čtvrtek 2. října 2014

Invalidovna

V pondělí se veřejnosti na hodinu a půl otevřely brány pražské barokní Invalidovny (postavena 1731-1737). Normálně tenhle objekt, výrazně poničený povodněmi v roce 2002, přistupný není. Neb v něm sídlil Vojenský archiv. Teď se archiv přesouvá na Ruzyň, Invalidovna se vyprazdňuje a tak se vedení rozhodlo pár šťastlivcům tenhle překrásný objekt zpřístupnit.

Lístky jsme nějakou šťastnou náhodou koupili a zařadili se tak do hloučku asi dvaceti dalších lidí. Fotit se smělo bez problémů. Hurá! Protože objekt je v téměř dezolátním stavu, a ačkoliv je to stav smutný, pro focení nemůže být nic lepšího.

Navíc, svítilo slunce. Totální luxus!

Čtvercové vnitřní nádvoří o půdorysu 100x100 mZbytky nápisu na zdi v prvorepublikové kantýně. Všimněte si, prosím, nápisu "Dobře vyleželý hostinský", docela by mne zajímala celá říkanka, hi hi.Odvšivovací stroj z Düsseldorfu


Samotky. Ano, i armádní invalidé páchali přestupky.

Jo. Ptala jsem se. Nedaj mi je.

Místní kaple

A co vy a staré objekty? Líbí?

16 komentářů:

 1. Z fotek sálá krásná atmosféra pomalého zmaru a zániku... Návštěvu Vám celkem závidím. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Jano, byla jsem moc ráda, že jsem se tam podívala.

   Vymazat
 2. Že váháš! Miluju tahle místa. Jak píšeš, je to sice škoda, ale ona tahle místa mají sakra něco do sebe. Pěkný, potěšilo!

  OdpovědětVymazat
 3. jezdím okolo autobusem a visí tam cedule "na prodej" asi to celý koupím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je nový, to tam nebylo... strašný... Na takový obchod bude mít jenom nějaký loupežník, co to přivede postupně ke skáze. Původně to chtěla UK na kampus, ale neměli na to peníze. To by bylo super, škoda, že to nevyšlo.

   Vymazat
 4. Já si tam představuji galerii, kávu, gaučíky z palet a zahradu na niti. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čoveče, a víš, že o něčem podobném si snil týpek, co nás provázel a vyprávěl o Invalidovně? Dokonce o ní napsal knihu, co by měla vyjít a říkal pořád, že tam vidí nějakou prima restauraci a orosené pivo na zahradě :))).

   Vymazat
 5. Samotky! Kaple! a ty podlahy! Ach jo! <3

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!