úterý 22. dubna 2014

5x4 Weekend Pictures / 5x4 fotky z víkendu

For English scroll down.

Potřebovala bych, aby za mně někdo dělal fotografickou postprodukci. Když jsem si chtěla vytřídit fotky z víkendu, vybaflo na mně ze složky Nikon Transfer asi dvacet složek s nevytříděnýma fotkama... Ajajaj... Tak jsem tomu věnovala včera několik hodin.

A od příště už ale určitě budu fotky třídit a upravovat hned, jak je nahraju do počítače. Opravdu, doopravdy! (No, to určitě.)

Na víkend jsme odfrčeli na sever. Ani ne tak kvůli Velikonocím, jako spíš proto, že na sobotu odpoledne jsem byla objednaná k mojí zlaté teplické kadeřnici, aby mě zas ostříhala ofinu "na blbečka" (rozumějte ultrakrátkou, která aspoň dlouho vydrží) a taky proto, že můj drahý synovec Matěj z Děčína slavil první rok života.

Při té příležitosti jsem poskládala čtyři fotky z jeho uplynulého roku, začíná to Matesovým prvním dnem. Čtvrtá je z neděle. Neuvěřitelné je, jak děti rychle rostou. Ne, že bych to nevěděla, ale stejně mě to fascinuje.

Není nad to, sebrat své drahé tetě krytku od foťáku a pořádně ji ožužlat... A taky alespoň vidíte, co myslím tou ultrakrátkou ofinou.

A v Teplicích přibyl do rodiny tentokrát bratrovi (Matěj je sestřin) taky nový přírůstek. Má čtyři nohy, nedá se vyfotit a co najde, to sežere. Devět týdnů starý Bosseron jménem Amigo alias Trysková Popelnice. 

Už dlouho jsem se toužila podívat po Středohoří, jenže zase nebylo moc času, jako obvykle. Uspořádali jsme alespoň rychlý výlet na vrch Boreč, kde díky unikátnímu biotopu rostou vzácné rostliny a na zámek Jezeří, který stojí u Mostu těsně nad hnědouhelným povrchovým dolem a přesto, že mu hrozí zkáza (pokud povolí prolomení těžebních limitů), tak se našla hrstka nadšenců, kteří zámek opravují. Výhled na okolí je neutěšený a kdybych vám mohla zprostředkovat i zvukovou kulisu, skřípání a vrzání pásů, které vozí uhlí z jámy, možná byste měli hrůzou husí kůži stejně jako já.

Teplická zahrada je pro mně neustálým zdrojem fotografického šílenství. Je stará, vzrostlá a elegantní. Dům je z roku 1925, takže zahrada už má ledasco za sebou a její patina na mě působí až magicky.

A Teplice... moje srdeční záležitost.A jak jste se měli vy?

---------------------------------

I need somebody to do photography post production for me... When I wanted to prepare some weekend pictures for this post, a lot of folders waited for me in the main Nikon Transfer folder. I mean, like too many folders... So, I dedicated few hours to this mess yesterday.

And from now I will always do the post production immediately after the transfer to my computer. I promise... Really! (Bla, bla, bla.)

We've been to North during the weekend. Not because of the Easter holiday, but just because I had date in Teplice with my lovely hairdresser to make me extra short bangs like usually and because my little nephew Mathias from Decin celebrated his first year.

On this occasion I took four pictures of Mathias and made four pieces collage of his first year. The first picture is from his very first day and the last is from this Sunday (you can see my funny bangs as well). It's unbelievable how fast kids grow up. 

In Teplice, there is another new member of our family. In this case it is at my brother's place (Mathias is my sister's son). It is nine weeks old Bosseron puppy called Amigo. Unbelievably fast creature which eats everything he sees.

On Saturday, we made a fast trip to the Borec hill which is famous for the special biotope where live many rare plants and to the castle Jezeri which is placed right above the soft-coal strip mine. And although there is a strong probability the castle will be sooner or later destroyed by the mining, the bunch of enthusiasts decided to repair it.
The view from the castle is very sad and the sounds of transport bands from the strip mine are scary.

Our garden in Teplice is very old and elegant, the house is from the 1925, so the garden is always full of inspiration for me and I love it. 
And Teplice... my "coup de coeur".

And what about your weekend?

7 komentářů:

 1. Markét,
  to vypadá na skvěle strávený víkend. A v Teplicích jsem nebyla ani nepamatuju. Snad doženu, až budu zase někdy u táty na severu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veroniko, jo, bylo to fajn, jen kdyby tohle všechno šlo natáhnout aspoň na jeden týden :) Domů jsme přijeli uplně grogy.

   Vymazat
 2. Teda musím říct, že jako tetě Ti to opravdu sluší a nebude to jen krátkou ofinou ;-) Marně pátrám v paměti, jestli jsem do Teplic už někdy zavítala, ale obávám se, že ne. Jsem ostuda, budu to muset napravit, protože podle fotek to vypadá velmi lákavě! My jsme měli též akční víkend, možná až moc, protože teď svádím boj s nějakým bacilem, tak snad brzy vyhraju! Krásná reportáž, díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, díky, lidi na mně ale koukaj spíš jako jestli jsem se s tou ofinou nezbláznila... Tak nevim. Jsem zvyklá, že lidi furt na něco čučí, ale jistá si uplně nejsem, to teda přiznávám :)
   Teplice máš z ruky, ale kdyby se poštěstilo, myslím, že by se Ti tam líbilo :).

   Vymazat
 3. Ofina je super a sluší ti! Jsem si ji jednou taky tak nechala ostříhat, jenže jsem nějak pozapomněla na mého vlka ve vlasech a to jsem vypadala jak blbec. :D
  Podle fotek jsi měla krásný, radostný týden. Fotky se ti moc povedly! .))
  Víkend jsem měla spíše věnovaný škole, v pondělí s výletem do Jeseníků. .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díkes, Anet! Já tomu vlkovi zas říkám, že někoho "lízlo tele" :)))
   Je fakt, že to není pro ofinu dobré, ale zas to mívaj lidi s hodně hustýma vlasama a ty máš krásný vlasy! :)

   Vymazat
  2. Tak, že někoho "lízlo tele" slyším prvně, ale je to dost trefné. .)
   Moc děkuji za ty krásné vlasy! .))

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!