neděle 25. srpna 2013

Vysněné police

Okoukala jsem z různých zdrojů na netu tyhle police na obrázky. Připadaly mi tuze praktické a zároveň dekorativní. Nemusíte zatloukat milión hřebíků, nemusíte odměřovat místo na obrázky. Prostě si pořídíte police a na ně ty obrázky nasázíte a až vás omrzí, vyměníte je za něco nového.

Tak jsme se vydali do Ikey, kam jinam taky, já už ani jinam nejezdím, protože jsme Ikea family, totálně zaikeovaní a už je mi trapný do toho míchat jinou značku...
Police měli. Jak jinak. Koupili jsme tři, naverbovali kamaráda s vrtačkou a večer se vrtalo. Ukázalo se ale, že police nejsou uplně tak jako kvalitní, jak by bylo potřeba. Povrch se štípe, police se kroutí. Inu, za málo peněz... málo kvality. Nakonec kluci zvítězili, i když pár oštípanců zůstalo. Stejné trápení mám i s těmi rámečky, které používám na grafiky. Strašně rychle se poškrábou. Jenže, kvalitnější rámeček rovná se dražší rámeček. To dá rozum.

Tím nechci na Ikeu plivat. To ani náhodou. Nicméně, pořiďte si ty poličky kdyžtak jinde. Nebo ještě lépe, nechejte si je udělat u truhláře. Krásně dřevěné.

Z poliček jsem udělala takovou sebemrskačskou zeď vlastní tvorby. Když se na to vydržím dívat několik týdnů v kuse, je to dobré. Pokud z toho chytnu tik nebo hysterický záchvat a budu odmítat sednou si ke stolu, pak je to hodně špatné a půjdu zpytovat svědomí do ášramu.

12 komentářů:

 1. No já mám na IKEA vlastní názor. To, co doma máme, opravdu zrovna známky kvality moc nejeví, i když kupodivu šatní skříň je celkem dobrá. Takže z IKEA spíše jen drobné doplňky. Ale poličky vypadají pěkně a super světlo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru, my jsme v pronájmu (jsme takoví nomádi) a do pronájmu jsme nechtěli pořizovat nic nákladného. Ikea byla ideální volba. Má velmi sporné kousky, například ty police, ale vyhovuje mi, že je to všechno alespoň vkusné :)

   Vymazat
 2. Tak říkáš, že police nee? :-( Já se na ně taky chystala - ale děda je truhlář, tak udělám smutný očička, a třeba teda budou :-) Díky za info!!! A hezký zbytek neděle!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za mně, bohužel, palec dolů. Děda truhlář to zvládne za odpoledne a budeš je mít na věky. Takže doporučuju ve volných chvílích cvičit před zrcadlem ty očička co nejsmutnější :)

   Vymazat
 3. ja jednu takú poličku mám a žiaden problém...
  inak fajn nápad..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, věřím, že někomu ty poličky nemusely dělat neplechu jako nám :)

   Vymazat
 4. To vypadá skvěle. Já jsem si teď od nich koupila police ve tvaru jako máš na fotce ty dřevěné, zatím jsou jen na zemi a ne na zdi, tak uvidíme.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty bedýnky jsou výborný a praktický. Ještě mám čtyři nad pracovním místem. :)

   Vymazat
 5. Ahoj, my tedy police mame taky a zadny problem. A na Ikeu mam taky svuj nazor - ze je genialni! Vubec nevim, kde jinde bych sehnala za ty penize a hned a v peknym designu. Nerikam, ze je to super kvalita a vydrzi veky, ale to ja ani nechci, rada to obmenim. V pronajmu jediny, co se nam rozbilo, byly zidle, ktery nebyly z Ikey. A myslim, ze kdybys ty police reklamovala, ze by ti je urco vymenili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, to by vyměnili, s tím nemají nikdy problém, ale já byla ráda, že to k nám kamarád s vrtačkou přijel udělat a nechtěla jsem ho nahánět znova :))). Ono taky za dvě stovky, kde bych je sehnala, že? Těch pár štípanců, které nejsou skoro vidět přežiju, ale kluci bojovali s tím, jak se to kroutilo, tak jsem si říkala, že bude v tomhle případě lepší nechat si je udělat jinde. Ale jinak, mě Ikea nejednou poskytla řešení, kde sehnat levně a hned pěknou věc. Já ji mám ráda, to teda ne, že ne :)

   Vymazat

Díky za všechny komentáře!