čtvrtek 11. července 2013

ZOO Praha

Po povodních jsme se hned přihlásili jako dobrovolníci na úklid zoologické zahrady, ale zájemců bylo tolik, že jsme ani nepřišli na řadu. Tak jsme aspoň šli na prohlídku, abychom formou plného vstupného v částečně neprůchozí zoo přispěli trochou do kasičky.

Na tu zkázu není nikdy pěkný pohled a ani teď, když voda opadla a je relativně všechno v pořádku, jsou stopy po vodě patrné všude kolem Vltavy v Troji. Místa, kam ráda chodím běhat, jsou zamořená plastem a hnijícími rybami, polámaná zeleň vypadá jako smutné vánoční stromky ověšené roztrhanými igelity. Ach jo.

Tak aspoň něco málo veselých fotek zvířat. Zvířata fotím moc ráda.

Páv na nás roztáhnul ocas v plné své kráse. To už jsem hodně dlouho neviděla.


Hroši v Tanzanii strašně smrděli na sto honů. Leželi v bahně, které kolem nich bublalo (možná do toho tak trochu prděli?) a rochnili se v něm celý den. Ten pražský nesmrdí ani trochu. Hi hi.


Viditelně hrou zmožené mládě koně převalského.


Surikaty loudily kornoutek od zmrzliny. Odolali jsme jen s velkým sebezapřením. Copak se těm očičkám dá něco odepřít?Žirafy jsou krásné a důstojné. Když se na rodné stepi rozběhnou, ten pohyb je jako rozvlněná hladina. A dokážou být pekelně rychlé! Tenhle malý fešák to jednou ještě všem natře.Zvědavá ještěrka.


A na závěr kolektivní spaní. Když je malý příbytek, není jiná možnost, než se uskromnit. I za cenu menších obětí.


4 komentáře:

 1. .) Veselý report, i když ve smutném období. Ale ty fotky a popisky mě moc pobavily. A žirafí mláďata jsou nej, jak hopsají a pobíhají, mají tolik energie:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvířata jsou ohromně zábavný a fotogenický. Mám je ráda. :)

   Vymazat
 2. Nádherná ZOO přehlídka....
  Ajka

  OdpovědětVymazat

Díky za všechny komentáře!