pondělí 18. května 2015

Víla Violeta má starosti

Představuju vám Violetu, vílu z rodu Blanokřídlých. Víla Violeta má tak trochu starosti.

Nejvíc jí štve, že jí lezou uši z vlasů a taky, že má pihy. Je to pech, nikoho s tak výraznýma pihama nezná, její nejlepší kamarádka Baltamíra je má sice taky, ale jsou mnohem hezčí a jemnější a Baltamíra k tomu má ještě zelené oči, takže se to nepočítá.

Violeta má trápení hlavně kvůli těm uším, protože pořád lezou z vlasů, ať dělá co dělá. Maminka jí říká, že je to normální, protože všechny víly mají špičaté uši a tím pádem jim z těch vlasů ty špičky uší pořád lezou, jenže Violeta ví moc dobře, že jí ty uši lezou CELÉ. Ne, jenom špičky. Prostě to ví, koukala se do zrcadla.

Tuhle se šla proletět nad kaluž, byla čerstvě napršená, ta kaluž, a potkala sousedovic floutka Jarobřinka Skákavého a ten se jí zase smál a chtěl jí za uši tahat, ale Violeta se nedala. Ohnala se po Jarobřinkovi, až mu tykadla zabřinkala a ten se klidil z cesty. Nemá ho ráda. Neumí pozdravit a vždycky se jí směje. A chybí mu zub.

Taky ji štve, že dostala novou flétnu, na kterou neumí hrát. Ani vůbec neví, jak se ta flétna drží, které z těch dírek na ní má ucpat prstama a které ne, aby to vydalo tak hezký tón, jaký slýchavá u své tety Meandrény, která hraje na flétnu tuze pěkně. Jenže maminka zase říká, že musí počkat, že flétnu ji naučí ve vílí škole, ale až v druhém pololetí a že tu flétnu koupili Violetě předem, protože byla zrovna ve slevě. Violeta si ovšem myslí, že flétnu tedy měli někam schovat a dát jí ten nástroj až v druhém pololetí. Netuší, že ji maminka chtěla udělat jenom radost. A maminka netuší, že tím Violetě způsobila trápení, které teď musí hrozně tiše a pečlivě rozebírat nad čerstvě napršenou kaluží.

Nechme ji přemýšlet. Do západu slunce má ještě spoustu času.

8 komentářů:

 1. Jéje, to je ale nějaké hodně smutné.... mě to dojímá.... ach ty těhotenské hormony.... Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smutné? Tak to mě mrzí, to být smutné nemělo... :)

   Vymazat
  2. Když říkám, to jsou ty hormony..... mě je jí prostě hrozně moc líto a úplně cítím, jak jí je.... nebo jsi fakt dobrá spisovatelka a měla bys psát, když to vyvolává takové pocity :) Alena

   Vymazat
  3. S hormony jsou asi potíže, co? :)
   Dobrá spisovatelka určitě nejsem, nejsem žádná spisovatelka, ale píšu ráda, to zas jo... :)

   Vymazat
  4. mě tvoje psaní teda baví. Já nerada čtu cestopisy a vůbec zápisky z cest, ale třeba na ty tvoje jsem se vyloženě těšila a pořád zkoušela jestli už není nějaký další. Píšeš hrozně svěže :) (blbý výraz pro psaní, co? Ale přijde mi výstižný....) Alena

   Vymazat
  5. Teda, to jsou ale velké komplimenty! Děkuju!

   Vymazat
 2. Nechceš začít psát i pohádky? <3

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!