úterý 13. ledna 2015

Okno za 4 dolary

Ne, nebudu vyprávět, jak jsem se za 4 dolary zrakvila v baru mojitem a druhý den si nic nepamatovala. Nebojte.

I když  je můj pozitivní vztah k alkoholu všeobecně známý, je to jinak...

...protože jsme změnili plány a přiznávám, že jsme si tím dost výrazně zjednodušili itinerář (a nikdy nezjistíme, jestli to byla změna k lepšímu nebo k horšímu), ocitli jsme se zpátky u břehů Pacifiku.

Vlivem okolností a výrazné autenticitě Nikaraguy jsme v San Juan del Sur. Kde to není autentický ale ani trochu.

Autenticita Nikaraguy je velký plus, ale zároveň i velký mínus. Když už jste unavení ze všech těch fazolí s rýží, když už vážně nemáte chuť strkat se v autobuse a když už se nechcete děsit toho, jestli příští cíl bude mít vůbec nějaký čistý ubytování za přijatelnou cenu, nezbývá, než svěsit krovky a přestat si hrát na cestovatele. Nezbývá, než zamířit do San Juan del Sur.

Vesnice, městečko chceme-li, je Mekkou surfařů a rájem batůžkářů. Množství ubytování nás nenechá ve štychu, restaurace si můžeme vybírat a v barech nám namíchají koktejlů, co hrdlo ráčí.

To není Nikaragua. Ale na pár dní to vůbec nevadí, ba naopak.

Představa, že nebudu snídat gallo pinto (rýže, vajíčka, fazole) a nebo mísu ovoce, ale dám si třeba něco tak zvrácenýho, jako jsou palačinky, to mne v tuhle chvíli rajcuje nejvíc. Ta rozkoš. Ta extravagance.

Pláž v San Juanu má tvar půlměsíce, je medově hnědá a voda má jasně modrou barvu. Okolní skály zdobí kromě sochy Ježíše (vylezli jsme) i milionářské rezidence a na vodě se houpou jachty (spíš jachtičky). Ale pořád je to tak nějak v normě. Není to Saint Tropez.

Ubytování jsme na netu hledali dlouho. Jeden  hotel za druhým, procházet špatný a chaotický webový stránky (čest výjimkám!), hledat ceny za noc. Vyškrtávat nesmyslné položky a rozčilovat se, že doma bysme za to ty peníze nedali ani omylem. Dělat kompromisy...

Nakonec jsme našli za 26 dolarů ubytování v hotelu Rositas, odkud nám na rovinu napsali, že maj všechno plný a volný už je jenom supr trupr pokoj bez okna. Zato s kuchyňkou. Tak jo.

Tak ne. Hned po pár hodinách vím, že to nepůjde. Pokoj připomíná vězeňskou celu, vzduch je těžký i s dvěma (zapnutýma) větrákama a mě přepadá klaustrofobie, na kterou netrpim. Pardon, musíme najít něco nového...

Přihodili jsme 4 babky a za dva dny se nastěhovali do volného pokoje Huhu(!) hotelu. Z postele vidím ven. Hned jak otevřu oči, vím, jaký je počasí. Wow!

Mezi tím odoláváme předraženým restauracím na pláži, abysme po třech dnech našli klenot s názvem Comedor Margarita a tam si báječně, navzdory turistickému centru, nacpali pupky za normální cenu. Margarita vaří jak bůh.San Juan del Sur

Tak tady nebydlíme...

Epesní výhled z terásky našeho nového ubytování.

Pool position

San Juan del Sur je prostě svůj...


Fakta:
Autobus Rivas-San Juan del Sur 20C/os.
Hotel Rositas $26
Hotel Moke Huhu $30
Čerstvý džus 50C
Zmrzlina, kopeček 15C
Jídlo v restauracích na pláži, kolem $8 a více
Snídaně od 80C výš
Koktejly 50C a výš


6 komentářů:

 1. Pool position :D
  Vypadá to žůžově!
  Užívejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluju lidi, co dokážou ocenit můj vyhraněný ostrovtip! <3
   Díky a měj se krásně!

   Vymazat
 2. Jaktože to neni Nikaragua? Mě se tam líbí! :) Hlavně ta půlměsiční pláž, tam bych si zapůjčila surf a věšela krovky klidně i měsíc, to přesouvání mě zmáhá. :D Mojito nebrat, nejvíc zrádný drink. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty umíš surfovat? Jsi bůh! Všichni ti surflidi jsou tak krásní a vysportovaní, radost pohledět! :)
   Přesuny mne též zmáhaj, nejvíc, co si vůbec pamatuju. Už stárnu.
   A mojita dám max dvě, takže nic nehrozí ;).

   Vymazat
  2. Neumím!!! A ani nikdy umět nebudu. :) Prý to strašně dlouho trvá než se na tom vůbec chvíli udržíš a surfař, který nežije u moře není ani surfař. Ale zkusit se to podle mě musí, i jet 5 sekund musí být freedom. Teda pokud tam nejsou velké vlny, to by asi sranda moc nebyla. :D

   Vymazat
  3. Tak tomu věřim, že to trvá... A některé blonďaté krásky a vysportovaní nádherové vypadaj, že se tu kdysi na dovolený zapomněli a žijou tu dodnes :)))).

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!