň pro Etsy srovnat ceny se světovým standardem.

Ona vůbec ta cenová politika je strašně těžká. Celkem logicky nelze mít stejné ceny na e-shopu pro cílovou skupinu žijící západně od nás, protože příliš nízká cena, navíc výtvarník z bývalého východního bloku... to fakt nefunguje dobře. Ceny se musí srovnat a hrdě se postavit čelem k neuvěřitelně obrovské konkurenci. S čímž teda spíš z časových důvodů dost pokulhávám. Ale nemyslete si, i na Etsy je spousta podivných tvůrců a člověk je tam jak kapka v moři a tak se musí sakra snažit. Dávám si za úkol číslo jedna s tím přes zimu nějak hnout, až na to bude čas a klid. Dlouhé zimní večery přímo lákají k úklidu virtuálních shopů.

Takže, tu přání...
... tu kaktusový tisk.
Se skalničkama, kaktusama, sukulentama a podobnýma roztodivnostma jsem ještě zdaleka neskončila. Odpusťte mi v budoucnosti případnou monotématičnost v tvorbě...

8 komentářů: