úterý 30. prosince 2014

Matagalpa a Mischova pravda

Neděle. Už druhý den šíleně prší. Provazy deště. Vlhký vzduch. A kolibřík, co musí sosat za každýho počasí.

I přes tenhle aktuální stav, který vás tu díky poloze může překvapit prakticky kdykoliv, Matagalpu doporučuju nevynechat. Celkem přátelský město s docela slušným výběrem jídelen a ubytování je ideálním startovacím místem pro výlety po okolí. Ať už chcete vidět kávové farmy nebo se projít mlžným pralesem. Jestli chcete zmoknout víc, jeďte do Jinotegy.

Výlety s průvodcem jsou drahý. Co okoukali Nikaragujci od zkušenějších Kostaričanů jsou rozhodně ceny za výlety a ubytování. Ubytko je srovnatelné s Kostarikou, ne-li lepší a s výlety máme zatím minimální zkušenost, takže těžko hodnotit.

Co jim tady fakt nejde, je angličtina. Možná je to i nepovinnou školní docházkou, což je v dnešní době dost zarážející, nicméně, levičácký režim prostě nemá rád inteligenci. To víme i z naší historie. Kdo moc ví, může dělat moc problémů.

Konec hlášení.

Zítra bychom měli sjet zase zpátky do nížiny, ponořit se do horkých nocí a sát sluneční paprsky do zásoby. Silvestrovská noc v Granadě. Prý nejkrásnější město Nikaraguy.

Střih.

Hotýlek La Buena Onda. Matagalpa.

Je tu týpek z New Yorku. Potetovaná gorila s vizáží zkušeného boxera a hluboko položeným hlasem milovníka doutníků. Jmenuje se Mischa (ano, Míša). Přijel sem do Nikaraguy poznat sám sebe.

Má recht, Mischa. Neni lepšího způsobu sebepoznání, než se dobrovolně vytrhnout z kořenů, jistoty, zaběhnutých rituálů a vydat se na cestu. Jenže to už věděl i Kerouak.

Ve městech fotím jenom na mobil. Sice mě to bolí, ale když jsem tady jednou vytáhla foťák, mohli všem vypadnout oči z důlků, tak se mi to nechce pokoušet. Zatímco focení mobilem je naprosto v pohodě.A kreslím.
2 komentáře:

 1. Držím palce s počasím! Nepovinná školní docházka mě udivuje, děti celý den pobíhají po ulicích? .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve skutečnosti nám za těch asi 17 dní, co tu jsme, pršelo jen dva dny právě v Matagalpě, jinak furt azůro a horko.
   Děcka maj momentálně vánoční prázdniny, ale že by se jich tu nějak moc potulovalo po ulicích, to bych neřekla. Spíš asi doma pomáhaj a uvidí se, jak to bude pokračovat, až ty, co choděj do školy zase začnou chodit na vyučování a co bude dělat zbytek... :)

   Vymazat