pátek 19. prosince 2014

Managua

Průvodce Lonely Planet tvrdí, že je Managua neprávem opomíjená a že si tu lze užít pár zajímavých chvil. Nesouhlasíme. Neztrácejte tu čas. Přespěte a vypadněte do přírody.

Všechno, co je jen trochu zajímavé, se nachází v severní části města. Severní část patří do chudinské čtvrti. Takže problémy. Jediná možnost je vzít si taxi a nechat se tam dovézt.

Fotím jenom na mobil. Foťák bych tu nevytáhla ani za zlatý prase. Ulice jsou plné dokonale zabarikádovaných pevností. Ostnaté dráty. Všude mříže. Ale to taky nemusí vůbec nic znamenat. Latinská Amerika je taková. Zabarikádovaná.

Ničivé změtřesení v roce 1972 způsobilo hodně výluk a dostavování. Tady se vrací všechno k životu jen velmi pomalu. Celoroční horké počasí zpomaluje i ty největší dříče.

Taxíky na nás neustále troubí, jestli nechceme svézt. Dáváme se pěšky jižním směrem a hledáme nákupák. Potřebujeme místní SIM kartu a opalovací krém. Po cestě cítím, jak se na sluníčku škvařím. A co teprve Martin a jeho milionoznamínková pokožka... Nákupák jsme našli. Je stejnej, jako všechny ostatní. S tím rozdílem, že tady lidi stojí frontu před obchodama ještě před otevřením. Nevím proč.

Simka stála asi padesát korun a dobili jsme ji kreditem s internetem za 300 cordób. Nějakou dobu by to mělo v případě nutnosti vydržet. Cordoba vychází téměř 1:1 ke koruně. Koruna mírně vítězí.

Pokoušeli jsme se najít jednu restauraci podle mapy v LP, ale bylo to marný. Mapy v průvodci jsou tu zoufale nepřesné. A tak jsme zapadli do restaurace Piráti z Karibiku a já si dala svoje první místní hovězí. Naprostá lahůdka. Tak sametový kus flákoty jsem snad nikdy nejedla.

Večer volali z letiště, že ještě v noci přivezou batoh. Hodní kluci. Střídám španělštinu s angličtinou. Nemůžu se nějak naladit. Slovíčka lovím zoufale dlouho. Časem se to nahodí samo.

Pokud batoh skutečně dorazí, odjedeme o den dřív.8 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Děkuji! Další zastávka bude Léon :).

   Vymazat
 2. Myyno, čekám konečně nějaké dobrodružství, už abyste měli baťah a tradááááá :D

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. A to děkuju! Od tebe mne to těší obzvlášť!

   Vymazat
 4. Nahodit lost batoh, španělštinu a jedééém, těším na dobrodrůžo, sedím tu jak napnutý luk. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokračujem v krasojízdě :) stay tuned! ;)

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!